Урок на тему "Українська народна казка "Рукавичка""

Про матеріал
Тема. Українська народна казка "Рукавичка" Мета. Вдосконалювати техніку читання здобувачів освіти, використовувати різні види робіт над текстом. Поглиблювати знання здобувачів освіти про казку як вид усної народної творчості. Розвивати зв'язне мовлення, увагу, пам'ять, мислення, навички діалогічного мовлення; збагачувати словниковий запас здобувачів освіти; вчити відповідати на запитання повним реченням. Виховувати бажання бути щирими, добрими, дружніми.
Перегляд файлу

Тема. Українська народна казка "Рукавичка"

Мета. Вдосконалювати техніку читання здобувачів освіти, використовувати різні

           види робіт над текстом.

          Поглиблювати знання здобувачів освіти про казку як вид усної народної

          творчості. Розвивати зв'язне мовлення, увагу, пам'ять, мислення, навички

          діалогічного мовлення; збагачувати словниковий запас здобувачів освіти;

          вчити відповідати на запитання повним реченням.

          Виховувати бажання бути щирими, добрими, дружніми.

 

Обладнання: ілюстрації, герої казки, рукавичка, геометричні фігури, пошукова

                        таблиця, мікрофон.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Нервово-психологічна підготовка.

Продзвенів дзвінок

Починаємо урок.

  • Діти, я рада бачити вас на уроці читання. Подивіться один на одного, посміхніться, побажайте добра, успіхів.
  • З українського прислів'я ми знаємо, що

Хто багато читає, (вчитель)

Той багато знає. (діти)

  • Щоб урок додав нам знань, повідомлю 5 завдань:

Слухати уважно.

Чітко відповідати.

Виразно, правильно читати.

Друзям допомагати.

Знання здобувати.

 

ІІ. Вправи на вдосконалення техніки читання.

1. Вправа для дихання "Вітер"

Сильний, дужий вітер дме,

До землі дерева гне.

(Глибоко вдихнути і сильно видихнути через рот).

2. Вправа "Знайди букву та полічи".

3. Робота з пошуковою таблицею. Перед кожним здобувачем освіти лежить рожева картка з буквами. Готуємо очі та увагу до читання. Очі працюють "стрілою".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Знайдіть і полічіть всі букви  а    (7)
  • Знайдіть і полічіть всі букви  в    (4)
  • Знайдіть і полічіть всі букви  ю    (5)

4. Фонетична зарядка

- Як кличе курчат курка?

- А качка каченят?

- А жабка жабенят?

- Яка пісенька у півня?

5. Скоромовка (читання з дошки)

На печі, на печі смачні гарячі калачі.

Хочеш їсти калачі – не лежи на печі.

а). Читання "Дощик"

- Дощик накрапає (читають повільно і тихо)

- Дощик сильніший   (скоріше і голосніше).

- Злива (голосно  і скоромовкою).

- Дощик слабшав, дощ накрапає і дощ перестав (в зворотному напрямі).

б). Читання рядочка скоромовки на одному диханні

6. Гра "Впіймай звук"

Квочка з курчатами

Качці з каченятами:

  • Куд – куди?
  • На каруселі,

Там, де коники веселі,

Кататися!.... (Т. Коломієць).

  • Який звук упіймали?

7. Гра "Круг, кружечок, повернись, ціле слово утворись" (на дошці)

Лиси                             медик

Миш                             чик

Вед                               чка

Зай                                ка

  • Що це за слова?  (назви звірів)
  • В яку групу їх можна об'єднати?  (тварини)
  • До якої природи вони належать? (до живої)
  •  

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Метод "Мікрофон"

а). Який розділ ми вивчаємо?

б). Чому вони українські?

в). А що означає "народні"?

г). Що ж таке "казка"?

д). Які казки ми вже прочитали?

 

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Сьогодні ми прочитаємо на уроці ще одну казку. Дізнатися назву казки зможете, якщо відгадаєте загадку.

Що за хатка на узліссі?

Вся ворушиться, дрижить.

Де не взявсь – кабан біжить,

Тут і заєць, і ведмідь,

Й кожен в хатці хоче жить.

Так вже тісно їм усім –

Ось-ось-ось порветься дім.

Що за дім такий лежить,

І ворушиться й дрижить?

  • То яку казку будемо читати? ("Рукавичка).
  • Хто її автор?

Існує книг багато на землі

Вони цікаві, мудрі, гарні.

Та кожен з на, дорослий чи малий,

Всяк казочку читати полюбляє.

 

Казка – це світ чарівний та незвичайний,

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.

 

У казці звірі мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку і діти, і дорослі всі.

 

V. Опрацювання казки "Рукавичка".

1. Читання казки вчителем.

- Які тварини залізли в дідусеву рукавичку?

2. Напівголосне читання казки здобувачами освіти.

3. Словникова робота.

Шкряботушка                            біжить

Скрекотушка                             де не взявся

Побігайчик                                 вилазить

Сестричка                                  суне

Братик                                        влізла

Іклан                                           плигає

Набрід                                        прибіг

  • Прочитайте слова, правильно наголошуючи.
  • Що об'єднує слова першого стовпчика? А другого.

4. а). Повторне читання казки (мовчки).

Підготовка до читання вголос.

б). Читання ланцюжком.

- Зверніть увагу на розділові знаки в кінці речення?

5. Бесіда про прочитане.

- Діти, чи повністю надрукована казка в підручнику?

- Яка частина відсутня? (кінцівка).

- А який кінець у цієї казки?

- Розгляньте малюнок на сторінці 133.

- Кого з героїв не зобразив художник?

6. а). Дидактична гра "Чия "

Мишка – мишача; жаба – жаб'яча; заєць – заяча; лис – лисяча; кабан – кабаняча; вовк – вовча; ведмідь – ведмежа. (діти одягають маски).

б). Читання за особами (в масках)

Автор                        Зайчик

Мишка                      Лисичка

Жабка                        Вовчик

Самостійно дочитати до кінця.

7. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.

- Прочитайте за порядком назви тваринок, що оселились в рукавиці.

- Чому мишку названо шкряботушкою?

- А жабку скрекотушкою?

- Чому лисичка –сестричка?

- Кого звірі вже не хотіли впускати? Прочитайте чому?

- Скільки тварин поселилося в рукавичці?

8. Словесна гра "Добав словечко" (гра з м'ячем у колі)

Мишка                  Скрекотушку

Жабка                   Сестричка

Лисичка                 Шкряботушка

Кабан                     Іклан

Вовчик                  Братик

Зайчик                   Набрід

Ведмідь                 Побігайчик

Лисичка – сестричка; вовчик – братик; зайчик – побігайчик і т. д.

9. Розвиток зв'язного мовлення.

- Діти, давайте ще раз згадаємо усіх героїв, і хто за ким прийшов.

Моделюванння казки (на партах лежать рукавички і круги різних розмірів та кольорів).

  •      Хто загубив рукавичку?
  •      Де загубив?
  •      Хто був рудий?
  •      Хто перший прибіг до рукавички?
  •      Хто прийшов останній?

 

VІ. Оцінювання і самооцінювання.

 

VІІ. Підсумок уроку.

  • Яку казку читали? Чи є в неї автор? Чому?
  • Вам було цікаво?

На протязі всього уроку

Я спостерігала

Як всі працювали

І хочу сказати

З усмішкою на лиці

Ви у мене – молодці!

Психогімнастика "Дружна родина"

  • Давайте і ми з вами назавжди залишимось дружною родиною! Посміхніться один одному, потисніть дружньо один одному долоні, обіймімось один з одним. Будемо завжди дружити, поважати один одного.

 

VІІІ. Домашнє завдання.

    Читати, переказувати.

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
24 лютого 2021
Переглядів
1069
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку