Тема. Написання малої букви м, складів, слів і речень
з вивченими буквами. Розвиток зв’язного мовлення
(Сім’я).
Мета. Ознайомити учнів з малою рукописною буквою м; учити її писати.
Формувати вміння читати і писати склади та слова з вивченими
буквами. Удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита.
Розвивати спостережливість, мовлення, уміння аналізувати, порів-
нювати, розповідати за малюнком.
Виховувати охайність, старання, прагнення допомагати своїм
рідним, цінувати свою сім’ю.
Обладнання: плакат для складання «асоціативного куща» з малюнком ро-
дини в центрі,малюнки для роботи в групах, таблиця-зразок написання букви м, цеглинки LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, громадянська, здоров’язбережувальна.
Хід уроку
I.Організація класу
(Емоційне налаштування на урок.)
Всі мерщій сідайте, діти!
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руку вчасно підіймати.
І, щоб не було мороки,
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаймо!
II.Актуалізація опорних знань
сіл, толі, нила, елв, пала, алн, скали (ліс, літо, лани, лев, лапа, лан,лиска)
Слово з великої букви – червона цеглинка; слово з маленької букви – зелена цеглинка.
Лола, лікар, Лариса, ласкавий, Лука, леопард, Люда, любов, лінь, Леонід, ложка, Левко, Леся.
III.Повідомлення теми і мети уроку
Складання «асоціативного куща» до слова сім’я.
IV.Робота над темою уроку
Мавпенятко мовить: «Мамо,
Масла, моркви, маку мало.
Миска, мамочко, мілка,
Мало містить молока».
Раз! Два! Час вставати, (встати, вийти із-за парт)
Будемо відпочивати.
Три, чотири! Присідаймо! (присідання)
Швидко втому проганяймо.
П’ять, шість! Засміялись!
А іще понахилялись. (нахили тулуба вліво-вправо, вперед-назад)
Зайчик сонячний до нас
Завітав у світлий клас.
Будем бігати, стрибати, (стрибки на місці)
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає. (біг на місці)
Сім, вісім! Час настав
Повернутися до справ.
Ніг не має,
А по дорозі ганяє. (Машина)
Миша
У норі принишкла миша.
А у нірці в миші – тиша.
Може, миша в нірці пише?
Може , миша там читає?
Може, миша кашоварить,
Мишенятам кашу варить?
Середні та безіменний пальці впираються у великий. Вказівний і мізинець зігнуті в дуги і притиснуті до середнього з безіменним.
Ми цеглиночки візьмемо,
Руханку дружньо проведемо.
Синя в ручку – покружляєм,
З жовтою – поприсідаєм.
Голубенька у руках – політаємо, як птах.
Вже зелену брати час, бо робота є у нас.
-Обговоріть, які домашні справи роблять діти.
- Пригадайте, що вже вмієте робити ви.
- Складіть речення.
* Гра «Відпочинок у сім’і» (робота в групах).
Кожна група отримує картку із зображенням предмета:
1 група – м’яч; 2 група – автомобіль;
3 група - рюкзак; 4 група – книжка.
Завдання: скласти розповідь про відпочинок сім’ї, зважаючи на отриманий малюнок.
V.Підсумок уроку. Рефлексія.
1.Вправа «Незакінчене речення».
- Доповніть мої речення.
- На уроці ми навчилися писати … .
- Буква м позначає … .
- Буква м має три … .
- Слово мама має два … .
- Сім’я – це … .
- Моя сім’я - … .
2. Гра «Знайди малюнок».
На сторінці зошита обвести малюнки, назви яких містять звуки [ м ] , [ л ].