Урок "Наша чарівна планета. Екологічні проблеми"

Про матеріал
Дана методична розробка уроку є корисною при вивченні теми "Екологічні проблеми планети" у загальноосвітніх навчальних закладах. Вчитель має можливість залучити учнів у проєктну діяльність.
Перегляд файлу

Міністерство освіти і науки України

Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

Державний професійно – технічний навчальний заклад

«Чернігівський професійний будівельний ліцей»

 

 

Методична розробка уроку

англійської мови за темою

 

  “Our Beautiful Planet.

 

   Ecological Problems ”

 

   

 

Підготувала:

викладач англійської мови

спеціаліст вищої категорії, старший викладач Мухамедкулова Л.В.

 

                                       Чернігів – 2023


Тема уроку. «Наша чарівна планета. Екологічні проблеми».  

 

Освітня мета: сформувати уявлення здобувачів освіти  про екологічні проблеми, узагальнити та розширити лексичну компетенцію здобувачів освіти  та навчити їх використовувати лексичний матеріал в мовленні, тренувати  у читанні невеликих текстів про екологічні проблеми з метою повного й точного розуміння всієї інформації, що в них міститься. 

Розвивальна мета: розвивати у здобувачів освіти  кмітливість, інтелектуальну гнучкість, вміння орієнтуватися в потоці різноманітної інформації;   робити узагальнюючі висновки. 

Виховна мета: виховувати бережливе ставлення до природи та її багатств,

почуття відповідальності, доброзичливості; виховувати інтерес до навчання, до вивчення англійської мови, культуру спілкування.

Методична мета: «Формування, розвиток  та удосконалення ключових  життєвих компетентностей здобувача освіти засобами англійської мови для формування конкурентно - спроможної особистості.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь здобувачів освіти.

Обладнання: мультимедійний проектор, слайди з цитатами видатних людей про екологію, слайди з інтелектуальними іграми, завданнями;

відео фрагмент «Наша чарівна планета Земля», проекти здобувачів освіти, ілюстрації, малюнки, опорні конспекти. 

Наскрізні змістові лінії: «Екологічна безпека та сталий розвиток»,  «Громадянська відповідальність»,  «Здоров’я та безпека».

 

Ключові компетентності: комунікативна компетентність ( спілкування англійською мовою: уміння читати й розуміти прочитане; уміння висловлювати свою думку усно і письмово); уміння вчитися впродовж життя; критичне мислення; здоров’язберігаюча компетентність.

 

                            

 

 

 “Nature is not a place to visit, it is home” (Gary Snyder).

                                             «Природа – це не місце для відвідування, це дім».   

                                 План уроку

I. Організаційний момент (організація здобувачів освіти, психологічна хвилинка)

II. Актуалізація опорних знань (підготовка до сприйняття іншомовного мовлення).

     1. Уведення в іншомовну атмосферу (Warm-up).

        - перегляд відео “Our Beautiful Planet”;

        - вибір прикметників, які характеризують нашу планету.

     2. Повідомлення теми та мети уроку.

III. Мотивація навчальної діяльності. Мозковий штурм (Brainstorming).          

      1. Гра «Незакінчені цитати» ( висловлювання видатних людей про

          навколишнє середовище).

      2. Лексико-фонетична зарядка:

        читання лексики з перекладом, вірша про екологічні проблеми планети.

       3. Говоріння ( Вислови свою думку). Speaking.  

IV. Вивчення нового матеріалу.

     1. Презентація проекту «Екологічні проблеми». Speaking, reading.

        (We are Green organization activists) (випереджувальне завдання).

      2. Гра «Виправ помилки»  (вправа на закріплення лексичного матеріалу).                   

V. Узагальнення і систематизація знань здобувачів освіти.

     -  Гра «Сонечко» (обіцянки берегти природу).

       - Інтелектуальні ігри  (розв’язування Чейнвордів з теми «Екологічні

          проблеми», розгадування слів). 

       - Лексико-граматична гра «Чарівне дерево мудрості».

  VI. Домашнє завдання: вивчити  лексику, цитати, прочитати та перекласти текст «Екологічні проблеми».

 VII. Підведення підсумків уроку.              VIII. Рефлексія     

                                    

                                        Procedure        

I. Organization

T: Hello, students! Glad to see you. How are you? Are you OK?

I hope, you are thirsty for knowledge, aren`t you? So, let’s begin our lesson.

A psychological moment (психологічна хвилинка).

T: Look at the board and read                                                                      Slide 2.

I am smart. I am confident. I am strong and healthy.

I believe in myself. I love learning something new.   

 Охрана окружающей среды    II. Actualization. Актуалізація опорних знань (підготовка до сприйняття іншомовного мовлення).                                                                           

1. Warm up. Уведення в іншомовну атмосферу.

     Video “Our Earth”.                          Slide 3.

T: Let’s watch video “Our Earth”.

Choose the adjectives that characterize our Earth                                         Slide 4.

(учні підбирають прикметники, які характеризують нашу Землю):

Charming, fascinating (чарівна ), magic (магічна ), mysterious (загадкова ), wonderful (чудова, дивовижна ), beautiful (прекрасна ),

 fairy (казкова ), lovely, nice (гарна ).  

2. The topic and aims of the lesson. Повідомлення теми та мети уроку;

очікувані результати.  

T: What is the topic of our today’s lesson? Can you guess?

Today we`ll talk about our planet the Earth and ecological problems.       

So, write down the date and the theme “Our Beautiful Planet. Ecological Problems”.                                                                                                                               .                  Slide 5.

The Motto of our Lesson is “Nature is not a place to visit, it is home”              (Gary Snyder). (Природа – це не місце для відвідування, це наш  дім).   Slide 6.

We are going to:                         Slide 7

speak about environmental problems, learn lexical material, learn wisdom quotes about nature and our planet the Earth, play intellectual games and get positive emotions.  

Expected results:                Slide 8

you will learn new words and structures on the topic; 

you will remember some wisdom quotes about nature; you’ll get to know how we can help our planet.

III. Motivation. Brainstorming.      

Мотивація навчальної діяльності. Мозковий штурм (з опорою на слайди).         

1. Game. Unfinished Quotations.              Slide 9

T: Finish the quotations of the famous people about nature and translate them.

(Гра «Незакінчені цитати» (перевірка домашнього завдання: студентам пропонується  закінчити прислів’я, приказки та висловлювання видатних людей про природу та перекласти їх).

Quotations, proverbs, sayings

1) To take care of the planet is (to take care of our own house).                                Slide 10, 11

«Піклуватися про планету означає піклуватися про власну домівку». 

2) The goal of life is living (in agreement with nature).        Slide 12,13

«Життєва мета – жити у злагоді з природою».                                 

3) The earth does not belong to man, (man belongs to the earth).           Slide 14, 15

«Земля не належить людині, людина належить Землі».

4) The greatness of a nation can be judged (by the way its animals are treated).

«Велич нації визначається її ставленням до тварин ».                       Slide 16, 17

5) Look after this planet, (it’s one only we have).

Бережіть цю планету, вона є лише у нас.                  Slide 18, 19

6) Nature is not a place to visit, it is home." Gary Snyder

Природа - це не місце для відвідування, це дім  (Гері Снайдер).

 

 2. Lexical and Phonetic drills.  Лексико-фонетична зарядка.           Slide 20, 21    

T: Now, let’s read and translate the words on the topic “Ecological Problems”:

environment  – довкілля ; environmental protection – захист навколишнього середовища;  nature – природа; in harmony with nature – у гармонії з природою;  to pollute – забруднювати; pollution – забруднення;

air / water / land pollution – забруднення повітря, води, землі;

acid rains – кислотні дощі;  global warming / greenhouse effect – потепління; 

ozone hole – озонова діра;  ozone layer - озоновий шар; 

garbage / rubbish / waste / litter / trash – сміття;  poisonous chemicals –

oтруйні хімікати;  to take care of – піклуватися;  

to lessen pollution – зменшувати забруднення;

Endangered animals and plants – тварини і рослини під загрозою

Destruction of rainforests – знищення тропічних лісів, to take care of – турбуватися, to protect – захищати.

 

3. Reciting a Poem (читання вірша «Я Земля»).

P: I would like to recite a poem       Slide 22

 

I’m the Earth.                                                                            Я Земля.

Look at me!                                                                       Подивись на мене!

What do you make with me?                                            Що ти зі мною робиш?

Only when all the rivers have run dry                              Тільки тоді, коли всі ріки висохнуть

And all the fish in the sea have died,                                І вся риба в морі вимре,

Only when the rainforests have been burnt down            Тільки тоді, коли тропічні ліси будуть 

                                                                                           спалені

And there is no food for animals,                                      І не стане корму для тварин,

Only when all the blue skies have been filled with smoke  Тільки тоді, коли все синє 

                                                                                  небо заповниться димом

And cities of the world have choked,                                 І міста світу задихнуться,

Will the white man understand                                          Чи зрозуміє біла людина,

That is too late to save the Earth?                                       Що надто пізно рятувати Землю?

 

Охрана природы картинки для детей - 34 фото  

 

    T:  What environmental problems are mentioned in the poem?              Slide 23

P: water pollution, deforestation, the ozone layer, air pollution.

T: What ecological problems do you know?       Slide 24

P: water pollution, deforestation, the ozone layer, air pollution,

 climate change, acid rains, global warming, the Ozone hole, illegal hunting,

 destruction of rainforests.

 

 

 

IV. Основна частина уроку.                          Slide 25

1. Project Presentation. Work in groups. 

T:  Imagine that you are some Green organization activists. You named your team. You designed your T– shirts telling people about ecological problems of the day. 

Are you ready? Show us a T– shirt and tell about the environmental problem you wanted to attract our attention to.

 

Китай приветствует участие частного капитала в защите окружающей среды -  Russian Более 4 276 200 работ на тему «охрана окружающей среды»: стоковые фото,  картинки и изображения royalty-free - iStock Охрана природы - 59 фото Рисунок защита окружающей среды - 49 фото

 

 

1. “Golden drop”.          Slide 26

We are the activists of the organization “Golden drop”.     On our T – shirt you can see a drop of pure water. We suggest the following solution to the problem of water shortage: people must keep water clean and save water!

«Золота крапля». Ми є активістами організації «Золота крапля». На нашій футболці видно краплю чистої води. Ми пропонуємо наступне вирішення проблеми нестачі води: люди повинні берегти воду чистою та економити!

2. Forest’s tears”.          Slide 27

We are the activists of the organization “Forest’s tears”. On this T – shirt you can see a green leaf. It relates to the problem of deforestation. People must plant new trees and take care of nature.

«Лісові сльози». Ми – активісти організації «Лісові сльози». На цій футболці видно зелений листочок. Це стосується проблеми вирубки лісів. Люди повинні садити нові дерева і дбати про природу.

3. “Animals’ lives”.          Slide 28

We are the activists of the organization “Animals’ lives”. On our T – shirt you can see endangered animals. We suggest the following solution to the problem of endangered species: feed birds and help them to make bird – houses, do not kill animals.

«Життя тварин». Ми є активістами організації «Життя тварин». На нашій футболці ви можете побачити зникаючих тварин. Ми пропонуємо наступне вирішення проблеми зникаючих видів: годуйте птахів і допомагайте їм робити пташині будиночки, не вбивайте тварин.

4. “Youth for a clean city”.         Slide 29

We are the activists of the organization “Youth for a clean city”. On our T – shirt you can see our native city Chernihiv. We suggest the following solution to the problem of a city pollution: don’t pollute our ancient city,  don’t throw litter in the Desna,  throw trash in trash cans.

«Молодь за чисте місто». Ми є активістами громадської організації «Молодь за чисте місто». На нашій футболці зображено наше рідне місто Чернігів. Ми пропонуємо такий спосіб вирішення проблеми забруднення міста: не забруднюйте наше стародавнє місто, не викидайте сміття в Десну, викидайте сміття у сміттєві баки.

 

2. Game “Correct the mistakes” (вправа на закріплення лексичного матеріалу).                                                                                                                               Slide 30

T: You are specialists of Nature’s revival. You are engineers. Some terms in the sentences are not right. Check them and regenerate our Mother Nature. You must correct the mistakes in the sentences.

 

    1. Environment is garbage like food, paper and cans.    Slide 31

    2. Global warming is an area set aside and carefully planned with all the necessary elements for preserving nature.

    3. Acid rain is layer of gases that surrounds the Earth, including the troposphere and stratosphere.

    4. Pollution is rain polluted by chemical compounds that have been released into

        the atmosphere from factories.

    5. Atmosphere is a result of people’s bad actions in nature.

    6. Litter is warming of temperatures around the world.

      a) garbage like food, paper and cans,

     b) an area set aside and carefully planned,

     c) layer of gases that surrounds the Earth,

     d) rain polluted by chemical compounds,

      e) a result of people’s bad actions in nature,

     f) warming of temperatures around the world

        (Key: 1b; 2 f; 3 d; 4 e; 5 c; 6 a )    Slide 32

   1.  Environment is an area set aside and carefully planned with all the necessary

     elements for preserving nature.

   2. Global warming is warming of temperatures around the world.

   3. Acid rain is rain polluted by chemical compounds that have been released into the atmosphere from factories.

   4. Pollution is a result of people’s bad actions in nature.

   5. Atmosphere is layer of gases that surrounds the Earth, including the troposphere and stratosphere

   6. Litter is garbage like food, paper and cans.

 

   V. Final Part (Узагальнення і систематизація знань учнів).

 T: Can we save our planet?       Slide 33

1. Game. The Sun . Лексико-граматична гра «Сонечко».   Slide 34

T:  Write your environmental pledges in the sun

(на  плакаті намальоване сонце, здобувачі освіти прикріплюють промені сонця з надписами-обіцянками берегти природу).

 

- I promise to plant trees and flowers.

- I promise to clean the forest.

- I promise to feed birds and animals in winter.

- I promise to make bird – houses.

- I promise to keep rivers and lakes clean.

- I promise not to pollute our ancient city.

- I promise to behave myself as a part of nature.

- I promise not to throw litter in the water.

- I promise to throw trash in trash cans.

- I promise not to cut down and burn trees.

- I promise not to drop litter in public places, forests and fields.

- I promise to take care of nature.

- I promise to use less water.

- not to pick up wild flowers, plants from Red Book. 

 

2. Solving a Crossword.        Slide 35

 

T: Find 15 words on the topic “Environment”.

 

e

n

v

i

r

o

n

s

u

n

d

f

l

o

r

a

m

o

j

s

f

a

u

n

a

w

e

i

k

m

p

 l

 a

 n

 d

f

n

l

n

o

r

p

o

l

l

u

t

i

o

g

o

r

s

k

y

w

a

t

e

r

t

o

c

l

o

u

d

t

s

a

e

b

f

o

r

e

s

e

a

s

c

l

w

o

o

d

t

r

a

s

t

e

m

a

r

s

h

h

l

h

 

  Key: environment, flora, fauna, sky, cloud, wood, forest, trash, grass, smog, pollution, protect, land, problem, water, marsh, sea, soil, sun.

 

3. Lexical Games. Лексичні ігри: розв’язування чейнворду з теми «Екологічні проблеми » (остання літера кожного слова є першою в наступному слові), лексичні вправи на розшифрування слів. 

 1) a chain-puzzle             Slide 36

Acidrainaturenvironmentrash

Key: acid rain, nature, environment, trash

Litterainforestundracidrainature

Key: litter, rainforest, tundra, acid rain, nature

2) unscramble the words:

rueNta – nature , riseFo – forest, dciA iRna – acid rain,

tlaenP -  planet, hratE – Earth, milanA – animal, nalPt – plant    

3) Game. A Magic Tree on Wisdom (чарівне дерево мудрості).          Slide 37

Лексико-граматична гра (закріплення лексичного матеріалу).

Tips how to save our Planet (поради, як врятувати нашу Планету).

T: fill in the gaps with a modal verb should / shouldn’t.

( на плакаті намальоване дерево, здобувачі освіти вставляють в речення модальне дієслово “should / shouldn’t”, прикріплюють написи з порадами, як врятувати нашу планету на плакат).

 Should / shouldn’t – a modal verb (порада, обов’язок).                   Slide 38

     Should vs shouldn’t”

People … collect and recycle used materials.

People … kill animals and birds.

People … plant trees, bushes and flowers.

People … cut down and burn trees.           

People … take care of animals.

People … save as much water as possible.

People should keep our Earth clean.

People … throw products away.

VI. Домашнє завдання: вивчити лексику з теми «Екологічні проблеми», прочитати та перекласти текст “ Our Planet is in Danger. Ecological  Problems”                                                                                                                 Slide 39

VII. Підведення підсумків уроку.

T: I am so happy for having an opportunity of communicating with you. Your active and fruitful work made our lesson bright and full of sense. 

             Thanks for the lesson. You worked hard. Your marks...  

 VIII. Рефлексія.

     Our Planet is in Danger. Ecological Problems

                          AIR POLLUTION

     Power plants, factories, cars put a lot of harmful gases into the air. Today the air is so polluted that it is not always safe to breathe. “Smog” (air filled with a pollution) is so strong in some places that air should be blue, actually looks brown.

     The most common form of air pollution comes from cigarette smoke which pollutes many public places like cinemas, restaurants, pubs.

 ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ

      Електростанції, заводи, автомобілі виділяють у повітря багато шкідливих газів. Сьогодні повітря настільки забруднене, що дихати не завжди безпечно. «Смог» (повітря, наповнене забрудненням) у деяких місцях настільки сильний, що повітря має бути блакитним, насправді виглядає коричневим.

      Найпоширенішою формою забруднення повітря є сигаретний дим, який забруднює багато громадських місць, таких як кінотеатри, ресторани, паби.

                          WATER POLLUTION

     The planet Earth is mostly water. Oceans cover 70% of it - there are lakes, rivers, streams and underground water. All rivers and streams end up in the sea. The water is polluted by garbage (waste), by poisonous chemicals, by gasoline or other harmful liquids. All life on Earth depends on water. Water pollution is very dangerous because fish and sea animals die. 

 ЗАБРУДНЕННЯ ВОДИ

      Планета Земля складається здебільшого з води. Океани займають 70% його площі - тут є озера, річки, струмки та підземні води. Усі річки та струмки впадають у море. Вода забруднюється сміттям (відходами), отрутохімікатами, бензином або іншими шкідливими рідинами. Все життя на Землі залежить від води. Забруднення води дуже небезпечне, тому що риба і морські тварини гинуть.

                          ACID RAIN is a kind of air pollution. It is the result of mixing gases, chemicals and water in the atmosphere. This mixture falls back to the earth with rain or snow. Acid rain can harm plants, rivers and lakes and creatures that live in them.

                         КИСЛОТНІ ДОЩІ - це вид забруднення повітря. Це результат змішування газів, хімічних речовин і води в атмосфері. Ця суміш потрапляє назад на землю з дощем або снігом. Кислотні дощі можуть завдати шкоди рослинам, річкам і озерам і істотам, які в них живуть.

                          WARMING or the GREENHOUSE EFFECT is the problem of Earth`s rising temperature. Now, because of pollution, there are more gases in the Earth atmosphere. So our planet becomes hotter.

                        ПОТЕПЛІННЯ або ПАРНИКОВИЙ ЕФЕКТ — проблема підвищення температури на Землі. Зараз через забруднення в атмосфері Землі більше газів. Тому наша планета стає гарячішою.                      

The OZONE HOLE.

     Above the air we breathe, there is a layer of gas called ozone which protects us by blocking out rays from the sun that can harm our skin. Now the ozone layer is being damaged by gases that people have made (chloro – fluoro – carbons). They are used in refrigerators, air-conditioners and some other things.

 ОЗОНОВА ДІРА.

      Над повітрям, яким ми дихаємо, є шар газу, який називається озоном, який захищає нас, блокуючи сонячні промені, які можуть пошкодити нашу шкіру. Зараз озоновий шар пошкоджується газами, які виробили люди (хлор-фтор-вуглець). Вони використовуються в холодильниках, кондиціонерах і деяких інших речах.

                     DISAPPEARANCE of RAINFORESTS

     Rainforests grow near the equator. Half of all species of butterflies, birds, flowers, trees and insects live there. Forests are the lungs of the Earth. They help to control global warming and weather. In recent years large areas of the forests have been destroyed, as the trees are cut down for wood or burned to clear the land for farming. Disappearance of forests leads to the disappearance of the animals.

                   ЗНИКНЕННЯ ТРОПІЧНИХ ЛІСІВ

      Біля екватора ростуть тропічні ліси. Там живе половина всіх видів метеликів, птахів, квітів, дерев і комах. Ліси – це легені Землі. Вони допомагають контролювати глобальне потепління та погоду. За останні роки значні площі лісів були знищені, оскільки дерева вирубують на дрова або спалюють, щоб розчистити землю для ведення сільського господарства. Зникнення лісів призводить до зникнення тварин.

                   Can we save our Planet?

TIPS HOW TO SAVE OUR PLANET:

to save as much water as possible, 

to collect and recycle paper and plastic bottles,

to plant trees, bushes and flowers,

not to cut down and burn trees,

to start using bicycles, 

to take care of animals,

not to kill animals and birds,

not to drop litter in public places, forests and fields,

to turn off TV sets, computers, electric lights if you are not using them

to raise public awareness of endangered species and of the importance of protecting nature,

to make ecological projects and present them to people

 Ecologists declare the following ways of saving the nature:

- People must lessen pollution of air, water, land.

- To save seas clean it is necessary to stop pollution them.

- People can reserve rainforests making them national parks; they must protect and plant forests and parks.

-  To stop acid rains we need to make factories and power stations cleaner.

- We can stop the greenhouse effect by using natural energy.

- To stop pollution from rubbish we need re-use materials instead of throwing them away.

 

   the “Pledge of allegiance to the Earth”: “I pledge allegiance to the Earth, to its flora and fauna and human life that is supports. I know that our planet is indivisible with save air, water and soil”.   

  Клятва вірності Землі»: «Я клянусь у вірності Землі, її флорі та фауні та людському життю, яке підтримується. Я знаю, що наша планета неподільна з повітрям, водою та ґрунтом».             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Quotations, proverbs, sayings

1) To take care of the planet is (to take care of our own house).   «Піклуватися про планету означає піклуватися про власну домівку». 

2) The goal of life is living (in agreement with nature).    

«Життєва мета – жити у злагоді з природою».                                 

3) The earth does not belong to man, (man belongs to the earth).          

«Земля не належить людині, людина належить Землі».

4) The greatness of a nation can be judged (by the way its animals are treated).

«Велич нації визначається її ставленням до тварин ».                      

5) Look after this planet, (it’s one only we have).

Бережіть цю планету, вона є лише у нас.                 

6) Nature is not a place to visit, it is home." Gary Snyder

Природа - це не місце для відвідування, це дім  (Гері Снайдер).

 2. Lexical and Phonetic drills.  Лексико-фонетична зарядка.             

T: Now, let’s read and translate the words on the topic “Ecological Problems”:

environment  – довкілля ; environmental protection – захист навколишнього середовища;  nature – природа; in harmony with nature – у гармонії з природою;  to pollute – забруднювати; pollution – забруднення;

 air / water / land pollution – забруднення повітря, води, землі;

 acid rains – кислотні дощі;  global warming / greenhouse effect – потепління; 

ozone hole – озонова діра;  ozone layer - озоновий шар; 

garbage / rubbish / waste / litter / trash – сміття;  poisonous chemicals –

oтруйні хімікати;  to take care of – піклуватися;  

to lessen pollution – зменшувати забруднення;

Endangered animals and plants – тварини і рослини під загрозою

Destruction of rainforests – знищення тропічних лісів.     

3) I’m the Earth.                                                           Я Земля.

Look at me!                                                                              Подивись на мене!

What do you make with me?                                                   Що ти зі мною робиш?

Only when all the rivers have run dry                               Тільки тоді, коли всі ріки висохнуть

And all the fish in the sea have died,                                                      І вся риба в морі вимре,

Only when the rainforests have been burnt down            Тільки тоді, коли тропічні ліси будуть 

                                                                                              спалені

And there is no food for animals,                                             І не стане корму для тварин,

Only when all the blue skies have been filled with smoke  Тільки тоді, коли все синє 

                                                                                                небо заповниться димом

And cities of the world have choked,                                    І міста світу задихнуться,

Will the white man understand                                             Чи зрозуміє біла людина,

That is too late to save the Earth?                                          Що надто пізно рятувати Землю?

4) What environmental problems are mentioned in the poem?

(water pollution, deforestation, the ozone layer, air pollution)

What ecological problems do you know?

- water pollution, deforestation, the ozone layer, air pollution,  climate change, acid rains ,global warming, the Ozone hole, illegal hunting, destruction of rainforests.                         

 5) Projects

 1. “Golden drop”.  We are the activists of the organization “Golden drop”.     On our T – shirt you can see a drop of pure water. We suggest the following solution to the problem of water shortage: people must keep water clean and save water!

«Золота крапля». Ми є активістами організації «Золота крапля». На нашій футболці видно краплю чистої води. Ми пропонуємо наступне вирішення проблеми нестачі води: люди повинні берегти воду чистою та економити!

2. “Forest’s tears”. We are the activists of the organization “Forest’s tears”. On this T – shirt you can see a green leaf. It relates to the problem of deforestation. People must plant new trees and take care of nature.

«Лісові сльози». Ми – активісти організації «Лісові сльози». На цій футболці видно зелений листочок. Це стосується проблеми вирубки лісів. Люди повинні садити нові дерева і дбати про природу.

 “Animals’ lives”. We are the activists of the organization “Animals’ lives”. On our T – shirt you can see endangered animals. We suggest the following solution to the problem of endangered species: feed birds and help them to make bird – houses, do not kill animals.

«Життя тварин». Ми є активістами організації «Життя тварин». На нашій футболці ви можете побачити зникаючих тварин. Ми пропонуємо наступне вирішення проблеми зникаючих видів: годуйте птахів і допомагайте їм робити пташині будиночки, не вбивайте тварин.

 “Youth for a clean city”. We are the activists of the organization “Youth for a clean city”. On our T – shirt you can see our native city Chernihiv. We suggest the following solution to the problem of a city pollution: don’t pollute our ancient city,  don’t throw litter in the Desna,  throw trash in trash cans.

«Молодь за чисте місто». Ми є активістами громадської організації «Молодь за чисте місто». На нашій футболці зображено наше рідне місто Чернігів. Ми пропонуємо такий спосіб вирішення проблеми забруднення міста: не забруднюйте наше стародавнє місто, не викидайте сміття в Десну, викидайте сміття у сміттєві баки.

6)  Game “Correct the mistakes”

    1. Environment is garbage like food, paper and cans.

    2. Global warming is an area set aside and carefully planned with all the necessary elements for preserving nature.

    3. Acid rain is layer of gases that surrounds the Earth, including the troposphere and stratosphere.

    4. Pollution is rain polluted by chemical compounds that have been released into the atmosphere from factories.

    5. Atmosphere is a result of people’s bad actions in nature.

    6.Litter is warming of temperatures around the world.

      a) garbage like food, paper and cans,

     b) an area set aside and carefully planned,

     c) layer of gases that surrounds the Earth,

     d) rain polluted by chemical compounds,

      e) a result of people’s bad actions in nature,

     f) warming of temperatures around the world

        (Key: 1b; 2 f; 3 d; 4 e; 5 c; 6 a )

7) Game. The Sun.          - I promise to plant trees and flowers. - I promise to clean forests.                - I promise to feed birds and animals in winter. - I promise to make bird – houses.                        - I promise to keep rivers and lakes clean. - I promise not to throw litter in the water. - I promise to throw trash in trash cans. - I promise not to cut down and burn trees.- I promise not to drop litter in public places, forests and fields.- I promise to take care of nature. - I promise to use less water. – I promise not to pick up wild flowers, plants from Red Book. - I promise not to pollute our ancient city. - I promise to behave myself as a part of nature.

8) 1) a chain-puzzle     Acidrainaturenvironmentrash  ( acid rain, nature, environment, trash)

Litterainforestundracidrainature  (Key: litter, rainforest, tundra, acid rain, nature )

2) unscramble the words:    rueNta – nature , riseFo – forest, dciA iRna – acid rain,

tlaenP -  planet, hratE – Earth, milanA – animal, nalPt – plant 

1.  Environment is an area set aside and carefully planned with all the necessary

     elements for preserving nature.

     Навколишнє середовище – це ретельно спланована територія з усім необхідним для збереження природи.

   2. Global warming is warming of temperatures around the world.

      Глобальне потепління — це підвищення температури в усьому світі.

   3. Acid rain is rain polluted by chemical compounds that have been released into the atmosphere from factories.

      Кислотні дощі – це дощі, забруднені хімічними сполуками, які викидаються в атмосферу заводами.

   4. Pollution is a result of people’s bad actions in nature.

       Забруднення є результатом поганих дій людей у природі.

   5. Atmosphere is layer of gases that surrounds the Earth, including the troposphere and stratosphere

     Атмосфера - це газовий шар, який оточує Землю, включаючи тропосферу і стратосферу.

   6. Litter is garbage like food, paper and cans.

«Літе» - це сміття, як їжа, папір і банки.

 

 

 

1.  Environment is an area set aside and carefully planned with all the necessary

     elements for preserving nature.

     Навколишнє середовище – це ретельно спланована територія з усім необхідним для збереження природи.

   2. Global warming is warming of temperatures around the world.

      Глобальне потепління — це підвищення температури в усьому світі.

   3. Acid rain is rain polluted by chemical compounds that have been released into the atmosphere from factories.

      Кислотні дощі – це дощі, забруднені хімічними сполуками, які викидаються в атмосферу заводами.

   4. Pollution is a result of people’s bad actions in nature.

       Забруднення є результатом поганих дій людей у природі.

   5. Atmosphere is layer of gases that surrounds the Earth, including the troposphere and stratosphere

     Атмосфера - це газовий шар, який оточує Землю, включаючи тропосферу і стратосферу.

   6. Litter is garbage like food, paper and cans.

«Літе» - це сміття, як їжа, папір і банки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Our Planet is in Danger. Ecological Problems

                          AIR POLLUTION

     Power plants, factories, cars put a lot of harmful gases into the air. Today the air is so polluted that it is not always safe to breathe. “Smog” (air filled with a pollution) is so strong in some places that air should be blue, actually looks brown.

     The most common form of air pollution comes from cigarette smoke which pollutes many public places like cinemas, restaurants, pubs.

 ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ

      Електростанції, заводи, автомобілі виділяють у повітря багато шкідливих газів. Сьогодні повітря настільки забруднене, що дихати не завжди безпечно. «Смог» (повітря, наповнене забрудненням) у деяких місцях настільки сильний, що повітря має бути блакитним, насправді виглядає коричневим.

      Найпоширенішою формою забруднення повітря є сигаретний дим, який забруднює багато громадських місць, таких як кінотеатри, ресторани, паби.

                          WATER POLLUTION

     The planet Earth is mostly water. Oceans cover 70% of it - there are lakes, rivers, streams and underground water. All rivers and streams end up in the sea. The water is polluted by garbage (waste), by poisonous chemicals, by gasoline or other harmful liquids. All life on Earth depends on water. Water pollution is very dangerous because fish and sea animals die. 

 ЗАБРУДНЕННЯ ВОДИ

      Планета Земля складається здебільшого з води. Океани займають 70% його площі - тут є озера, річки, струмки та підземні води. Усі річки та струмки впадають у море. Вода забруднюється сміттям (відходами), отрутохімікатами, бензином або іншими шкідливими рідинами. Все життя на Землі залежить від води. Забруднення води дуже небезпечне, тому що риба і морські тварини гинуть.

                          ACID RAIN is a kind of air pollution. It is the result of mixing gases, chemicals and water in the atmosphere. This mixture falls back to the earth with rain or snow. Acid rain can harm plants, rivers and lakes and creatures that live in them.

                         КИСЛОТНІ ДОЩІ - це вид забруднення повітря. Це результат змішування газів, хімічних речовин і води в атмосфері. Ця суміш потрапляє назад на землю з дощем або снігом. Кислотні дощі можуть завдати шкоди рослинам, річкам і озерам і істотам, які в них живуть.

                          WARMING or the GREENHOUSE EFFECT is the problem of Earth`s rising temperature. Now, because of pollution, there are more gases in the Earth atmosphere. So our planet becomes hotter.         ПОТЕПЛІННЯ або ПАРНИКОВИЙ ЕФЕКТ — проблема підвищення температури на Землі. Зараз через забруднення в атмосфері Землі більше газів. Тому наша планета стає гарячішою.                       The OZONE HOLE.

     Above the air we breathe, there is a layer of gas called ozone which protects us by blocking out rays from the sun that can harm our skin. Now the ozone layer is being damaged by gases that people have made (chloro – fluoro – carbons). They are used in refrigerators, air-conditioners and some other things.                   ОЗОНОВА ДІРА.

      Над повітрям, яким ми дихаємо, є шар газу, який називається озоном, який захищає нас, блокуючи сонячні промені, які можуть пошкодити нашу шкіру. Зараз озоновий шар пошкоджується газами, які виробили люди (хлор-фтор-вуглець). Вони використовуються в холодильниках, кондиціонерах і деяких інших речах.

                     DISAPPEARANCE of RAINFORESTS

     Rainforests grow near the equator. Half of all species of butterflies, birds, flowers, trees and insects live there. Forests are the lungs of the Earth. They help to control global warming and weather. In recent years large areas of the forests have been destroyed, as the trees are cut down for wood or burned to clear the land for farming. Disappearance of forests leads to the disappearance of the animals.                ЗНИКНЕННЯ ТРОПІЧНИХ ЛІСІВ

      Біля екватора ростуть тропічні ліси. Там живе половина всіх видів метеликів, птахів, квітів, дерев і комах. Ліси – це легені Землі. Вони допомагають контролювати глобальне потепління та погоду. За останні роки значні площі лісів були знищені, оскільки дерева вирубують на дрова або спалюють, щоб розчистити землю для ведення сільського господарства. Зникнення лісів призводить до зникнення тварин.

 

                   Can we save our Planet?

TIPS HOW TO SAVE OUR PLANET:

to save as much water as possible, 

to collect and recycle paper,

to plant trees, bushes and flowers,

not to cut down and burn trees,

to start using bicycles, 

to take care of animals,

not to kill animals and birds,

not to drop litter in public places forests and fields,

to turn off TV sets, computers, electric lights if you are not using them

to raise public awareness of endangered species and of the importance of protecting nature,

to make ecological projects and present them to people

 Ecologists declare the following ways of saving the nature:

- People must lessen pollution of air, water, land.

- To save seas clean it is necessary to stop pollution them.

- People can reserve rainforests making them national parks; they must protect and plant forests and parks.

-  To stop acid rains we need to make factories and power stations cleaner.

- We can stop the greenhouse effect by using natural energy.

- To stop pollution from rubbish we need re-use materials instead of throwing them away.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Более 4 276 200 работ на тему «охрана окружающей среды»: стоковые фото,  картинки и изображения royalty-free - iStock

 

Китай приветствует участие частного капитала в защите окружающей среды -  Russian

 

Охрана природы картинки для детей - 34 фото  Охрана окружающей среды

 

 

             Охрана природы - 59 фото 

 

 

 

Рисунок защита окружающей среды - 49 фото 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Ми є активістами організації «Золота крапля». На нашій футболці видно краплю чистої води. Ми пропонуємо наступне вирішення проблеми нестачі води: люди повинні берегти воду чистою та економити!

 

2) Ми – активісти організації «Лісові сльози». На цій футболці видно зелений листочок. Це стосується проблеми вирубки лісів. Люди повинні садити нові дерева і дбати про природу.

 

3)  Ми є активістами організації «Життя тварин». На нашій футболці ви можете побачити зникаючих тварин. Ми пропонуємо наступне вирішення проблеми зникаючих видів: годуйте птахів і допомагайте їм робити пташині будиночки, не вбивайте тварин.

 

5) Ми є активістами громадської організації «Молодь за чисте місто». На нашій футболці зображено наше рідне місто Чернігів. Ми пропонуємо такий спосіб вирішення проблеми забруднення міста: не забруднюйте наше стародавнє місто, не викидайте сміття в Десну, викидайте сміття у сміттєві баки.

 

doc
Додано
9 травня
Переглядів
94
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку