Урок на тему "Поняття документу. Призначення та класифікація документів. Документообіг. Загальні правила оформлення документів"

Про матеріал
У даній розробці розглядається поняття документу; призначення та класифікація документів, що таке документообіг, сформульовані загальні правила оформлення документів, складений конспект з цієї теми та практична права «Друк резюме».
Перегляд файлу

 План – конспект уроку 

Дата проведення_____________група_______                                                                               Урок №___________

 

Тема: Поняття документу. Призначення та класифікація документів. Документообіг. Загальні правила оформлення документів.

МЕТА УРОКУ:

сформувати поняття документ, документообіг, діловодство, реквізити документа повідомлення; розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати; сприяти виховуванню інформаційної культури та умінню працювати в групі, ділових якостей майбутніх працівників; формувати бережливе ставлення до обладнання комп’ютерного кабінету, формувати позитивне ставлення до навчання.

Формування ключових компетентностей:

  • Технологічна компетентність;
  • Модельна компетентність;
  • Методологічна компетентність;

 

ТИП УРОКУ

Комбінований урок

МЕТОДИ НАВЧАННЯ ТА ПРИЙОМИ

Прийом «Кошик знань», складання схеми, лекція з елементами бесіди, бліц-опитування, тестування, робота над «Вправа 1», виконання практичної роботи.

ОСНОВНІ ТЕРМІНИ ТА ПОНЯТТЯ

Документ, реквізити, документообіг, резюме, характеристика

МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ’ЯЗКИ

Техніка пошуку роботи, ділова активність

НАОЧНІСТЬ ТА ДИДАКТИЧНІ МАТЕРІАЛИ

Презентація «Поняття документу. Призначення та класифікація документів. Документообіг. Загальні правила оформлення документів», картки-завдання, опорний конспект, схема, дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет

 ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ

Комп’ютер, проекційний апарат

Програмне забезпечення: браузер, офісні програми.

ХІД УРОКУ

Приблизний час роботи

 

Вид діяльності на уроці та використання дидактичного матеріалу

І Організаційний момент

 

1 хв.

Привітання, фіксація відсутніх; перевірка готовності учнів до заняття. Встановлення позитивного фону на уроці.

 

Етап перевірки виконаного домашнього завдання

 

3 хв.

Щоб перевірити домашнє завдання, дайте відповіді на питання. Бліц-опитування

 

1. Як слід сидіти за комп’ютером?

2. Як поводитися біля комп’ютера?

3. Чого не можна робити за комп’ютером?

4. Що ви повинні зробити, якщо до класу під час уроку заходить директор учбового закладу?

5. Що потрібно зробити, якщо у вас погіршилось самопочуття під час роботи за комп’ютером?

6. Чи дотримують правил техніки безпеки учні, які гуртом забігають до кабінету?

7. Чи можна спробувати самотужки полагодити комп’ютер?

Слайд 1

ІІ Актуалізація і мотивація опорних знань та вмінь

 

 

      2 хв.

 

 

Незабаром закінчиться в вашій групі теоретичне навчання і розпочнеться суцільна практика. Підійміть руки, хто вже остаточно визначився з місцем практики.

  • Скажіть, які плюси офіційного працевлаштування? 

 

  • Як ви гадаєте, які документи потрібні для працевлаштування?

 

Для того щоб вас навчити правильно самостійно складати певний вид документів, вам викладається курс «Техніка пошуку роботи», «Ділова активність».

А на інформатиці, щоб самостійно друкувати документи, ми з вами проходимо «Вибірковий модуль. Основи електронного документообігу».

 

 

 

Відповіді записувати на дошці

Перелік документів

 

 

Слайд 2

 

 

 

Слайд 3

ІІІ Повідомлення учням теми, мети та завдання уроку

 

3 хв.

Сьогодні на уроці ми з вами розглянемо поняття  документу,

призначення та класифікація документів, що таке документообіг, сформулюємо загальні правила оформлення документів, складемо конспект з цієї теми, виконаємо практичну праву «Друк резюме».

Працювати будемо за наступним планом:

  1. Поняття документу.
  2. Призначення та класифікація.
  3. Документообіг.
  4. Загальні правила оформлення документів.
  5. Виконання практичної роботи.

 

 

 

 

 

 

Слайд 4

ІV Сприйняття й усвідомлення учнями нового матеріалу

 

 

15 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В повсякденному житті всі Ви зустрічаєтеся з поняттям «документ». Вам пропонується до поданих нижче клітинок записати ті асоціативні  поняття,  які у Вас виникають, коли Ви чуєте це слово.

 

 

 

 

— Завжди є дуже важливим для розвитку людини уміння самостійно здобувати знання.

Ви зі мною згодні?

— Тоді пропоную вам зібрати назву нашої теми та тлумачення поняття, що входить до неї, зібравши його з розібраних частин.

Роздруковане правило з підручника подається по одному слову. Ці слова складаються в конверт. Таких конвертів створюється по кількості очікуваних малих груп.

 

Завдання: скласти правило та пояснити, як ви його розумієте.

Перевіримо відповіді. Правильне тлумачення записується в конспект. Працювати будемо з опорним конспектом.

Розглянемо призначення та класифікацію документів.

Завдання: слухати уважно і заповнювати схеми.

Для того, щоб побачити на скільки ви засвоїли отриману інформацію, виконайте Вправу 1. У ній запропонований роздрукований документа, охарактеризуйте його за:

  • найменуванням;
  • формою;
  • функцією;
  • походженням;
  • місцем виконання;
  • призначенням;
  • складністю;
  • напрямком

Перевірте правильність своїх відповідей.

Перейдемо до наступного пункту нашого плану- документообіг.

Напишемо тільки ключові моменти, тому що більш детально будете розглядати види документообігу при вивченні курсу «Ділова активність».

Перейдемо до наступного пункту нашого плану  - загальні правила оформлення документів.

Більш детально розглянемо правила оформлення документів, а саме складання реквізитів  ми  з вами на наступному уроці.

Отже, ми з вам розглянули що таке документ, документообіг, загальні правила оформлення документів теоретично.

 

 

 

Відповіді фіксуються  на дошці

Слайд 5

 

 

 

 

 

 

Завдання в конверті

Слайд 6

 

Слайд 7-11

 

Робота з опорним конспектом

Слайд 12

 

 

 

 

Слайд 12

 

Слайд 13-15

 

 

 

 

Слайд 15-20

 

 

 

V Осмислення учнями знаньV

 

15 хв.

А тепер, щоб відпрацювання вміння створення документу, виконайте практичну роботу «Друк резюме». Вашим завданням буде надрукувати власне резюме.

Так як зараз ви будете працювати за комп’ютерами, згадаємо правила безпечної поведінки за комп’ютером. 

 

 

Слайд 24

 

VІ Узагальнення та систематизація знань

 

4 хв.

Сьогодні на уроці ми з вами розглянули поняття  документу, призначення та класифікацію документів, що таке документообіг, сформулювали загальні правила оформлення документів, склали конспект з цієї теми, та виконали практичну праву «Друк резюме».

І щоб дізнатися як ви засвоїли основні поняття, пройдіть тестування.

 

 

Питання надаються в електронному вигляді

VІІ Підбиття підсумків уроку. Рефлексія

 

2 хв.

Ви молодці, дуже гарно попрацювали. Кожен з вас отримає оцінку, але хочу виділити відповіді наступних учнів…

Скажіть, чим запам’яталась та сподобалась тема сьогоднішнього уроку. Як дана тема допоможе вам у працевлаштуванні.

 

Інформація – інструктаж  домашнього завдання

 

1 хв.

  1. Конспект.
  2. Зайти за посилання і розгадати ребуси. Відповіді у текстовому форматі надіслати на електронну пошту викладача.

Слайд 25-26

 

 

 

1

 

docx
До підручника
Інформатика (рівень стандарту) 10 клас (Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г.)
Додано
20 лютого 2020
Переглядів
1948
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку