Урок розроблено по підручнику Н. Басай «Німецька мова 6 клас (2й рік навчаня)». Можна використати розробку і без прив*язки до підручника. На уроці учні навчатьсячити вживати нові лексичні одиниці у лексичній структурі, потренуються у читанні діалогу з повним розумінням, у письмі на рівні речення, в усному мовленні.
Wir lesen gern
Übung 1. Hört den Dialog! Füllt die Lücken ein!
Benno: Hallo, Inna! Was liest du da?
Ina: Ein Gedichtbuch.
Benno: Was? Ein Gedichtbuch? Gedichte sind 1 ………………!
Ina: Nein! Mein Gedichtbuch ist 2 ………… . Liest du keine Gedichte?
Benno: Ich finde Gedichte 3 …………… .
Ina: Und was liest du gern?
Benno: Ich lese gern Krimis.
Ina: O, ich lese auch gern Krimi. Ich finde sie 4 ……………. .
langweilig, klasse, uninteressant, spannend
Übung 2. Bildet die Sätze nach der Tabelle.
Ich |
|
der Krimi |
langweilig. |
Du |
|
…………… |
klasse. |
Er |
finde |
…………… |
uninteressant. |
Sie |
findest |
…………… |
spannend. |
Wir |
findet |
…………… |
toll. |
Ihr |
finden |
……………. |
spitze. |
Sie |
|
……………. |
lustig. |
|
|
……………. |
uninteressant. |
Тема: Вільний час. Ми охоче читаємо.
Мета: вчити вживати нові лексичні одиниці у лексичній структурі;
тренувати учнів у читанні діалогу з повним розумінням;
розвивати навички письма на рівні речення, усного мовлення, читання;
виховувати інтерес та любов до читання.
Обладнання: підручник Н. Басай «Німецька мова 6 клас (2й рік навчаня)», проектор, слайди, м’яч, дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Привітання. Повідомлення теми та мети уроку.
- Guten Tag, Kinder!
- Wer hat heute Klassendienst? Wer fehlt heute?
-Heute setzen wir unsere Arbeit fort mit dem Thema „die Freizeit“. Wir werden über die Bücher sprechen, und wie die Bücher sind.
2. Лексична розминка :«Про себе».
- Спочатку ми поговоримо німецькою мовою. Дайте відповіді на запитання:
-Zuerst sprechen wir Deutsch! Beantwortet die Fragen:
-Wie heißt du?
-Wie alt bist du?
-Was spielst du gern?
- Womit spielst du gern?
-Was liest du gern?
3. Фонетична розминка .Відпрацювання вимови буквосполучення –ig.
-Повправляємось у вимові.
Üben wir die Aussprache!
-Lest nach!
II. Основна частина.
-Отже,ми чоче читаємо різні книги:казки. Детективи. Пригодницькі книги Але які вони? Як це сказати на німецькій мові?.
-Also, sie lesen verschiedene Bücher gern: Märchen, Krimis, Abenteuerbücher. Aber wie sind sie? Wie heißt das auf Ukrainisch?
-Hier sind neue Wörter.
-Послухайте і вимовте!- Hört zu und sprecht nach!
-Schreibt die Wörter in eure Vokabelhefte. (Запис слів у словники.)
-Прочитайте слова ще раз!
-Lest die Wörter noch einmal!
2.Фізкультхвилинка.
1,2,3,4-
Alle, alle klatcshen wir.
1,2,3,4-
Alle, alle turnen wir.
1,2,3,4-
Alle, alle gehen wir.
1,2,3,4-
Alle, alle springen wir.
-Побудуйте речення за таблицею.
- Bildet die Sätze nach der Tabelle.
-Сьогодні ми вивчимо новий вираз.
-Heute werden wir neue Wendung lernen.
-Sprecht mir nach und übersetzt!
Гра з м’ячем. Вчитель задає питання Wie findest du…? і кидає м’яч . Відповідає той, хто м’яч спіймав.
4.Тренування діалогічного мовлення.(Прослуховування діологу з використанням роздаткового матеріалу)
-Ви отримаєте листки. На яких 2 вправи.
-Ihr bekommt die Blätter. Hier gibt es 2 Übungen.
-Виконуємо вправу 1. Послухайте двічі діалог і заповніть пропуски.
-Machen wir Übung 1. Hört den Dialog zweimal und dann füllt die Lücken!
Прослуховування діалогу.
Benno: Hallo, Inna! Was liest du da?
Ina: Ein Gedichtbuch.
Benno: Was? Ein Gedichtbuch? Gedichte sind 1 ………………!
Ina: Nein! Mein Gedichtbuch ist 2 ………… . Liest du keine Gedichte?
Benno: Ich finde Gedichte 3 …………… .
Ina: Und was liest du gern?
Benno: Ich lese gern Krimis.
Ina: O, ich lese auch gern Krimi. Ich finde sie 4 ……………. .
langweilig, klasse, uninteressant, spannend
Повторне прослуховування. Виконання завдання.
Скласти реченя за вправою 2 про своє ставлення до книг.
-Bildet die Sätze nach der Übung 2.
ІІІ.Заключна частина.
1.Домашнє завдання.
- Виконати вправу 2 (роздатковий матеріал)письмово. Ви повинні по таблиці скласти 5 речень про те, якими ви вважаєте ті чи інші книжки і записати їх у зошити.
2.Підсумки уроку.Оцінювання.
Гра «Ланцюжок».
Уч.1: - Wie findest du Märchen?
Уч.2: -Ich finde Märchen interessant. Und wie findest du Krimis?
Уч.3: - Ich finde Krimis … . Und wie ……..
-Ihr habt heute gut gearbeitet. Ihre Noten sind…. .
- Die Stunde ist zu Ende. Auf Wiedersehen!