Урок на тему: "Обчислюємо різними способами. Розв’язуємо задачі."

Про матеріал
Конспект уроку з математики розроблений для учнів 2 класу у вигляді подорожі "Червоною книгою України" Мета: - Створити умови для формування ключової компетентності у молодших школярів; - Формувати обчислювальні навички засобами ІКТ: - закріпити знання з теми обчислень різними способами; - закріпити вміння застосовувати правила віднімання (додавання) числа від (до) суми, - формувати вміння додавати та віднімати способом округлення; - формувати в учнів розуміння ролі математики в пізнанні явищ навколишнього світу; - формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння під час виконання завдань; - вдосконалювати навички розв’язування задач на дві дії; - розвивати логічне, конструктивне мислення учнів; - розвивати увагу, пам’ять; - розвивати математичне мовлення учнів; - сприяти формуванню ціннісного ставлення до природи рідного краю; - виховувати зацікавленість та кмітливість.
Перегляд файлу

Дата: 28.01.2020

Клас: 2

Тема: Обчислюємо різними способами. Розв’язуємо задачі.

Мета:

  • Створити умови для формування ключової компетентності у молодших школярів;
  • Формувати обчислювальні навички засобами ІКТ:
  • закріпити знання з теми обчислень різними способами;
  • закріпити вміння застосовувати правила віднімання (додавання) числа від (до) суми,
  • формувати вміння додавати та віднімати способом округлення;
  • формувати в учнів розуміння ролі математики в пізнанні явищ навколишнього світу;
  • формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння під час виконання завдань;
  • вдосконалювати навички розв’язування задач на дві дії;
  • розвивати логічне, конструктивне мислення учнів;
  • розвивати увагу, пам’ять;
  • розвивати математичне мовлення учнів;
  • сприяти формуванню ціннісного ставлення до природи рідного краю;
  • виховувати зацікавленість та кмітливість.

Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.

Методи і прийоми: словесні (бесіда, пояснення), практичні (метод вправ, робота з підручником, самостійна робота), наочні (демонстрація, ілюстрація)

Інтерактивні методи  і прийоми: «відкрий пазл», Знайди помилку «класифікація», «знайди пару», вікторина, рефлексія «Прес»

Форми роботи: математика письмово, вправи.

Міжпредметна інтеграція: Я досліджую світ, українська мова

Здоров’язбережувальні технології: фізкультхвилинка

Обладнання: конспект, підручник, зошит з друкованою основою,  смарт дошка, комп’ютер, платформа Learning Apps, шаблони квітів, ватман з зображенням поляни.

Література: Скворцова С.О. Математика: підруч. для 2 кл. закл. серд. освіти / Світлана Скворцова, Оксана Онопрієнко. –Харків: Вид-во «Ранок» , 2019. – 144 с.:іл.

https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagaina%20serednya/programy-1-4-klas/2019/11/1-2-dodatki.pdf - навчальна програма з математики 1-2 клас НУШ

Перебіг уроку:

І. Організація класу

 - Доброго дня, діти! Мене звати Яна Олександрівна і ми розпочинаємо урок математики.

ІІ Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

Усний рахунок

Сьогодні нас чекає подорож, але вона буде не звичайна. А яка саме ви дізнаєтесь розгадавши пазл.

(Lerning Appss) «Пазл»

https://learningapps.org/watch?v=p3fc4hi2c20

Наша з вами подорож буде сторінками Червоної книги (Рослинний світ). Хто з вас знає що таке Червона книга (рослинний світ)? (це книга в яку занесені зникаючи види рослин)

Для того щоб відкрити першу сторінку, необхідно розв’язати вирази:

Математичний диктант

Відкрийте звичайні зошити та запишіть число, класна робота.

Сьогодні в нас 28 січня Класна робота.

Математичний диктант (М.д.)

11-2=9  

5+8=13      

12-6=6                                         

14+6=20

13-4=9

44+5=49

 

 

Давайте перевіримо  з’єднавши пару (Learning Apps «З’єднай папру) (Правильно)  https://learningapps.org/watch?v=p8d1ajmmn20

На першій сторінці в нас квітка «Лілія лісова» багаторічна цибулинна рослина, єдиний вид, який росте в Україні в дикорослому стані. Вона заввишки від 50 до 150 см. Цвіте з червня по липень.

ІІІ Оголошення теми та мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми будемо обчислювати вирази різними способами та розв’язувати задачі.

ІV Закріплення вивченого матеріалу

 Для того щоб перейти на наступну сторінку Червоної книги, відкрийте підручники на сторінці 72

№1 Знайди значення виразів різними способами за схемами

Віднімання числа з переходом через розряд

41-8= 30+ (11-8) =30+3=33

 

41 розкладаємо на 30 і 11. 30 + різницю чисел 11 і 8. 30 +3=33

Віднімання частинами

41-8 =41-1-7=40-7=33

 

Вісім розкладаємо на 1 і 7 = 41 відняти 1 і відняти 7 = 40-7=33

Віднімання способом округлення

41-8= 41-10+2 =31+2=33

Замінимо число 8 найближчим круглим числом 10 . І  віднімемо від 41 не 8 , а 10, одержимо 31. І додаю стільки ж одиниць з отриманого числа на скільки більше одиниць відняли. Додаємо 2. 31+2=33

Додавання з переходом через розряд

76+8=70+(6+8)=70+14=84

 

Додавання частинами

76+8=76+4+4=80+4=84

 

Додавання способом округлення

76+8=76+10-2=86-2=84

Замінимо число 8 найближчим круглим числом 10. І додамо до 76 не 8 а 10 , одержимо 86. І віднімимо стільки ж одиниць з отриманого числа на скільки більше одиниць додали. 86-2 =84

Додавання з переходом через розряд

86+8= 8+(6+8)=80+14=94

 

Додавання частинами

86+8=86+4+4=90+4=94

 

Додавання способом округлення

86+8=86+10-2=96-2=94

 

Віднімання з переходом через розряд

32-7 =20+(12-7)20+5=25

 

Віднімання частинами

32-7=32-2-5=30-5=25

 

Віднімання способом округлення

32-7=32-10+3=22+3=25

Додавання з переходом через розряд

44+9=40+(4+9)=10+13=53

 

Додавання частинами

44+9=44+6+3=50+3=53

 

Додавання способом округлення

44+9=44+10-1=54-1=53

 

Віднімання з переходом через розряд

65-8=50+(15-8)=50+7=57

 

Віднімання частинами

65-8=65-5-3=60-3=57

 

Віднімання способом округлення

65-8=65-10+2=55+2=57

Ось і можемо перегорнути сторінку Червоної книги. Квітка «Сон великий» багаторічна трав’яниста рослина заввишки від 10 до 40 см. Цвіте з квітня по травень

Для того щоб перегорнути ще одну сторінку нам необхідно перевірити чи правильно знайдено результати. Якщо правильно то переносимо  до Правильно, якщо ні то до Не правильно. ( Learning Apps «Класифікація»)

На цій сторінці у нас зображена квітка «Тюльпан Шренка» вид багаторічних рослин родин Лілійних. Один з найстаріших культурних тюльпанів, на основі якого виведено багато сортів.  Заввишки від 1о до 40 см. Цвіте з квітня по травень.

Для того щоб перегорнути ще одну сторінку нам необхідно розв’язати задачу (№4)

Читання задачі 3 рази

Про що йде мова в задачі?

Скільки всього годин на яйцях сиділи страуси? (24 год)

Скільки всього годин яйця гріло сонце? (невідомо)

На с кільки більше часу на яйцях сиділи страуси, ніж їх гріло сонце? (невідомо)

 

 

Запишіть в зошитах слово задача та короткий запис

Всього – 24 год

Страуси  - ?, 8 год і 12 год, на ? більше, ніж сонце

Сонце -?

Якщо нам відомо скільки годин на яйцях сиділа самка страуса та самець страуса. Чи можемо ми дізнатися скільки на яйцях вони сиділи разом? Якою дією ? Який вираз складемо?

1)8+4=20 (год)-всього годин на яйцях сиділи страуси.

Ми дізналися скільки всього годин на яйця сиділи страуси.  Чи можемо ми дізнатись скільки годин яйця гріло сонце? Якою дією? Який вираз складемо?

В добі 24 години Отже

2)24-20=4 (год) – яйця гріло сонце

Ми дізналися скільки годин яйця гріло сонце і знаємо скільки на яйцях сиділи страуси. Чи можемо ми дати відповідь на запитання задачі і дізнатись На скільки більше часу на яйцях сиділи страуси, ніж їх гріло сонце? Якою дією? Який вираз складемо?

3)20-4=16 (год)

Відповідь: на 16 годин більше на яйцях сиділи страуси, ніж їх гріло сонце

Наступна сторінка «Анемона дібровна» вид квіткових рослин родини Жовтецеві. Заввишки від 10 до 25 см. Цвіте з квітня по травень

 

Фізкультхвилинка

Задача

У страусовому гнізді було 25 яєць. Першого дня вилупилось 9 пташенят, а другого – ще 8. Скільки залишилось яєць у страусовому гнізді?

  1. Про що йде мова в задачі?
  2. Скільки яєць було у страусовому гнізді?
  3. Скільки всього пташенят вилупилось? (9 і 8)
  4. Скільки залишилось яєць у страусовому гнізді?

Було – 25 яєць

Вилупилось пташенят - ?, 9 яєць і 8 яєць

Залишилось - ?

 

Чи можемо ми дізнатись скільки всього пташенят вилупилось? Якою дією? Який вираз складемо?

  1. 9+8= 17 (пт.) – всього пташенят вилупилось

Якщо ми знаємо скільки всього пташенят вилупилось , чи можемо ми дати відповідь на запитання задачі? (Скільки яєць залишилось у страусовому гнізді?) Якою дією? Який вираз складемо?

  1. 25-17 = 8 (яєць)

Відповідь: у страусовому гнізді залишилось 8 яєць.

 

 

Наступна сторінка «Конвалія» трав’яниста багаторічна рослина. Заввишки від 20 до 25 см. Цвіте з кінця весни до середини літа.

 

V Закріплення та узагальнення знань учнів

Відкрийте зошити з друкованою основою на ст. 3

№ 6. Знайди значення виразів різними способами, користуючись підказками

38+6= 30+(8+6)=30+14=44

 

38+6= 38+2+4=40+4=44

 

38+6=38+10-4=48-4=44

 

54-9= 40+(14-9)= 40+5=45

 

54-9=54-4-5=50-5=45

 

54-9=54-10+1=44+1=45

 

43-7=30+(13-7)=30+6=36

 

43-7=43-3-4=40-4=36

 

43-7=43-10+3=33+3=36

 

23+8= 20+(3+8)= 20+11=31

 

23+8=23+7+1=30+1=31

 

23+8= 23+10-2=33-2=31

 

 

 

 

Наступна сторінка «Підсніжник звичайний» багаторічна цибулинна рослина Заввишки до 25 см.  Цвіте з березня по квітень.

№ 8. Знайди невідомі компоненти арифметичних дій

Віктори на (Learning Apps) https://learningapps.org/watch?v=p3a4tp2vc20

 

 

 

 

12 - __ =7         

 12-7=5                 

__ -5=9

9+5=14

 

6 +__=50

50  - 6=44

 

_ +6=11

11-6=5

 

60 -__=7

60-7=53

 

 

__- 8=22

22+8=30

 

 

 

Остання сторінка нашої Червоної книги «Нарцис вузьколистий» багаторічна трав’яниста рослина. Заввишки від 20 до 40 см. Цвіте з травня по червень.

VІ Підсумок уроку

У кожного із вас на парті лежить квітка. Пропоную вам їх висадити на поляну.

 Квіти не можна рвати, краще ними милуватися коли вони ростуть.

Рефлексія «Прес»

Я дізнався?

Мені сподобалось?

VІІ Повідомлення домашнього завдання

Домашнє завдання   - зошит ст. 3 №7, №9

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 лютого 2021
Переглядів
4371
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку