Урок на тему "Країни Азії"

Про матеріал
Узагальнення та систематизація знань учнів по темі "Країни Азії". Форма проведення : урок - ярмарок. Проводиться із застосуванням інтерактивних методів та проектної діяльності
Перегляд файлу

Урок  географії в 10 класі

ТЕМА : Країни  Азії.

Мета : закріпити і систематизувати раніше сформовані знання про склад ,  особливості економічного розвитку регіону; узагальнити знання про типи країн за рівнем економічного розвитку   

Тип уроку :  узагальнення та систематизація знань

Форма проведення: урок-ярмарок

Обладнання: політична карта світу, географічні атласи, конверти із завдан-ням, мультимедійна презентація, комп’ютер.

Очікувані результати :

Знаннєвий компонент : називають склад регіону; розрізняють форми державного правління  і територіального устрою країн Азії; показують на карті субрегіони ; басейни видобутку корисних копалин;райони лісозаготівлі, рекреації.

Діяльнісний компонент: обґрунтовують розміщення основних районів видобування ; порівнюють особливості господарства різних за рівнем розвитку країн Азії

Оцінно-ціннісний компонент: роблять висновки про причини нерівномір-ності економічного розвитку країн Азії; порівнюють ресурсозабезпеченість , праце ресурсний потенціал субрегіонів.

Шляхи реалізації змістовних наскрізних ліній

Спілкування державною мовою. Усно й письмово тлумачити географічні поняття, факти; описувати  географічні об’єкти , процеси; обговорювати проблеми  географічного змісту глобального та регіонального рівня.

Основні компетентності у природничих науках і технологіях. Пояснювати  явища в живій природі; самостійно чи в групі досліджувати живу природу; оцінювати значення географії для сталого розвитку та розв’язання гло-бальних проблем.

 Уміння вчитися впродовж життя. Організовувати й оцінювати свою нав-чально-пізнавальну діяльність .

Екологічна грамотність і здорове життя. Працювати в команді під час реалізації географічних проектів, застосовувати  набутий  досвід задля збереження власного здоров’я та здоров’я інших.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Оголошення мети уроку, ознайомлення з правилами проведення уроку. Кожному учню дається лист оцінювання власних знань.

Урок проводимо по етапам.

II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок

І ЕТАП. «Географічна розминка»( відповіді на тестові завдання заносяться до спеціального листка), потім проводиться взаємоперевірка.

  1. Яка група країн за соціально-економічною типологією  чисельно переважає в Азії?

А. високорозвинені     Б. країни, що розвиваються

 В. країни з перехідною економікою  Г. країни з плановою економікою

2. Які країни виділяються значним видобутком нафти?

А. Таїланд,Монголія, Японія          Б.Кувейт, Ірак, Бруней

В. Південна Корея, Камбоджа, Шрі-Ланка  Г. Туреччина, Грузія, Вірменія

3. Який чинник обумовив розвиток в Японії металургії як промисло-вого виробництва міжнародної спеціалізації?

А.  сировинний   Б. праце ресурсний В. транспортний Г. паливно-енергетичний

4. Що сприяє притоку іноземних інвестицій в економіку Китаю та Індії?

А. багатство природних ресурсів   Б. зручне географічне положення

В. наявність передових технологій   Г. великий споживчий ринок  країн

 

ІІ  ЕТАП. РОБОТА В ГРУПАХ

Визначити правильну послідовність

Група І

Розставте сільськогосподарські культури , що вирощуються в Азії залежно від їх поширення від екватора на північ

А. гевея, кава, какао      Б. оливки,виноград,цитрусові

В. пшениця, цукрові буряки, картопля  Г. рис, бавовник, соя

Група ІІ

Розташуйте субрегіони Азії в порядку зростання їхнього рівня економічного розвитку

А. Центральна Азія   Б. Східна Азія В. Південно-Східна Азія

 Г. Південна Азія

 

ІІІ  ЕТАП.  Установити відповідність ( кожній групі видається конверт із завданням)

Група І

Установіть відповідність між назвами країн Азії за їхнім місцем у типізації за рівнем економічного розвитку

  1. Республіка Корея, Малайзія,               А. найменш розвинуті країни

Туреччина  

  1. Афганістан, Бангладеш,                    Б. країна з плановою економікою

Камбоджа

  1. Японія, Ізраїль, Кіпр               В. країни з перехідною економікою
  2. Китай, В»єнам,КНДР              Г. нові індустріальні країни

                                                      Д. високорозвинені країни

 

Група ІІ

Установіть відповідність між країнами Азії та домінуючими складниками економіки, що визначають їхню міжнародну спеціалізацію

1. Японія               А. металургія,машинобудування,хімічна пром.-ть

2. Китай                 Б. наука, електроенергетика,робототехніка

3. Індія                  В. багатопрофільна пром.-ть,міжнародний туризм,  освіта

4. усі три країни    Г. гідроенергетика,деревообробна пром..-ть,

видобування нафти

Д. рослинництво, текстильна пром..-ть, ІТ-аутсорсинг

ІУ ЕТАП . «Впізнай мене»

Кожній групі роздаються конверти із завданням , в якому знаходя-ться  елементи обрисів країни. Завдання: скласти пазли і за обриса-ми  назвати країну, її особливість .

Група І    -   Таїланд                                    група ІІ    -  Туреччина

У ЕТАП. Проектна  робота.

Кожен учень отримав домашнє завдання : підготувати проект на обрану країну Азії.

Захист проектів. Доповідь до 8 хв.

ІІІ. Підведення підсумків. Рефлексія.

Оцінювання результатів. Виставлення оцінок.

ІУ. Домашнє завдання

Скласти невеликий кросворд «Країни Азії»

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
1.0
Загальна:
3.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Соловьёва Вероника
    Загальна:
    3.3
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    1.0
docx
Додав(-ла)
Тіщенко Тетяна
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
22 лютого 2020
Переглядів
2843
Оцінка розробки
3.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку