Урок "Навички, що сприяють збереженню здоров’я людини. Здорове харчування".

Про матеріал
План-конспект уроку Клас: 5 Предмет: природознавство ( інтегрований курс «Пізнаємо природу».) Тема уроку. Навички, що сприяють збереженню здоров’я людини. Здорове харчування.
Перегляд файлу

Дурачевська   Людмила Іванівна, вчитель Чаусівської гімназії

 

План-конспект  уроку

 

Клас: 5

 

Предмет: інтегрований курс  «Пізнаємо природу».

 

Тема уроку.  Навички, що сприяють збереженню здоров’я людини.

                       Здорове харчування.

 

Тип уроку: відкриття нового знання.

 

Мета уроку: формування уявлення про навички, що сприяють збереженню здоров’я людини,  і   здорове харчування  та оволодіння  практичною навичкою обирати продукти харчування.

Види діяльності: практична робота  «Моя тарілка здорового харчування»;  створення ментальної карти  «Правила здорового способу життя».

 

Завдання уроку:

 засвоїти знання щодо:

- навичок, які сприяють збереженню здоров’я людини;

- здорового харчування;

- правил здорового способу життя;

- наслідків недотримання здорового способу життя;

      - роботи в групі.

 

Сформувати вміння (навички):

- пояснювати наслідки недотримання здорового способу життя на основі інформації, що міститься в різних текстах;

- обирати продукти харчування,  які приносять задоволення й користь для здоров’я;

- аналізувати вибір свій та інших осіб з урахуванням користі й задоволення (радості) для здорового, безпечного життя;

- знаходити інформацію щодо здоров’я, безпеки та добробуту в різних джерелах і перевіряти її достовірність.

 

 

Розвинути установки до:

  • аналізу, оцінки та синтезу отриманої інформації;
  •  вміння застосовувати отримані знання в повсякденному житті; 
  • логічного мислення;
  •  пошуку інформації та спільної співпраці.

 

Очікувані навчальні результати:

 

   Знання: 

 - навичок, що сприяють збереженню здоров’я людини;

- здорового харчування;

    - правил здорового способу життя;

      - роботи в групі.

 

 Вміння:

- пояснювати наслідки недотримання здорового способу життя;

- обирати продукти харчування,  які приносять задоволення й користь для здоров’я;

- аналізувати вибір свій та інших осіб з урахуванням користі й задоволення (радості) для здорового, безпечного життя;

- знаходити інформацію щодо здоров’я, безпеки та добробуту в різних джерелах і перевіряти її достовірність.

 

  Установки до:

  • аналізу, оцінки та синтезу отриманої інформації;
  •  вміння застосовувати отримані знання в повсякденному житті; 
  • логічного мислення;
  •  пошуку інформації та спільної співпраці.

 

ПЕРЕБІГ УРОКУ

 

№ п/п

Етап уроку 

Мета етапу

 Методи, прийоми/Навчальні дії

Орієнтовний  час

1.

Самовизначення до діяльності (мотивація).

Дидактична: включення в навчальну діяльність на особистісно значущому рівні; визначення змістової області матеріалу.

Психологічна: забезпечення психологічного настрою на роботу

 Привітання, побажання гарного настрою.

Вправа «Склади прислів’я»

1-2 хв.

2.

Актуалізація знань і виконання пробної навчальної дії/

Дидактична: готовність мислення й усвідомлення потреби до оволодіння новим знанням чи способом дії

Психологічна: створення ситуації утруднення під час виконання завдання

 

Вправа «Квітка здоров’я».

Діалог, що підводить до формулювання теми та мети уроку.

5-7 хв.

3.

Локалізація (ідентифікація) утруднення (виявлення місця й причини утруднення в діяльності)

Дидактична: виявлення місця (де?) і причини (чому?) утруднення. 

Психологічна: створення умов для аналізу учнями повноти своїх знань

 

«Чому виникли труднощі?», «Чого ми ще не знаємо?» Метод: Проблемна ситуація (Спонукання до усвідомлення протиріччя, що підводить до теми уроку)

 Хто відповідальний за твоє здоров’я: батьки, лікарі, друзі? Можливо, лише ти?

 

3-4 хв.

4.

Побудова проєкту виходу з утруднення («відкриття» дітьми нового знання)

Дидактична: формулювання мети й теми уроку; побудова дітьми нового способу дій і формування навичок до його застосування;

підбір варіанту виходу з утруднення (побудова еталону, читання або самостійне формулювання правила, алгоритму).

Психологічна: активізація розумової діяльності

 



 

Метод: групова робота (спонукання до висунення гіпотез, спонукання до перевірки гіпотез, план перевірки гіпотези).

4-6 хв.

5.

Реалізація побудованого проекту виходу з утруднення та вирішення вихідного завдання

Дидактична: пошук нового способу дій.

Психологічна: формування умінь аналізувати ситуацію й проєктувати правила, алгоритми, способи дій та представляти їх в узагальненому вигляді

 

 

Перегляд

та обговорення відео

(бланк «Кінокритика»)

5-8 хв.

6.

Первинне закріплення в зовнішньому мовленні

Дидактична: Засвоєння нового способу дій.

Психологічна: первинне формування умінь в умовах використання нового знання

 

 

Метод: створення інтелект-карти «Правила здорового способу життя».

4-5 хв.

7.

Самостійна робота з самоперевіркою за зразком/еталоном 

Дидактична: інтеріорізація нового способу дій; організація  самостійного виконання завдання; індивідуальна рефлексія досягнення мети.

Психологічна: розвиток уваги, уміння критично  оцінювати свою роботу

 

 

Самостійна робота з самоперевіркою за зразком (Приклад інтелект-карти).

 Метод: «Шкала самооцінювання»

3-5 хв.

8.

Включення в систему знань і повторення

Дидактична: включення використання нового способу дій в систему знань під час виконання творчого завдання, повторення і закріплення раніше вивченого

Психологічна: формування здатності працювати в групах

 

 

Практична робота «Моя тарілка здорового харчування»

(ділова гра «Смачно і корисно». Учні готують  муляжі трьох страв: на сніданок, обід і вечерю, використовуючи: три паперові тарілки, аплікації або малюнки з продуктами харчування та презентують свої «страви» друзям у форматі Potluck party (вечірки, на яку кожен приносить свою страву). «Пригощають» друзів і пояснюють, чому їжа, яку вони вживають, корисна.

 

 

 

5-8 хв.

9.

Рефлексія діяльності (підсумок уроку)

Дидактична: організація самооцінки результатів діяльності, усвідомлення нового методу, меж застосування нового знання, ступеня досягнення цілей уроку.

Психологічна: формування здатності до самооцінювання

 

 

Вправа «Кубик».

Обговорюємо домашнє завдання.

 

 

 

docx
Додано
29 січня 2023
Переглядів
2333
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку