Урок образотворчого мистецтва в 2 класі НУШ "Світ тварин у мистецтві. Замальовки, лінії. Виконання замальовок тварин з передачею їх характерних рис за допомогою ліній"

Про матеріал

План-конспект уроку образотворчого мистецтва в 2 класі НУШ за підручником "Мистецтво" Калініченко О., Аристової Л.

Перегляд файлу

Дата ____________,    №___                                      Образотворче мистецтво, 2 клас

 

Тема. Світ тварин у мистецтві. Замальовки, лінії. Використання різних ліній,

           плям, форм, кольорів та їх відтінків для створення візуальних образів.

           Виконання замальовок  тварин з передачею їхніх характерних  рис за

           допомогою різних ліній.

 

Мета: ознайомити учнів зі світом тварин у мистецтві, з основними поняттями:

            замальовки, лінії, а також особливостями виконання різних ліній; розширити

            уявлення про поняття «тварини»; навчати відтворювати характерні

            особливості їх будови; розвивати вміння учнів передавати тонкості характеру

            у своєму виробі та вміння створювати  роботу за допомогою графічних

            матеріалів; розкрити залежність життя тварин від поведінки людини;

            виховувати дбайливе ставлення до тварин та прагнення до особистої

            творчості.

 

Очікувані результати

Учень(учениця):

виконує прості  графічні, декоративні, пластичні композиції;

складає та розташовує на площині (в просторі) окремі елементи зображень (форм) в просту композицію (графічну);

відповідно задуму, обирає формат (вертикальний, горизонтальний) композиції;

використовує всю площину аркуша;

сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добираючи із запропонованих слова, які співзвучні особистим емоціям;

вербальноописує свій творчий задум; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано;

готовий / -а до того, що може не вийти з першого разу так, як задумав / -ла;

виявляє досягнення у художньо-творчій діяльності однолітків;

спостерігає різноманітність і красу природних форм, рослин, птахів, тварин у навколишньому середовищі;

 

 

Тип уроку: комбінований.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

1. Організація класу

1.1. Перевірка готовності робочих місць

1.2. Створення ситуації психологічного комфорту і емоційного настрою.

       А) Вітання в колі (із рухами)

       Сьогоднішній урок образотворчого мистецтва розпочнемо з вами із привітання, яким налаштуємось на хорошу роботу. Тому, дітки, утворимо з вами коло.

 

Доброго ранку

Доброго дня!

Бажаєте ви,

І бажаю вам я!

 

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки,

Працюють голівки

Та сяють усмішки.

 

Доброго ранку,

Доброго дня!

Бажаєте ви,

І бажаю вам я!

 

  • Які молодці! В мене сьогодні чудовий настрій, адже я рада бачити вас усміхнених, веселих, готових працювати. І своїм хорошим настроєм я хочу поділитися із вами. Плескаємо об долоньки сусіда і передаємо чудовий настрій по колу.

 

  • А із яким настроєм ви розпочинаєте роботу на уроці? Покажіть.
  • Великий палець вгору («Клас») – хороший, чудовий настрій.
  • «Окей» - добрий настрій, спокійний.
  • Великий палець вниз – сумний, поганий настрій.

 

  • А якщо в людини виявиться поганий настрій, то як ми можемо допомогти їй, як підняти настрій?

 

  1. Актуалізація опорних знань

2.1.  Вправа «Наші очікування». Мотивація навчальної діяльності

Отже, розпочинаємо урок трудового навчання.

До кожної букви у слові урок підберіть характеристику.

 

Яким ви уявляєте наш урок?

У – успіх, уважність, усмішка.

Без чого ми не можемо обійтися на уроці?

Р – радість, розуміння, рух, робота.

Що нам несе урок трудового навчання?

О – ознайомлення, океан знань, організованість.

Які наші очікування від уроку?

К – користь.

2.2.  Обговорення правил роботи  на уроці

       Сьогодні на нашому уроці діють 5 правил.

  • правило піднятої руки;
  • уміння слухати;
  • співпраця у роботі групи,
  • працювати творчо;
  • бути активним.

 

  1.           Гра «Пазли»

       Вам, напевно, вже цікаво, яка ж тема нашого сьогоднішнього уроку? Що ми будемо малювати? А про це дізнаємося склавши ось такі пазлики. Обирайте малюночок із чарівної книжечки.

(Дітям треба скласти пазли із зображеннями тварин.)

 

  1.           Бесіда

      Отже, бачу всі впорались із завданням.

  • Яке зображення склав кожен із вас? Назвіть.
  • Як би ми одним словом назвали їх?
  • Де живуть ці тварини?
  • На малюнках є такі, які живуть у нас вдома, а інші живуть в природі, в лісі, полі. Отже, тварин можна умовно поділити на дві групки. Ті, які живуть в природі називають … (дикими). А ті, яких людина приручила і вони живуть вдома, називають … (свійськими).

 

  1. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

Отже, ви вже здогадались кого ми будемо малювати.

       А тема уроку звучить так: «Світ тварин у мистецтві. Замальовки, лінії. Виконання замальовок  тварин з передачею їхніх характерних  рис за допомогою різних ліній»

 

  1. Опрацювання нового матеріалу.
    1.           Ознайомлення із навчальним матеріалом. Робота з підручником

       В країні Образотворчого Мистецтва є свої улюбленці. Це – тварини. Художники зображають їх за допомогою різних матеріалів: кольорових олівців, фломастерів, фарб. Іноді митці виконують швидкі замальовки тварин, передаючи виразними лініями їхні характерні риси.

       Розгорніть підручники на с. . і погляньте на швидкі замальовки художників. Отже, швидкі замальовки на те вони й швидкі, що не потребують багато часу. І ми спробуємо з вами на уроці намалювати не одну тваринку, а декілька. Будемо малювати спочатку простим олівцем, а розфарбовувати – кольоровими олівцями.

 

C:\Users\Admin\Desktop\IMG_7440.JPG

  1.           Практична робота. Поетапне виконання замальовок тварин

          А) Мишка

Послухайте загадку і відгадайте, яку тваринку ми будемо малювати першою.

 

У норі хатинку має

хліб, сирочок полюбляє.

По підлозі тишком-нишком

Бігає сіренька… (мишка)

(Прикріплюю на дошку ілюстрацію мишки)

 

Розгляньте, як показано малювати швидку замальовку мишки в підручнику.

Я буду малювати, а ви повторюйте за мною.

Розфарбуйте малюнок мишки.

           Б) Їжак

В нас гуляє біля тину,

Має носик-намистину,

Сам він схожий на будячок

Це колючий … (їжачок)

 

Фізхвилинка

 

          В) Зайчик

Влітку сіренький,

А взимку біленький,

Довгі вуха має,

Швидко стрибає. (Заєць)

 

          Г) Песик

І ввечері, і зранку

Вартую я на ґанку.

І кусаю, і гарчу-

В дім чужих не пропущу. (Собака)

 

  • Зараз у людей і тварин час осінніх турбот. Як кожна намальована вами тваринка готується до зими? 

 

5. Підсумок уроку

  1.           Рефлексія. Прийом «Чарівне дерево». Самооцінювання

       І на завершення уроку хочу запропонувати вам таку вправу «Чарівне дерево».

Отже, перед вами дерево – наша з вами пророблена робота.

Оцініть свою роботу на уроці (як ви працювали, складали пазлики, як малювали та розфарбовували, чи все вам вдалось) за допомогою наступних карток:

  • Листочок – мені було не зрозуміло, в мене не виходило, тому мені потрібна була допомога.
  • Квітка – мені було важко, але я впорався, зрозумів.
  • Яблучко – мені було легко виконувати завдання, я чудово впорався.

 

Виберіть картку та прикладіть магнітиком до крони дерева.

Тепер кожен із вас може побачити плоди нашої спільної праці.

 

5.2. Виставка робіт

       А зараз до дошки вийдуть учні  першого ряду і покажуть свої роботи однокласникам. Далі учні другого ряду. І третього.

  • Молодці, ви всі сьогодні гарно попрацювали, були активними та старанними.

 

5.3. Прибирання робочих місць

  • Всі ми охайні, тому зараз кожний прибере своє робоче місце, щоб в нас на партах був
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Maslennikova Larisa
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
4 листопада 2022
Переглядів
2756
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку