Урок "Наталя Забіла “Чотири пори року”"

Про матеріал

Вчити дітей правильно, виразно читати поетичні твори, зв'язно висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас учнів, ви­ховувати спостережливість, розвивати уяву, любов до природи.

Перегляд файлу

Тема. Наталя Забіла “Чотири пори року”.

Мета: Вчити дітей правильно, виразно читати поетичні твори, зв’язно висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас учнів, ви­ховувати спостережливість, розвивати уяву, любов до природи.

Обладнання: Ребуси, презентація, портрет поетеси.

 Тип уроку: комбінований.                

                                           Хід уроку
І. Організація  класу

1. Привітання

- Доброго дня, діти!

2. Перевірка готовності дітей до уроку

- Перевірте, чи все необхідне для уроку у вас лежить на партах, а саме підручник, зошит з друкованою основою, щоденник та пенал.

ІІ .Актуалізація  опорних знань

  1. Розгадування ребусів.

Ребус — це загадка, в якій слово чи фразу зображено у вигляді комбі­нації малюнків із літерами та іншими знаками. Вік цієї гри налічує по­над 400 років.

 

3. Читання прислів’їв.

  • Слова, які розгадали у ребусах, вставте у прислів’я.

... ходить по краю та Й виганяє птахів із гаю. (Осінь.)

тому зелениться, хто роботи не боїться. (Літо.)

То сніг, то завірюха, бо вже ... коло вуха. (Зима.)

Побачив шпака — знай:... біля порога. (Весна.)

  • Прочитайте прислів'я “хвилею” (чергуючи швидкість).

ІІІ . Повідомлення  теми  та  мети уроку

- - Сьогодні на уроці ми прочитаємо вірш Наталі Забіли «Чотири пори року» і дізнаємося, якими їх уявляє собі письменниця.

 

ІV.Вивчення  нового матеріалу

  1. Слухання твору. Перевірка первинного сприймання.

- Я почну читати вірш, а хтось продовжить, тож слідкуйте за мною.

Учитель читає до слів “... з дерев зриває раз у раз ”.

  • Про які пори року ви прослухали? В образі кого зображено Весну, Літо, Осінь?
  1. Самостійне читання учнями вірша до кінця (мовчки).
  • Дочитайте вірш до кінця, роз’єднавши слова.
  • Якою зображено Зиму?
  1.     Словникова робота.

лине день при дні

рясно йде на лад

буйно раз у раз

турботи по всіх усюдах

малюки дні йдуть

Читання слів вголос “луною” (за вчителем), тоді напівголосне в парі (один одному).

  •      Доберіть синоніми до слів лине (лунає, звучить), турботи (клопо­ти, справи), малюки (діти, дітлахи).
  •    Поясніть кожен вислів, що у другій колонці.

 

  1. Повторяє читання вірша учнями (вголос).
  •   Зверніть увагу на основні ознаки кожної пори року.
  1. Відтворення змісту за запитаннями. Вибіркове читання.
  •   З ким порівнюється кожна пора року? Як про це пише автор?
  •   Якою зображено у вірші Весну? Знайдіть в її описі слова, які відо­бражають її основні ознаки. Якими справами займається Весна?

За таким зразком аналізується кожна пора року.

  •    Чим закінчується вірш? Прочитайте.
  •    На шо схожий цей твір Н. Забіли? (Вірш-казку і безконечник.) і. Вправа на розвиток техніки читання.

а) Завдання на швидку орієнтацію у тексті.

  •   Знайдіть і прочитайте слова-прикметники, які описують кожну пору року. Продовжіть ними речення:

“Дівчинка Весна...” (весела, гарна, кучерява, маленька). “Дівчина Літо ...” (гарна, струнка, хороша).

“Молодиця Осінь ...” (працьовита, щедра).

“Бабуся Зима ...” (лагідна).

— Знайдіть і прочитайте дієслова, які вказують на дії кожної пори року.

б) Гра “Дослідники”.

- Знайдіть у вірші усі синоніми, використані автором до слова бродить і кажуть.

  •     Прочитайте, шо із описаного у вірші ви могли б сприйняти зором, 1 11. Вправи а шо — відчути слухом.              1              1. Читг
  •     Знайдіть вирази, вжиті у переносному значенні. І

IV. Підсумок уроку. І В шан

  •      Над яким твором ми працювали сьогодні? Хто його автор?  І              поук — т< настрій викликав вірш? Що найбільше у ньому сподобалося?              І              ктирим б

 

doc
Додано
22 лютого 2018
Переглядів
1898
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку