Тема . Дії над десятковими дробами. Розв’язування вправ і задач.
Мета. Забезпечити умови для закріплення вмінь учнів і навичок учнів виконувати дії над десятковими дробами, розв’язувати рівняння і задачі; повторити і систематизувати знання учнів про десяткові дроби ( розпізнавання, читання, порівняння, округлення). Сприяти розвитку загально-навчальних умінь (аналізувати, розрізняти, проводити аналогію), логічного мислення, кмітливості, пізнавального інтересу, уваги, навичок цілепокладання, самоконтролю, рефлексії. Впливати на виховання само мотивації, взаємодопомоги, відповідальності.
Тип уроку: Закріплення вивченого матеріалу.
Матеріали: дидактичні картки, інформаційні пакети, карта подорожі.
Хід уроку
І. Етап орієнтації. Визначення та покладання мети уроку.(5 хв)
Продзвенів дзвінок,
Починаємо урок.
Стали рівно, підтягнулись,
І про мене не забули.
Привіталися з гостями.
Сіли. Вирушаємо за знаннями.
Маршрут
-Але для того, щоб розпочати нашу подоріж, ви повинні придбати квитки. Для цього ви пригадайте, що ми вже вміємо робити з десятковими дробами?
Десяткові дроби:
(учні купують квитки)
- Отже. Ви пригадали все, що вивчили про десяткові дроби. І тема уроку
Дії над десятковими дробами. Розв’язування вправ і задач.
-Яку ж мету ви можете поставати перед собою на цей урок?
ІІ. Етап проектування (2 хв)
ІІІ. Етап реалізації (30 хв)
Щоб зайти в порт потрібно відгадати загадку.
На базарі їх не купиш
На дорозі не знайдеш
Їх не зважиш на терезах
І ціни не підбереш. (знання)
2,5:5 2,8:7 4,9:7
+2,3 *5 *10
*10 -0,4 :2
-7,9 +2,4 -0,5
65,1 4 3
2. Порт Кмітливість (
Загадка
Був він довго невідомий,
З казки став усім знайомий.
Він веселий і сміливий,
Він відважний і умілий,
З царства овочів прийшов.
Приклади всі розв’яжіть
І,як звуть його скажіть.
Завдання на картках.
Розв’яжіть приклади, переставте місцями отримані числа в порядку зростання і прочитайте ,як звати цього героя
О 8,4*100
І 3,84*10
Ц 5,365-4,275
У 6.48+5,13
Б 2,4+4,1
И 3,28-1,17
Н 3,8*100
Л 2,65*10
3. Порт Рівність (5 хв)
Щоб зайти в цей порт розшифруйте ребуси
100ляр с3ж е100нія 100рона
Один учень з кожної групи розв’язує рівняння біля дошки, всі інші на місцях.
(40,73-х):5,9=4,7 3,5(х-8,38)=16,17 4.9+(х-11,5)=6,4
Х=13 х=13 х=13
Цікаві факти про число 13
( «чортова дюжина», 13 в Англії)
4. фізкультхвилинка (2 хв)
5.Бухта Геометрична (5-6 хв)
Щоб зайти в бухту впізнайте геометричну фігуру. (паралелепіпед)
Задача
Знайдіть об’єм фігури, вимірявши при цьому його виміри (довжину, ширину, висоту)
(колективна робота в групах)
- Поясніть, як ви виконували цю задачу і який вийшов результат.
Підсумок виконання цього завдання.
6. Порт Точних обчислень (10 хв)
Питання.
Хвалився мільйон, що він велике число, а 0 – нічого, порожнє місце. Як знищити мільйон однією дією?
Завдання №961(1)
(робота з підручником)
Самостійне виконання завдання учнями з подальшою взаємоперевіркою. ( Також учні можуть перевірити правильність розв’язання , відкривши конверти в яких лежить картка з виконаним завданням)
7. Порт Уважність (3 хв)
Цікаві задачки
1). Півень, стоячи на одній нозі важить 5 кг. Скільки буде важити він стоячи на двох ногах?
2). Юрко зібрав 6 кг паперу, а Тарас у 2 рази більше. Скільки зібрав паперу Богдан?
3) Який знак потрібно поставити між числами 8 і 9,щоб отримати число більше за 8, але менше за 9.
4) У сім'ї в кожного з 6 братів є по сестрі. Скільки дітей в сім'ї?
Повідомлення домашнього завдання. (2 хв)
№962
№996(для бажаючих, хто любить математику)
Підсумок уроку. Рефлексія. (3 хв)
- Отже сьогодні на уроці ми закріпили тему …………………., для цього виконували такі завдання ……………………………. …..
Закінчіть речення :
Своєю роботою на уроці я ……….
Працювати мені на уроці було……
-А зараз командири груп заповнюють таблиці, оцінюючи роботу кожного учня.
Прізвище ім'я |
Правильність виконання завдань |
Активність на уроці |
самостійність |
Взаємо-допомога |
оцінка |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|