Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки
Дніпропетровської обласної державної адміністрації
«Кам'янський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту»
Методична розробка уроку
на тему: «Технологія монтажу каркасів гіпсокартонних перегородок серії W - 112»
з предмету: «Технологія монтажу гіпсокартонних конструкцій»
для підготовки кваліфікованих робітників з професії монтажник гіпсокартонних конструкцій 3-го розряду
Підготувала викладач професійно-теоретичної підготовки
Матвієнко Світлана Володимирівна
м. Кам'янське
Методична розробка уроку
ПЛАН УРОКУ
Предмет: Технологія монтажу гіпсокартонних конструкцій
Професія: Монтажник гіпсокартонних конструкцій
Кваліфікація: ІІІ розряд
Група: МГКМ №16, І курс
Тема програми № 7: Технологія монтажу простих каркасів гіпсокартонних систем.
Тема уроку: Технологія монтажу каркасів гіпсокартонних перегородок серії W – 112.
Мета уроку:
- навчальна: поглибити теоретичні знання щодо монтажу каркасів гіпсокартонних перегородок для подальшого застосування в практичній роботі;
- розвиваюча: розвивати практичне, творче мислення учнів, уміння аргументувати свою думку;
- виховна: виховувати в учнів відповідальність за виконану роботу, економне використання матеріалів, викликати інтерес до обраної професії.
Тип уроку: комбінований урок
Методи навчання: словесний, пояснювально-ілюстративний, самостійна робота
Форми організації навчальної діяльності учнів: фронтальна, індивідуальна, групова
Дидактичне забезпечення: ППЗ «Монтаж гіпсокартонних конструкцій», презентація Power Point з теми уроку, навчальний фільм «монтаж каркасу перегородки», роздатковий матеріал (Додатки)
Матеріально-технічне забезпечення: комп'ютер, мультимедійний проектор для демонстрації слайдів.
Міжпредметні зв'язки: Матеріалознавство, Охорона праці, Будівельне креслення, Виробниче навчання.
Використана література:
1. Старченко О.Ю. Гулін Д.В. «Комплектні системи сухого будівництва» Київ, 2005
2. Заславська С.І., Ситніков О.П., Остапченко Т.Є., Яценко Л.В. «Монтаж каркасно-обшивних конструкцій» Київ, «Видавнича майстерня 2009», 2014
3. Захарченко П.В., Долгий Е.М. « Технологія та товарознавство систем сухого будівництва»
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина (1 хв.):
- привітання;
- перевірка наявності учнів;
- перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань та умінь учнів (5 хв.):
- фронтальне опитування;
- тестовий контроль;
- робота з картками завданнями.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів (5 хв.):
- слово вчителя;
- презентація «Різноманіть гіпсокартонних перегородок»
ІV. Повідомлення теми та мети уроку (2 хв.):
- визначення мети уроку за планом вивчення теми.
V. Вивчення нового матеріалу (20 хв.):
- перегляд навчального елемента з ППЗ монтажник гіпсокартонних конструкцій;
- викладання навчального матеріалу (з опорним конспектом);
- перегляд відео фрагменту «Монтаж каркасу перегородки»
VІ. Закріплення нового матеріалу (8 хв.):
- завдання дешифратор;
- завдання ланцюжок.
VII. Підведення підсумків уроку. Оцінка навчальної діяльності учнів на уроці (2 хв.):
- оцінювання учнів
- визначення найкращих учнів
VIIІ. Повідомлення домашнього завдання (2 хв.):
- інструктування по виконанню домашнього завдання.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
І. Організаційна частина (1 хв.):
- Привітання
- Перевірка наявності учнів
- Перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань та умінь учнів (5 хв.):
(форма проведення - усне опитування, тестування, відповіді на картки-завдання)
Викладач: Перед тим як перейти до вивчення нової теми, давайте згадаємо і повторимо, попередньо вивчений матеріал.
Завдання № 1. див. ДОДАТОК № 1.
За карткою-завдання виконайте розподіл інструментів монтажника гіпсокартонних конструкцій за класифікацією, на це у вас 2 хв. Працюємо в парах.
(роздаються картки на кожну парту з зображенням інструментів монтажника гіпсокартонних конструкцій. Протягом 1-2 хв. учні на картках пишуть числову відповідь. Підбиття підсумків роботи учнів. Правильні відповіді див. (слайд №3)).
Завдання №2. див. ДОДАТОК № 2.
Пропоную перевірити свої знання даючи відповідь на тестове завдання. У тестуванні беруть участь всі учні групи. (роздаються тести на кожну парту. Розв'язання тесту протягом 1-2 хв. Потрібно позначити правильну відповідь) (Підбиття підсумків роботи учнів. Правильні відповіді див. (слайд №4) Самоперевірка учнями тестів.)
Завдання №3. Усна відповідь учня по вивченому матеріалу на попередньому уроці (Послідовність розмітки проектного положення каркасів)
(Підбиття підсумків роботи учнів.)
Викладач: Ви добре підготувалися до сьогоднішнього уроку, досконало володієте матеріалом попередніх тем.
Переходимо до вивчення нової теми
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів (5 хв.):
- слово вчителя;
- презентація «Різноманіть гіпсокартонних перегородок»
Викладач: На сьогоднішній час в будівництві та під час виконання реконструкції та ремонтних робіт, широко використовуються новітні технології та матеріали компанії Кнауф. Використання технології Кнауф є економічно вигідно, а їх екологічність сприяє створенню сучасного інтер'єру. Всі архітектурно-конструкційні задуми та рішення можна реалізувати за допомогою гіпсокартонних конструкцій, які виконують монтажники гіпсокартонних конструкцій.
Вашій увазі пропоную переглянути презентацію різноманітних гіпсокартонних перегородок.
Презентація див. (слайди №5-13)
Думаю, такі різноманітні перегородки не лишили нікого байдужим. То якими професійними якостями має володіти робітник, щоб виконувати такі різноманітні перегородки?
Учні:
- робітник повинен мати високу кваліфікацію та певні знання для виконання даних робіт;
- знати вимоги та особливості для виконання даних робіт;
- вміти правильно підбирати будівельні матеріали;
Викладач:
Правильно. Молодці. Робітник повинен бути майстром, професіоналом своєї справи. І я згодна з вами, що професіонал має володіти спеціальними знаннями, навичками, досягати високої майстерності, досконалості у своїй роботі, творчості.
Щоб створити такі гіпсокартонні перегородки необхідно навчитися монтувати основу - це металевий каркас. Давайте перейдемо до вивчення нової теми.
ІV. Повідомлення теми та мети уроку (2 хв.)
Викладач:
Тема уроку: Технологія монтажу каркасів гіпсокартонних перегородок серії W – 112 (слайд №14)
Мета уроку: (слайд №15)
- навчальна: поглибити теоретичні знання щодо монтажу каркасів гіпсокартонних перегородок для подальшого застосування в практичній роботі;
- розвиваюча: розвивати практичне, творче мислення учнів, уміння аргументувати свою думку;
- виховна: виховувати в учнів відповідальність за виконану роботу, економне використання матеріалів, викликати інтерес до обраної професії.
V. Вивчення нового матеріалу (20 хв.)
Викладач:
Ми продовжуємо знайомитись з комплексними системами Кнауф та їх різновидами. Сьогодні мова піде про технологію монтажу каркасу гіпсокартонної перегородки серії W – 112.
Прошу переглянути послідовність монтажу каркасу (перегляд навчального елемента з ППЗ монтаж гіпсокартонних перегородок - 2 хв.)
Викладач:
Ви переглянули технологію послідовності монтажу каркасу, а зараз запишемо її у зошити. (конспект 10 хв.)
Опорний конспект:
Монтаж каркасів перегородок розпочинають лише після завершення всіх «мокрих» технологічних процесів, перед улаштуванням чистових підлог, і виконують його в такій послідовності:
- виконують розмітку проектного положення перегородки W112 на підлозі, стелі;
- на поверхні прилягання напрямних профілів до міжповерхових перекриттів безпосередньо перед їх кріпленням приклеюють пружну стрічку;
- встановлюють у проектне положення і закріплюють дюбелями напрямні каркаси перегородок (UW-профілі) до міжповерхових перекриттів з кроком 1 м (крайні дюбелі розташовують на відстані 10 см від перекриттів);
- установлюють у напрямні профілі (у проектне положення) UW-профілі каркаса та закріплюють їх методом просікання або шурупами до напрямних (UW-профілів);
- виконують всередині каркаса перегородки W112 монтаж електричних розводок, кабелів та закладних деталей для кріплення на перегородці стаціонарного обладнання;
- якщо висота перегородки перевищує довжину ГКП, то в місцях стиків ГКП за висотою закріплюють (до стояків каркаса) горизонтальні перемички з металевих UW-профілів або СW-профілів із рознесенням їх (стиків ГКП) по вертикалі, при цьому торцеві кромки ГКП мають бути оброблені відповідним чином з утворенням фасок;
- контроль розмірів та рівня влаштованої конструкції.
Після виконання каркасу виконуємо операції по його обшивці. Обшивка буде виконуватись з обох боків в два шари ГКП.
При виконанні монтажу каркасу не слід забувати про правила дотримання охорони праці.
Викладач:
Давайте згадаємо, які засоби захисту необхідно використовувати під час монтажу гіпсокартонних конструкцій? (усно 1-2 хв.)
Учні:
- роботу слід виконувати в спецодязі (комбінезон, робоча куртка й брюки);
- користуватися захисними окулярами для захисту очей;
- користуватися маскою або респіратором, щоб гіпсовий пил не став причиною подразнення дихальних шляхів.
Викладач:
Яких правил користування ручного та електричного інструменту необхідно дотримуватись? (усно 1-2 хв.)
Учні:
- ручні інструменти повинні бути справними, після завершення роботи їх слід очистити від бруду й покласти у відповідне місце;
- при обробці поверхонь ударним інструментом потрібно працювати в рукавичках та захисних окулярах;
- шуруповерт має бути підключений до мережі з відповідною напругою;
- корпуса електроінструментів, що перебувають під напругою вище 36 В повинні бути заземлені.
(Підбиття підсумків роботи учнів)
Викладач:
Молодці. Я дуже задоволена. Ви добре попрацювали. Тепер я пропоную вам трошки перепочити та подивитися відео фрагмент «монтаж каркасу перегородки». Після перегляду ми перейдемо, до закріплення вивченого матеріалу. (перегляд відео фрагменту займає 4 хв.)
VІ. Закріплення нового матеріалу (8 хв.):
Викладач:
Ми ознайомилися з монтажем каркасу гіпсокартонної перегородки за системою W 112, щоб самостійно ви могли змонтувати каркас перегородки, необхідно закріпити та удосконалити свої знання.
- Пропоную досконаліше засвоїти матеріал сьогоднішнього уроку та розгадати дешифратор див. ДОДАТОК № 3.
- Для закріплення матеріалу уважно простежте за ланцюжком. Вставте пропущені операції див. ДОДАТОК № 4.
(Підбиття підсумків роботи учнів)
VII. Підведення підсумків уроку. Оцінка навчальної діяльності учнів на уроці (2 хв.):
- Підведення підсумків роботи за урок
- Визначення найкращих учнів на уроці, зупинитись на допущених загальних помилках, вказати на причини і способи їх усунення.
- Повідомлення оцінок учням
VIIІ. Повідомлення домашнього завдання (2 хв.):
1. Вивчити конспект
ДОДАТОК № 1
Картка - завдання на класифікацію
Виконайте розподіл інструментів монтажника гіпсокартонних конструкцій:
А. Інструменти та пристрої для розмічування поверхонь
Б. Інструменти та пристрої для різання й оброблення ГКП і ГВЛ
В. Інструменти та пристрої для різання й оброблення металевих і дерев'яних профілів
Г. Інструменти та пристрої для кріплення елементів гіпсокартонних конструкцій до основ, між собою та ГКП до профілів
Д. Інструменти та пристрої для шпаклювальних робіт
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
|
|
|
|
|
|
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
Правильні відповіді:
А - 8, 9, 18, 20, 22 (жовтого кольору)
Б - 4, 7, 11, 15, 24 (блакитного кольору)
В - 2, 5, 10, 14, 21 (червоного кольору)
Г - 1, 12, 16, 17, 19 (зеленого кольору)
Д - 3, 6, 13, 23 (білого кольору)
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
|
|
|
|
|
|
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
ДОДАТОК № 2
Тестове завдання
1. За розташуванням елементів каркаси поділяються:
а) стельові, перегородкові, пристінні;
б) металеві і дерев’яні;
в) одно рівневі та дворівневі.
2. Основні елементи каркасу прикріпляють до:
а) несучої основи (стіни, стеля, підлога);
б) несучих елементів каркасу;
в) до підвісок.
3. Елементи металевих каркасів з’єднують поміж собою:
а) зварюванням;
б) цвяхами, скобами, за допомогою клею;
в) шурупами, заклепками, ви штамповкою.
4. Яким кольором фарби маркують найбільш ходові профілі товщини 0,6 мм?
а) зеленим;
б) червоним;
в) блакитним.
5. Які види профілю використовується для влаштування перегородок?
а) CD, CW;
б) CW, UW;
в) CD, UD.
6. Допустима висота перегородки залежить від:
а) категорії приміщення;
б) вологості приміщення;
в) товщини ГКЛ;
г) довжини перегородки.
7. З якого матеріалу влаштовують перегородку за системою W111?
а) деревина;
б) метал;
в) пластмаса;
г) алюміній.
8. З чого треба починати роботу при розмічуванні місць розташування основних елементів каркасів?
а) уточнення розмірів приміщення;
б) прокладання базових ліній;
в) вбивання цвяха (дюбеля) в куток приміщення на відстані 200-300 мм від стіни.
9. Який профіль використовують, як направляючий для влаштування перегородок?
а) CW;
б) LW;
в) CD;
г) UW.
10. З яким кроком забивається дюбель при кріпленні направляючих профілів?
а) 500 мм;
б) 1000 мм;
в) 600 мм;
г) 300 мм.
Правильні відповіді:
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
а |
а |
в |
в |
б |
а |
б |
б |
г |
б |
ДОДАТОК № 3
Розгадати дешифратор
1. Один з матеріалів, який потрібний для влаштування каркасу перегородки?
5657349
(...............)
2. Що наклеюють на напрямні й стоякові профілі?
5543662615516 6145442356 6663846
(................... ......................... .................)
3. Чим закріплюють напрямні каркаса перегородки до міжповерхового перекриття?
2912424
(..............)
4. Один з методів закріплення напрямних профілі з стояковими?
5656341559
(......................)
5. З яким кроком встановлюють CW профіль?
8366656
(.............)
Правильні відповіді:
1. Один з матеріалів, який потрібний для влаштування каркасу перегородки?
5657349
(профіль)
2. Що наклеюють на напрямні й стоякові профілі?
5543662615516 6145442356 6663846
(поліуретанову самоклейну стрічку)
3. Чим закріплюють напрямні каркаса перегородки до міжповерхового перекриття?
2912424
(дюбелем)
4. Один з методів закріплення напрямних профілі з стояковими?
5656341559
(просікання)
5. З яким кроком встановлюють CW профіль?
8366656
(шістсот)
ДОДАТОК № 4
Картка - завдання
Уважно простежте за ланцюжком. Вставте пропущені операції.
1. Виконуємо розмітку проектного положення перегородок на підлозі, стелі. |
2. - ? |
3. - ? |
4. Установлюємо у напрямні профілі (у проектне положення) UW-профілі каркаса та закріплюємо їх методом просікання або шурупами до напрямних (UW-профілів). |
5. - ? |
6. - ? |
7. Контроль розмірів та рівня влаштованої конструкції. |
Правильні відповіді:
1. Виконуємо розмітку проектного положення перегородок на підлозі, стелі. |
2. На поверхні прилягання напрямних профілів до міжповерхових перекриттів безпосередньо перед їх кріпленням приклеюють пружну стрічку; |
3. Встановлюють у проектне положення і закріплюють дюбелями напрямні каркаси перегородок (UW-профілі) до міжповерхових перекриттів з кроком 1 м (крайні дюбелі розташовують на відстані 10 см від перекриттів); |
4. Установлюємо у напрямні профілі (у проектне положення) UW-профілі каркаса та закріплюємо їх методом просікання або шурупами до напрямних (UW-профілів). |
5. Виконують всередині каркаса перегородки W112 монтаж електричних розводок, кабелів та закладних деталей для кріплення на перегородці стаціонарного обладнання; |
6. Якщо висота перегородки перевищує довжину ГКП, то в місцях стиків ГКП за висотою закріплюють (до стояків каркаса) горизонтальні перемички з металевих UW-профілів або СW-профілів із рознесенням їх (стиків ГКП) по вертикалі, при цьому торцеві кромки ГКП мають бути оброблені відповідним чином з утворенням фасок; |
7. Контроль розмірів та рівня влаштованої конструкції. |