Дата:.
Тема. Десятковий дріб. Запис десяткових дробів
Мета: Закріпити уявлення про десяткові дроби; домогтися засвоєння розрядів десяткового дробу; закріпити вміння читати й записувати десяткові дроби, використовувати десяткові дроби для запису значень величини; розвивати логічне мислення учнів, самостійність, удосконалювати вміння усно рахувати; формувати культуру математичних записів та мови; виховувати позитивне ставлення до навчання.
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
Обладнання: підручник, розданий матеріал.
Епіграф до уроку
Серед всіх наук, які відкривають шлях до пізнання
законів природи, найбільшої є математика.
С. Ковалевська
Хід уроку
І. Організація класу.
Перевірка емоційного стану дітей (на партах у кожного лежать смайлики, за проханням учителя діти підіймають той смайлик, який відповідає настрою дітей)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Розв’язування учнями біля дошки прикладів подібних до домашніх
IV. Актуалізація опорних знань.
Інтерактивна вправа «Ромашка» (на дошці ромашка з лепестками із різних кольорів, на звороті написані питання. Діти обирають колірта відповідають на запитання усно)
Як називаються числа а та в?
V. Формування вмінь і навичок учнів.
На відміну від нашої країни, де дробову частину десяткового дробу відокремлюють комою, у США та Великій Британії відокремлюючий знак інший – крапка. Коми у цих країнах в запису чисел використовують для відокремлення класів, наприклад число 1 200,09 у США матиме вигляд 1,200.09, а число 0,59 матиме вигляд 0.59 або .59
а) 0,6; в) 0,501; г) 0,24;
б) 0,3711; г) 0,234567; д) 0,1020305
А |
Л |
К |
И |
А |
Н |
10000000 |
1000 |
10 |
1000000 |
10000 |
100 |
Повторимо алгоритм читання десяткових дробів:
1) назвати цілу частину;
2) назвати число після коми;
3) порахувати кількість знаків після коми;
4) з’ясувати, в якому числі після одиниці стоїть така кількість нулів.
Пам’ятаємо: 1 знак після коми (1 нуль – 10) - десяті, 2 знаки після коми (2 нулі - 100 ) - соті, 3 знаки після коми (3 нулі – 1000) - тисячні, 4 знаки після коми(4 нулі - 10000) - десятитисячні, 5 знаків після коми(5 нулів – 100000) – стотисячні, 6 знаків після коми(6 нулів – 1000000) - мільйонні. Чисельник дробової частини має містити стільки цифр, скільки нулів у знаменнику.
Приклади на дошці.
VI. Фізкультхвилинка.
Якщо правильний дріб, діти підіймають руки вгору, якщо неправильний дріб – присідають, якщо мішане число – руки в сторони.
7/8, 3 6/8, 3/19, 18/15, 6 13/19, 9/11, 52/13, 7 1/8, 6/5
VІІ. Засвоєння знань та вмінь.
Робота біля дошки. Математичне лото. Діти по черзі вибирають карту – завдання з зображенням геометричної фігури. На звороті кожної картки завдання, яке треба виконати біля дошки. Потім учні згадують, що вони знають про цю геометричну фігуру
Якими числами треба замінити знак питання, щоб рівність стала правильною?
Записати частку чисел у вигляді звичайного та десяткового дробу:
- Куб 8:1000
- Прямокутний паралелепіпед 246:1000
2. Робота за підручником. Ст.. 196-197, № 1137, 1139, 1141,1142
VІІІ. Підсумок уроку.
Інтерактивна вправа
1. Які дроби називаються десятковими?
2. З яких частин складається десятковий дріб?
3. Як записати десятковий дріб у вигляді дробового числа?
4. Які розряди бувають у десяткових дробах?
5. Назвіть числа більше за 2,7 і менше за 2,8?
6. Між якими натуральними числами знаходяться дріб 3,958?
Оцінювання та перевірка емоційного стану учнів у кінці уроку за допомогою смайликів.
IX. Рефлексія.
X . Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.
Завдання за підручником.
Опрацювати § 34 .Виконати: І-ІІ рівень № 1132, 1135. ІІІ рівень 1143, 1147.
На повторення: № 1168.
Використана література