Тема. Додавання і віднімання чисел у межах 20. Задачі на різницеве порівняння
Мета. Удосконалювати навички додавання і віднімання чисел в межах 20; закріплювати вміння складати та розв’язувати задачі на різницеве порівняння за коротким записом; розвивати увагу, мислення дітей; виробляти самостійність у роботі; виховувати інтерес до математики, бажання вчитися й здобувати знання.
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок
Форма проведення: урок-подорож до лісу
Обладнання: мультимедійна дошка, сюжетні малюнки.
Хід заняття
І. Організація класу.
Добрий день! Протягом цього заняття ми будемо працювати разом. Тому я сподіваюся на вашу підтримку, покладаюся на ваші знання, вміння.
У нас сьогодні день незвичний.
Веселий він, математичний.
Ігри, конкурси, змагання
На кмітливість та знання.
Жарти, ребуси, лічилки.
Щоб перемогу в конкурсі здобути,
Веселим та кмітливим треба бути.
- Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюся, що ви як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось! (Діти вітаються, повернувшись до присутніх)
- Першими сідають дівчатка, потім хлопчики.
- До якого уроку ви приготувалися?
- Давайте прочитаємо під яким девізом будемо працювати.
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем з вами
Швидко, дружно та уміло!
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку
- Сьогодні у нас з вами незвичний урок. На нас чекає цікава прогулянка до лісу, де ми зустрінемося з деякими лісовими мешканцями і разом з ними будемо обчислювати приклади на додавання і віднімання чисел у межах 20; закріпимо уміння розв’язувати та складати задачі за коротким записом. Завдань у нас багато, то ж озбройтеся увагою, старанністю і вперед до знань!
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.
Вигнув шию він тонку,
Хвостик вгору при підняв,
Цифру 2 нам показав.
В неї кругла голова,
довгий хвіст, зігнута шийка.
Отака, як бачиш, двійка.
Шия довга і тонка.
- Напишіть один рядок цифри 2. Серед написаних двійок виберіть «красуню», тобто таку, яка вийшла найкраща і вдягніть їй «корону».(Намалювати над нею). А яка цифра вийшла найгірша поставте над нею крапочку. А дома перетворіть її на красуню.
Тепер можна вирушати в путь. Закрийте очі, послухайте запис музики та уявіть, що ми знаходимося на лісовій полянці. (Звучить запис співу пташок)
Сьогодні ми з вами будемо допомагати тваринам готуватися до зими.
А хто чекає нашої допомоги ми зможемо дізнатися, коли подивимося наступний слайд. (Їжак збирає гриби)
4. Математичний диктант
(Двоє учнів працюють по картках)
10 14 17 12
Йшли ведмедики малі,
(Діти крокують на місці)
Нахилились до землі.
(Діти нахиляються вперед, торкаються руками підлоги)
Потім встали, руки в боки,
(Стають рівненько)
І зробили три підскоки.
(Три рази підстрибують)
Потім розминали плечі.
(Роблять кругові рухи руками, що торкаються плечей.)
Руки вгору,
(Піднімають прямі руки вгору.)
Опустили
(Опускають руки.)
І за парти тихо сіли.
ІҮ. Закріплення вивченого матеріалу
- Білочка дуже любить гратися.
Навіть не хоче до зими готуватися.
За грою забула горішки зібрати.
Швиденько білочці ми допоможемо.
Розв’яжемо дружно – знання всі примножимо.
6 + 4 7 – 1 10 + 3
13 + 2 15 + 2 17 - 10
2.Самостійна робота по групах.
Він задачу дома розв’язував.
Ні мамі, ні таткові її не показував.
Ви її перевірте - чи відповідь правильна?
Всі разом працюємо – часу не марнуємо!
І пучок – 10 морквин
На скільки більше морквин у І пучку ?
ІІ пучок – 4 морквини
(Слайд.Запис задачі, яку розв’язав зайчик: 10 +4 = 14 (м.) )
3. Робота з геометричним матеріалом.
У лісі звірят різних ми зустрічали.
Кого з них малюнки оці нагадали?
(Слайд. Малюнки звіряток, складених із геометричних фігур)
Ү . Підсумок уроку
У лісі казковому ми побували:
Звірятам маленьким допомагали,
Між тим і для себе знання здобували.
Приклади розв’язані,
є відповіді в задачах.
Відомо тепер усім:
серед нас немає ледачих!
На все добре!