Автор: Берегова Олена Володимирівна
вчитель БЗШ І ст. № 23
Тема: Додавання і віднімання вивчених видів. Розв’язування задач.
Мета: узагальнити і систематизувати вміння учнів розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення, виховувати інтерес до предмета та бажання творити добро.
Хід уроку
І. Орг. момент
Міркуємо – швидко,
Відповідаємо правильно,
Лічимо – точно,
Пишемо – гарно
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Ми з вами вже майже 2 місяці вивчаємо тему «Нумерація чисел у концентрі «Тисяча». Усне додавання та віднімання чисел.» Сьогодні я вам пропоную ще раз прогулятися володіннями королеви Математики, щоб роздивитися, чи ми нічого не упустили.
ІІІ. АОЗ
320 – 20 740 + 100
980 – 50 460 + 200
280 – 80 650 – 80
230 + 20 730 + 200
320 + 280
В |
М |
Е |
О |
Т |
С |
И |
300 |
350 |
930 |
250 |
500 |
840 |
660 |
І |
Д |
П |
Л |
А |
|
|
330 |
600 |
570 |
200 |
100 |
|
|
(Відкриваємо зошити і записуємо дату і кал.хв. з логічним навантаженням по рядах)
Каліграфічна хвилинка
І ряд – 5,10,11,15,20,25,30,35
ІІ ряд – 70,60,50,40,30,19,20,10
ІІІ ряд – 12,16,22,34,13,10,18,20 2
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Гра «Хто швидше»
По 5 чоловік від ряду
820 + 100 150 + 220 300 + 500
650 – 530 520 – 410 610 – 100
400 + 300 850 + 140 460 +230
940 – 840 800 – 200 280 – 180
470 + 430 340 + 360 220 + 280 3
Ви показали Королеві, що у вас є певні знання. Молодці!
а) Першого дня продали 460 кг картоплі, що на 130 кг більше, ніж другого. Скільки кг картоплі продали другого дня?
б) У парку посадили 360 беріз, а кленів – на 120 менше. Скільки посадили кленів?
в) У мотку було 350 г шерсті. Після того, як мама зв’язала рукавички, у мотку залишилося 250 г шерсті. Скільки грамів шерсті мама використала на рукавички?3
На своєму життєвому шляху ми робимо багато добрих справ, усім допомагаємо. От і зараз проходить акція зі збору кришечок воїнам АТО. Давайте розв’яжемо задачу про це.
Задача
Учні першого і другого класу за тиждень разом зібрали 450 кришечок, учні 2 і 3 класу разом зібрали 360 кришечок. А всього було зібрано 780 кришечок. По скільки кришечок за тиждень зібрали учні 1, 2 і 3 класу окремо?6
Фізкультхвилинка1
Їду швидко я вперед, мчиться мій велосипед.
Натискаю на педалі, їду далі, далі, далі…
Щось ми пальчики втомили,
Треба, щоб вже відпочили.
Тож зімкнемо їх усі,
Розімнемо, як годиться
Й знов писати будем вчиться.
3 учні на дошці, всі інші у зошитах3
Х + 560 = 700 620 – Х = 40 550 + Х = 800
Тепер Королева побачила, що у вас є певні математичні вміння. Дуже добре.
2 учні на дошці, інші у зошитах.3
320 – 80 …. 260 360 + 70 …. 450
800 – (60 + 40 ) …. 700 900 – (140 – 40) …. 800
400 – 290 …. 120 320 – 30 …. 300
Веселі задачі
Пройшов 100 метрів Вінні- Пух,
Постояв, перевівши дух,
А потім ще 130
Ішов він до крамниці.
Втомився дуже, ледь не впав!
Яку він відстань подолав?
300 метрів через ліс
Біг за зайцем братик лис.
Потім, не жалівши ніг,
Ще 500 за іншим біг,
Та й цього він не впіймав.
А скільки метрів подолав?3
Перетворення виразів з коментуванням3
6 м 30 см = …см 80 см = …дм
2 м 9 см = …см 5 м 50 см = …дм
7 дм 3 см = …см 3см 6 мм = …мм
Повторюють геометричні фігури.1
А зараз ми виконаємо практичну роботу. Візьміть у руки трикутник і ножиці, відріжте 1 кут.
V. Підсумок уроку
Вправа «Незакінчене речення»
Домашнє завдання
№408, №409.