Тема уроку. Початкові уявлення про Інтернет.
Мета:
навчальна: формувати уявлення про Інтернет;
розвивальна: розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення;
виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі.
Ключові компетентності відповідно до Нової української школи:
спілкування державною мовою;
математична грамотність (уміння застосовувати математичні (числові та геометричні) методи для вирішення прикладних завдань у різних сферах діяльності);
інформаційно-цифрова компетентність (передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні);
уміння навчатися впродовж життя (здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу (власного і колективного), зокрема через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя);
соціальна і громадянська компетентність (уміння працювати з іншими на результат)
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Форми роботи: індивідуальна, групова, фронтальна (колективна).
Інтерактивні методи навчання: мозковий штурм, метод «Так чи ні», метод
«Асоціативний кущ».
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація, друковані
зошити, картки з малюнками пристроїв.
Програмне забезпечення: браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
За допомогою органів чуття:
Учитель. Наступне завдання виконуємо в парах. У вас на партах лежать конверти з картинками пристроїв для роботи з інформацією. Я зараз буду називати ці пристрої, а ви мені будете показувати картинку (один учень – картку, другий - назву).
Учитель. Добре, молодці! А тепер давайте зупинимося на стаціонарному комп’ютері. Пригадаємо, з яких частин він складається!
Учитель. Молодці! (На дошці з малюнків формуємо стаціонарний комп’ютер)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. У деяких з вас на партах ще є букви. Вийдіть, будь ласка, до мене дітки зі своєю буквою.
Якщо скласти букви в правильному порядку, то отримаємо назву теми сьогоднішнього уроку.
(діти шикуються і отримують слово «ІНТЕРНЕТ»)
(на дошці потім прикріплюємо слово «Інтернет»)
Учитель. А що ви знаєте про Інтернет?
Відповіді дітей. ……..
Учитель. Добре. Отже, тема сьогоднішнього уроку «Знайомство з Інтернетом».
ІV. Вивчення нового матеріалу
Демонстрація навчальної презентації
VІ. Фізхвилинка
VІІ. Формування вмінь та навичок
Гра «Так чи ні»
Учитель. Для повторень правил техніки безпеки у кабінеті інформатики, ми з вами пограємо. Для цього нам знадобляться сигнальні фішки. Дістаньте їх.
Учитель. Я буду зараз читати правила, а ви, якщо з ними згоді, показуєте зелене світло, якщо не згодні, то червоне.
монітора була 50-60 см. (Так)
Учитель. Молодці! А тепер будемо працювати за комп’ютером. Виконувати вправу в Інтернеті на закріплення знань з теми «Клавіатура». Сідаємо на свої місця.
Робота за комп’ютером
Вправи для очей
VIII. Рефлексія. Підсумок уроку
Учитель. Я в Інтернеті знайшла цукерки настрою та гостинну тарілку. Якщо вам цікаво було на уроці, розфарбуйте цукерку у будь-який колір, крім чорного. А якщо на уроці не подобалося, то чорним.
Розфарбовуємо цукерки.
Хто розфарбував, несіть до дошки, ми її приклеїмо до тарілочки.
Я бачу, вам урок сподобався, цукерки всі яскраві та різнокольорові.
Дякую за роботу! Приємного дня! Урок закінчено!
Збираємо речі.