Тема. Слова, що називають дію предметів.
Мета. Удосконалювати навички розпізнавання слів, які відповідають на що робить?, що роблять?, утворювати і записувати речення зподаними словами. Розвивати зв’язне мовлення. Виховувати любов до праці.
Хід уроку
- Для хлоп’ят і для дівчат лине голосистий дзвоник.
Закликає він малят на урок черговий.
Станемо рівненько, посміхнімося. Молодці!
А тепер сідаймо, працювати починаймо.
- Сьогодні темою уроку є слова, які відповідають на запитання що робить?, що роблять?
1). Робота з текстом.
- Послухайте текст.
На клумбі ростуть квіти. Вони чудово пахнуть. Бджоли збирають з квітів мед.
- Які слова відповідають на запитання що робять?
- Спишіть текст і підкресліть ці слова.
2) Словотворча робота.
Утворити дієслова від іменників: навчання, праця, повага, письмо, читання, малювання.
З двома із цих дієслів скласти і записати речення.
3) Фізкультхвилинка.
4) Робота з малюнками.
Складання і запис речень за малюнками.
На малюнках : Лікар оглядає дівчинку. Шофер за кермом машини. Будівництво будинку.
- Що робить лікар?
- Яку роботу виконує шофер?
- Чим займаються на будівництві муляр, маляр?
Підкреслити дієслова.
5) Словникова робота.
Робота над лексичним значенням слів муляр, маляр.
6) Гра «Говори навпаки».
До поданих дієслів дібрати протилежні за значенням.
Біжить – стоїть;
працює – відпочиває;
говорить – мовчить;
сумує – веселиться;
лежить – стоїть
7) Розвиток зв’язного мовлення.
За поданим планом і малюнком скласти оповідання.
Усне складання оповідання.
- Що сподобалось на уроці?
- Що здалося цікавим і корисним?
- Що ще хотілося б дізнатися?