Урок навчання грамоти ,,Буква ї, позначенню нею сполучення звуків [йі]''

Про матеріал
Ознайомити дітей з новою буквою ї та її звуковим значенням; формувати навички свідомого правильного читання слів з літерою ї, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення, увагу; виховувати цікавість, допитливість, бережливе ставлення до тварин.
Перегляд файлу

                                                    Урок  навчання грамоти в 1 класі

Тема: Буква ї, позначення нею сполучення звуків [йі]. Звуко-буквений аналіз слів. Опрацювання віршів.

Мета: ознайомити учнів з новою буквою ї та її звуковим значенням; формувати навички свідомого правильного читання слів з літерою ї, уміння робити звуко-буквений аналіз; розвивати мовлення, увагу; виховувати у дітей цікавість, допитли-вість, бережливе ставлення до тварин.

                                                               Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Ось дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав

Тож і ми часу не гаймо

А урок читання розпочинаймо.

Визначення настрою дітей.

Девіз уроку

У – уважні

Р- розумні

О – організовані

К – кмітливі

Правила

Сьогодні на нашому уроці діють 5 правил:

-         Правило піднятої руки

-         Співпраця з другом

-         Уміння слухати

-         Працювати старанно

-         Бути активними

  1. Актуалізація опорних знань.

-         Яку букву вивчали на попередніх уроках?

Гра ,,Хто добре чує звук є’’ (злови оплеском)

Є єноти в зоопарку

Є єхидна, заєць є.

У вольєрі дуже жарко-

Наш єнотик воду п’є.

Гра ,,Букви розгубилися’’

ТОЄН      ВАЄ      ГОЄР

ЄНОТ       ЄВА      ЄГОР

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

Відгадування загадки.

В лісі він без сумки ходить

Яблука й гриби знаходить.

Спина – голки. Очі – намистинки.

Хто це там біля ялинки?

Розповідь про їжачка. (робота в парах або трійках)

-         Що ви знаєте про цю тваринку?

-         Їжачок гладенький чи колючий?

-         Великий чи малий?

-         У нього пір’я чи голки?

-         Він їсть яблука чи траву?

-         Носик в їжачка чорний чи білий?

Cьогодні  ми  знайомимося з новою буквою ї, будемо читати слова з нею, а також працювати над віршами.

  1. Робота з теми уроку.

І без ї не ступить кроку

Поміж ними чвар нема.

І до ї моргає оком

Ї у відповідь двома.

Звуковий аналіз слова їжак.

Запам’ятайте, що в українській мові звуки [йі] позначаються букою ї.

Буква ї завжди позначає 2 звуки.

Читання колонок слів.

Їжа                                гаї

Їжак                              краї

Їхав                                лілеї

Їдемо                            музеї

Робота з підручником

Читання слів ,,Однина-множина’’

Опрацювання вірша ,,Трамвайчик’’

Первинне ознайомлення з текстом.

- Про що йдеться у вірші?

- Які звірі їхали в трамваї?

- Куди  їхав трамвайчик?

- Давайте порахуємо, скільки їхало звірят в зоопарк?

Читання напівголосно ,,Бджілки’’

Фізкультхвилинка.

Робота над віршем ,,У трамваї’’

- Хто є головним героєм вірша?

- Хто був контролером?

- Який квиток був у зайця?

- Як називають пасажира, який не купує у транспорті квиток?

Опрацювання вірша ,,Чиї ручаї’’

Читання пошепки.

Бесіда за змістом вірша.

Читання ,,Буксир”

  1. Заключна частина уроку.

Гра ,,Полювання’’

Послухайте уважно вірш і назвіть слова зі звуками [йі]

Їжак покликав їсти й пити

Своїх маляток – їжачків.

Та не схотіли їсти діти,-

Він їхню їжу сам поїв.

Підсумок уроку.

-         Яку букву вивчали?

-         Якими звуками вона позначається?

-         Які слова з цією літерою запам’ятали?

-         Що сподобалося на уроці?

 

 

docx
Додано
11 червня
Переглядів
162
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку