Урок на тему "Поняття про географічні координати. Правила відліку географічної довготи і географічної широти"

Про матеріал

Пропонується розробка уроку за технологією перевернутий клас (англ. flipped classroom) — принцип навчання, за яким основне засвоєння нового матеріалу учнями відбувається вдома, а час аудиторної роботи виділяється на виконання завдань, вправ, проведення лабораторних і практичних досліджень, індивідуальні консультації вчителя тощо. Така форма проведення уроку забезпечує включення кожного учня в пізнавальну діяльність для набуття практичних вмінь та навичок.

Завдання уроку:

Øзакріпити знання учнів про градусну сітку землі;

Øпродовжитиформувати систему знань учнів про географічну карту, географічні координати точок місцевості;

Øсформувати практичні вміння учнів визначати географічні координати точок;

Øпоглибити і закріпити практичні вміння учнів працювати з картою, як джерелом географічних знань.

Перегляд файлу

 

Пояснювальна записка

Географія 6 клас

(2 години на тиждень, 70 на рік)

Програма: «Географія для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» Затверджена МОН молоді та спорту України. Наказ від 07.06.2017 №804

Підручник: 6 кл. Географія. В.М. Бойко, С.В. Міхелі.-Харків: «Сиция», 2014. -255с.

Пропонується розробка уроку за технологією перевернутий клас (англ. flipped classroom) — принцип навчання, за яким основне засвоєння нового матеріалу учнями відбувається вдома, а час аудиторної роботи виділяється на виконання завдань, вправ, проведення лабораторних і практичних досліджень, індивідуальні консультації вчителя тощо. Така форма проведення уроку забезпечує включення кожного учня в пізнавальну діяльність для набуття  практичних вмінь та навичок.

Завдання уроку:

  •               закріпити знання учнів про градусну сітку землі;
  •             продовжити  формувати систему знань учнів про географічну карту, географічні координати точок місцевості;
  •               сформувати практичні вміння учнів визначати географічні координати точок;
  •               поглибити і закріпити практичні вміння учнів працювати з картою, як джерелом географічних знань.

 Розроблений урок вивчається у темі «Географічні координати» у 6 класі загальноосвітніх шкіл.

Підготовка до уроку.

Вдома учні вивчають тему за допомогою відео  ( складають опорний конспект та запитання до нього)https://www.youtube.com/watch?v=sZfSy8fBmHc

 

Клас

6

Предмет

Загальна географія

Тема

Поняття про географічні координати. Правила відліку географічної широти і географічної довготи.

 

 

Мета

Навчальна:

  •               закріпити знання учнів про градусну сітку землі;
  •             продовжити  формувати систему знань учнів про географічну карту, географічні координати точок місцевості;
  •               сформувати практичні вміння учнів визначати географічні координати точок;
  •               поглибити і закріпити практичні вміння учнів працювати з картою, як джерелом географічних знань;

Розвивальна:

  •               розвивати спостережливість, просторове уявлення,  логічне мислення, уміння визначати координати точок;
  •             сприяти розвитку в учнів розуміння практичного значення географічних знань;

Виховна:

  •               виховувати практичний інтерес до роботи з  географічними картами;
  •               допитливість, інтерес до предмета.

 

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

  •               користуватися градусною сіткою для визначення географічних координат;
  •               визначати географічні координати об`єктів, населених пунктів;
  •               порівнювати  географічну широту і географічну довготу за градусними вимірами;
  •               оцінювати  практичне значення знань про географічні  координати

 

Тип уроку

Комбінований

Модель

Перевернутий клас

Обладнання

Атлас для 6 класу,  глобус Землі, карта півкуль, контурна карта для 6 класу, комп’ютерна презентація.

Форми  роботи

  •               Індивідуальна;
  •               В парах;
  •               Групова;
  •               Фронтальна.

Методи роботи

  •                Вікторина  «Географічні координати»;
  •               «Рятуємо корабель»;
  •               Географічний практикум;
  •               Тестування.

 

Наочно-

демонстраційний матеріал

Відео, презентація, карта, інтерактивна дошка, планшети

 

ХІД УРОКУ

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

(Учитель вітає учнів. Перевіряє їх  готовність до уроку)

Слово вчителя.

 - Епіграф нашого уроку:

                                                                    Скажи мені, і я  забуду,

                                                                    Покажи мені, і я запам'ятаю,

                                                                    Дай мені діяти самому, і я навчусь.

 

                                                                                Давньокитайська мудрість

 Не дивно, але ця давньокитайська мудрість актуальна і до нашого сьогоднішнього уроку. Ви скажете, чому? А тому ,що  тему, яку ми повинні розглянути  на уроці, ви засвоїли вдома. Час класної роботи ми спробуємо витратити на виконання завдань, вправ, проведення практичних досліджень.

 

 

ІІ.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ

 

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Ми спробуємо з вами провести невелике дослідження та з’ясувати чи актуальна тема, з якою ви знайомилися вдома.

 

ІV. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

 

  1. Вікторина  «Географічні координати»

              https://learningapps.org/1219819

  1. Робота в парах.

Учні в парах виконують практичні завдання. Вони мають знайти на фізичній карті півкуль:

  • північну широту 20°,
  • західну довготу 30°,
  • південну широту 70°,
  • східну довготу 160°.

Після закінчення роботи один із учнів виконує завдання біля настінної карти.

 

  1. Індивідуальна робота.

Визначити  географічні координати географічних об'єктів:

  • м.Санкт-Петербург,
  • м.Мехіко,
  • м.Берлін,
  • м.Сідней

Перевірка отриманих результатів за слайдами.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

  1. Вправа «Північ-південь, захід - схід».

На слово «північ» подивіться вгору, «південь» - вниз, «захід» - вліво, «схід» - вправо (Виконується 4-6 разів. Темп повільний.). Зажмурившись, зніміть напругу, рахуючи до десяти.

  1. Вправа «Малювання носом».

Подивіться на напрямок проведення на карті меридіанів. Закрийте очі. Накресліть носом у повітрі меридіани (Виконується 4-6 разів. Темп повільний.).

Подивіться на напрямок проведення на карті паралелей. Закрийте очі. Накресліть носом у повітрі паралелі (Виконується 4-6 разів. Темп повільний.).

  1. Вправа «Орієнтування».

Встаньте із-за парт, скориставшись нашим компасом, поверніться за азимутом 0º, 180º, 90º, 270º, 360º.

VІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

  1. Вправа «Рятуємо корабель»

      https://learningapps.org/2588827

  1. Географічний практикум

 (виконують усі учні)

На контурну карту «Фізична карта півкуль» (с. 6 або 4 у контурних картах) нанесіть точку А з координатами 40° пн. ш. і 10° сх. д. і точку В з координатами 10° пд. ш. і 120° сх. д. Яка з точок розташована далі на південь? на схід? Стрілками позначте напрямок від кожної з точок на північ, південь, захід, схід. Нанесіть точку Б із координатами 10° пн. ш. і 90° сх. д. Використовуючи масштаб карти, визначте відстань від А до В. Яка з точок розташована далі на південь? на схід?

  1. Тестування

(за допомогою прогами "Globe"учні проходять тести та визначають рівень засвоєності матеріалу

https://sites.google.com/site/geographyland/home

http://klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/1803/139869/blog_/images/6_klas__13_urok__gradusna_sitka_zemli__9p.jpg

 

VІІ. РЕФЛЕКСІЯ.

Учитель розповідає притчу.

Йшов мудрець, а назустріч йому три людини везли під гарячим сонцем візки з камінням для будівництва храму. Мудрець зупинився і задав кожному з питання.
У першого запитав:
-Що ти робив увесь день?
І той з усмішкою відповів, що цілий день возив прокляті камені.
У другого запитав:
-А що ти робив цілий день?
І той відповів:
-Я сумлінно виконував свою роботу.
-А ти чим займався? - запитав мудрець у третього.
А третій посміхнувся, його обличчя засвітилося радістю і задоволенням, і він відповів:
-А я брав участь в будівництві храму.

Питання до дітей:

  • Діти, давайте спробуємо оцінити вашу роботу на уроці.
  • Хто працював як перший чоловік?
  • Хто працював сумлінно?
  • Хто приймав участь у будівництві храму?

(Діти  піднімають руку відповідно до своєї роботи на уроці)

VІІІ.  ОЦІНЮВАННЯ УЧНІВ

ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 

Підготуватися  до уроку - узагальнення з теми « Земля на плані та карті»

  1.          Повторити теоретичний матеріал з теми за підручником
  2.          Використовуючи наступні ссилки  виконайте завдання:

https://learningapps.org/1163446,

https://learningapps.org/4005268,

https://learningapps.org/154290

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QR Code

 

11

 

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
1.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
3.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Гаврищук Ольга Миколаївна
    Загальна:
    3.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    1.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
17 березня 2018
Переглядів
1902
Оцінка розробки
3.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку