Урок німецької мови з теми "Schulsachen." , 5 клас, (друга іноземна мова)

Про матеріал
Урок з теми "Schulsachen" розроблен для учнів 5-го класу, які вивчають німецьку мову як другу іноземну.
Перегляд файлу

5 клас (2-й рік навчання), підручник С.І. Сотникова

 

Тема: Schulsachen.

 Мета:

ознайомити учнів з лексичним матеріалом теми, навчати діалогічного й монологічного мовлення за темою, складати питання та підповідати на питання;

формувати та розвивати граматичні навички, використовуючи займенникkein/keine;

виховувати в учнів позитивне ставлення до німецької мови та культури.

Обладнання: підручник, ПК, медіа проектор.

 

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

1. Привітання.

L. Guten Tag! Setzt euch! Ich bin froh, Sie zu sehen!

Der Unterricht beginnt.

Wie geht es euch?

Учні вітають вчителя піснею  https://www.youtube.com/watch?v=WQrHkXCMTeA&ab_channel=IrinaYarmolik

2. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми з вами зазирнемо в свої портфелі. Скільки різних шкільних речей необхідно кожен день приносити в школу. Зараз ми поговоримо про шкільні речі на німецькій мові. Ми навчимося використовуючи займенник «kein/keine» і складати речення Da sind auch keine  ….

 

ІІ. Основна частина уроку

1. Перевірка домашнього завдання.

 

Habt ihr die Hausaufgabe gemacht?

Habt ihr einige Probleme damit?

1) Перевіряється фронтально домашнє завдання  на Website

 ( використовуючи QR код).

2) Перевірка засвоєння вивченої на попередньому уроці лексики з теми Unser Klassenzimmer за допомогою інтерактивної вправи «Так чи ні».

 

2. Подання нового лексичного матеріалу.

1) Вчитель вивчає нові слова з учнями за допомогою презентації Power Point.

2)  Коментований запис учнями нових слів у словники і їх переклад.

3) Закріплення  нової лексики за допомогою впр.1, ст.59

4) L. Hören Sie das Gedicht und  antworten  auf die Fragen.

Und was nimmst du in die Schule mit?

Вчитель читає вірш ст. 59, впр.2. Переклад фронтально.

Алгоритм відповіді  записан на дошці    Ich nehme ... .

3. Подання граматичного матеріалу.

1) L: Для заперечення іменника вживається  «kein/keine».

 Перед іменниками чоловічого та середнього роду в називному

відмінку вживається займенник «kein», а перед іменниками жіночого роду та

множини — займенник «keine»,

 наприклад.: Das ist keine CD. Das ist kein Buch.

2)Учні відповідають на питання

Was nimmst du nicht mit? —

Ich nehme keine  ... .

4) Spiel «Was fehlt?». Гра «Чого бракує?».

На  столі вчитель розкладає шкільні речі. Учень підходить до столу і запам’ятовує, які речі лежать на столі. Учня просять вийти за двері, і прибирають одну із речей. Учень повертається і розігрується діалог.

- Was fehlt?

- Hier sind kein Anspitzer.

4. Закріплення  нового матеріалу.

  1. Виконання вправи  з граматики на Website. Тест на самоперевірку.

 

Kleine Pause – рухлива хвилинка https://www.youtube.com/watch?v=l3_KYWev2U4&ab_channel=KinderliederzumMitsingenundBewegen

 

 

2) Прочитайте  зайве слово і запишіть у зошит.

 

  1. die Schulsachen,  die Schultasche, der Bär, das Mäppchen;
  2. das Lineal, der Radiergummi, der Kugelschreiber,  die Tafel;
  3. der Bleistift,  das Zimmer, der Anspitzer, der Pinsel.
  1. Текст для читання. Учні читають по черзі.

 

Ich heiße  Max. Ich bin ein Schüler der 5. Klasse A. Ich habe eine große Schultasche. Die Schultasche ist blau und gelb. Ich habe schöne Schulsachen. Auf dem Schulbank liegen ein Heft, ein Buch,  ein Bleistift, ein Lineal und ein Radiergummi.

3)Завдання по прочитаному  тексту.

- Ich bin ein Schüler… .

-Meine Schultasche ist… .

- Die Schulsachen sind … .

-Auf dem Schulbank liegen… .

 

 

ІІІ. Заключна частина уроку.

1. Домашнє завдання.

Виконати впр.2, ст.59. Навчитися читати вірш.

.

2. Підведення підсумків уроку. Учні хлопають в долоні, якщо

-знають  назви деяких предметів, що належать

до шкільного приладдя;

 -можуть сказати, які речі  беруть до школи,

а які — ні;

- можуть розповісти, що із шкільного

приладдя відсутнє.

docx
До підручника
Німецька мова (1-й рік навчання) 5 клас (Сидоренко М.М., Палій О.А.)
Додано
23 листопада 2020
Переглядів
1937
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку