Урок на тему "Додавання сил. Рівнодійна. Графічне зображення сил"

Про матеріал

Мета:

  • поглибити знання учнів про графічне зображення сили в певному масштабі, формувати поняття про рівнодійну силу, про додавання двох сил, що діють уздовж однієї прямої;
  • розвивати логічне мислення;
  • виховувати інтерес до вивчення фізики

Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу.

Перегляд файлу

Додавання сил. Рівнодійна. Графічне зображення сил

Мета:

  • поглибити знання учнів про графічне зображення сили в певному масштабі, формувати поняття про рівнодійну силу, про додавання двох сил, що діють уздовж однієї прямої;
  • розвивати логічне мислення;
  • виховувати інтерес до вивчення фізики

Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу.

Обладнання: динамометри, тягарці.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Фронтальне опитування

1.   Чому в фізиці вживають поняття взаємодії?

2.   Що буде з тілом, якщо на нього недіють інші тіла?

3.   Яким чином можна змінити механічний стан тіла?

4.   Для чого вживають поняття сили?

5.   Що таке сила? Яка одиниця сили?

6.   Яким приладом вимірюють силу? Яка будова найпростішого приладу для вимірювання сили?

III. Мотивація навчальної діяльності

Відомо, що лебідь, рак і щука посунути клажу не змогли, а от дід, баба, їхня онука і ще три тварини із ріпкою впоралися. Чому? Сьогодні ми з вами також будемо вчитися додавати сили.

IV. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу

Робота з підручником ст.122

http://school.home-task.com/images/image047_80.jpg

V. Колективне розв’язування задач під керівництвом учителя

Вправа 18(4). Робота в групах. Клас поділяється на групи. Завдання для груп: зробити креслення до наведених випадків.

VI. Узагальнення знань Звіт творчих груп.

VII. Домашнє завдання Опрацювати параграф 18, вправа 18(7), виконати задачі

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Богуславська Наталiя Миколаївна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
Додано
3 серпня 2018
Переглядів
2250
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку