Урок "О. Копиленко "Найвеселіший місяць"

Про матеріал
Конспект уроку з читання у 2-му класі Нової української школи з використанням елементів інтеграції, інноваційних та здоров'язбережувальних технологій, інтерактивних методів та прийомів навчання
Перегляд файлу

Тема. О. Копиленко «Найвеселіший місяць»

Мета: навчити швидко, правильно, свідомо, виразно читати;ознайомити з особливостями третього місяця весни - травня, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мислення, пам’ять; виховувати бережне ставлення до природи, бажання її пізнавати і берегти.

Обладнання: предметні малюнки, комп’ютер, флеш-картки, портрет автора

Хід уроку

І. Організаційний момент

Продзвенів для нас дзвінок,

Починаємо урок.

Попрацюємо старанно, щоб почуть наприкінці,

що у нашім дружнім класі

діти- просто молодці!

ІІ. Мовна розминка.

  1. Відгадування загадки.

Тане сніжок,

Зеленіє лужок,

День прибуває

Коли це буває? (Навесні)

  1. Робота над скоромовкою

Жовтий жук купив жилет

Джемпер, джинси та жакет.

  1. Читання слів на картках-блискавках.
  2. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

-         Сьогодні на уроці ми будемо читати прозовий твір про розквіт природи у травні, необхідність її збереження.

ІV. Робота над оповіданням О. Копиленка.

  1. Розповідь про життя і творчість О. Копиленка.
  2. Робота над заголовком твору.

-         Про який місяць це оповідання? Чому ви так думаєте?

  1. Словникова робота.

Дрозди                    коноплянки

щиглики                   шугають

птаство                     буйно

вівчарики                 найгучнішими

-         Яке слово «зайве»? Чому?

  1. Читання оповідання вчителем?

-         Які рослини згадуються в оповіданні?

  1. Повторне читання оповідання учнями вголос.

-         Голоси яких птахів почув оповідач?

  1. Аналіз твору.

-         Де можна почути голоси птахів?

-         Чий голос найчистіший?

-         Як змінюються рослини?

-         Як несподівано почала змінюватися погода?

-         Чому автор вважає травень найвеселішим місяцем?

  1. Читання оповідання учнями мовчки
  2. Складання плану. Поділ тексту на частини.

План.

  1. Пташиний хор.
  2. Невтомний співак.
  3. Буйно піднімаються хліба і трави.
  4. Кульбаба.
  5. Перша травнева гроза.
  1. Хвилинка фантазії. Розпізнай на малюнку птахів і весняні квіти. Які ще квіти зацвітають навесні?

V. Підсумок уроку. Вправа «Незакінчене речення»

- Мені подобається місяць…, тому що…

docx
Додано
26 вересня 2023
Переглядів
705
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку