Урок математики. 1 клас
Тема. Вимірюємо довжини відрізків
Мета. Формувати поняття про довжину відрізка, що вміщуються на даному відрізку; актуалізувати способи порівняння відрізків за довжиною («на око», накладанням); ознайомитись з міркою – 1 см; вчити вимірювати довжину відрізків способом укладання моделей см; закріпити склад чисел, назви компонентів дії додавання; формувати вміння додавати і віднімати число 2, застосовувати переставний закон додавання; формувати прийом розумової дії порівняння при порівнянні пар виразів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати патріотичні почуття.
Обладнання: підручники, зошити, карта подорожі, кубик Блума, картки з прикладами, пластикові трубочки, арифметичні штанги, лінійки.
Хід уроку
3-0 4-0
8-8 6-6
4+2 5+2
9-2 8-2
А) Практична робота з трубочками
(Діти порівнюють довжини трубочок)
Б) Порівняння відрізків за довжиною «на око»
7) Робота в групах. Практична робота з арифметичними штангами (слайд 4)
- Як визначали, яка штанга довша? («на око», рахували смужки)
4. Формування нових знань і способів дій (станція «Всезнайка»)
1) Ознайомлення з порівнянням за допомогою вимірювання
- Не все можна виміряти «на око» або накладанням, наприклад, довжину двох мостів
- Що б ви придумали, щоб виміряти довжину мостів (кроками)
- Якщо неможливо порівняти довжину предметів «на око», використовують вимірювання. Вибирають якусь мірку – довжину якогось відрізка (крок) і цією міркою «крокують» по предметам
2) Робота з підручником
А) с.55 №4
- Верхній відрізок виміряли синьою міркою, наступний – червоною, наступний – …
- Скільки мірок?
- Довжини відрізків однакові чи різні? А кількість мірок?
- Ми бачимо, що довжина відрізків однакова, а кількість мірок – різна. Так як же дізнатися, якої довжини відрізки в мірках?
- Для вимірювання довжини незручно користуватися різними мірками. Тому люди обрали мірки, якими користуються всі. Серед таких мірок – 1 см
Б) с.55 №5. Ознайомлення з одиницею вимірювання – сантиметром
- Вимірювали довжину відрізка укладанням моделі 1-го сантиметру
- Чи зручно буде вимірювати довжину відрізка укладанням моделі 1-го см? (ні)
- Для цього існує лінійка
В) Повідомлення учениці про лінійку, що було підготоване заздалегідь
- Як треба прикладати лінійку, щоб виміряти довжину відрізка?
5. Закріплення вивченого (станція «Розумники»). Робота в зошиті
1) Вимірювання довжини відрізків №1
2) Переставний закон додавання №2
3) Робота в парах «Парасольки» №3
4) Склад числа №4
5) «Наведи-допиши»
6. Підбиття підсумків. Рефлексія
- Всі завдання виконали, всі станції пройшли та дісталися кладу «Знання»
- Як ви вважаєте, чому знання – це клад, багатство? (знання нам потрібні у житті, щоб бути розумними; вивчитися та працювати на благо Україні)
- Якщо треба виміряти довжину предмета, як будете діяти?
- Яку одиницю вимірювання довжини знаєте?
- Що більш за все сподобалось на уроці?
- Що було робити легко? Що було складним?