Конспект уроку складено на основі підручника В. Власова "Історія України. 7 клас". Тема "Українські землі у складі Великого князівства Литовського та Польського королівства" об'ємна і цікава. Можна використовувати різноманітні методи і прийоми для її засвоєння.
Тема. Українські землі у складі Великого князівства Литовського та Польського королівства.
Очікувані результати. Після уроку учні зможуть:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання: підручник В. Власова, контурна карта, атлас.
Хід уроку.
І. Підготовчий етап.
1. Активізація пізнавальної діяльності учнів.
На цьому етапі уроку доцільно використати ілюстрацію в підручнику(с. 155, замок у Луцьку). Запропонувати учням розглянути малюнок і дати відповідь на запитання:
Наголосити на тому, що у другій половині 14 ст. більшість українських земель опинилася у складі Великого князівства Литовського та Польського королівства. Саме тому історики називають цей період литовсько-польською добою.
ІІ. Основний етап.
Учні працюють у парах, створюють логічну схему до питання. Запропонувати представити свою роботу 2-3 парам. Зробити висновок: до Литви увійшли Київщина, Чернігово-Сіверщина, Волинь, Східне Поділля, до Польщі – Галичина, Західне Поділля, Холмщина, Белзька земля. Позначити ці території на контурній карті.
ІІІ. Завершальний етап.
Запропонувати учням показати на карті українські землі які увійшли до складу Литви та Польщі. Прокоментувати фрагмент історичного джерела, наприкінці параграфа, здійснивши відповідні три кроки( алгоритм зазначено у підручнику).
Домашнє завдання: опрацювати параграф 22, за бажанням учні можуть написати есе на тему «Володимир Ольгердович – продовжувач традицій державного ладу Русі».