Урок №4 Дата_________ Клас_________
Тема уроку. Одночлен. Стандартний вигляд одночлена.
Формування ключових компетентностей:
1)спілкування державною мовою;
2)математична компетентність;
3)інформаційно-цифрова компетентність;
4)уміння вчитися впродовж життя.
Мета уроку:
1) Домогтися розуміння учнями понять одночлена, стандартного вигляду одночлена, коефіцієнта одночлена стандартного вигляду, степеня одночлена.
2) Сформувати вміння і навички розв’язувати приклади з використанням властивостей одночлена.
3) Розвивати пам'ять і увагу.
4) Виховувати наполегливість і акуратність.
Очікуванні результати:
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- привітання;
- перевірка присутності учнів;
- перевірка готовності учнів та кабінету до уроку;
ІІ. Перевірка домашнього завдання
сформулювати означення степеня з натуральним показником,
сформулювати основні властивості степеня з натуральним показником,
ІІІ. Формулюванні теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Під час розв’язування низки задач часто зустрічаються вирази, що містять тільки дії множення й піднесення до степеня. Саме такі вирази ми й будемо вивчати на уроці.
IV. Актуалізація опорних знань
чим відрізняються дві групи виразів: x+7y, a-3b, 8-x² та 9x²y×5a ?
V. Засвоєння нових знань
План викладання нового матеріалу.
Учні самостійно ознайомлюються з матеріалом теми та заповнюють таблицю, дотримуючись плану викладання нового матеріалу, записаного на дощці.
Нове поняття |
Означення |
Приклад |
|
|
|
VI. Первинне закріплення знань
Підручник _стор.77 №334,335_____________________________________
Підручник _стор.77№336(самост.,потім перевірка),№338(1 учень коло дошки),стор.78 №340 (по черзі коло дошки,останні 2 приклади самост.,відповіді на дошці) _____________________________________
Дидактичні матеріали __картки з індив. завданнями__________________________
Картка
а) 3cd²×⅓c²d³ б) 0,5a×4a²×3b;
Укажіть його степінь n і коефіцієнт k.
Перевірити й оцінити кілька робіт за бажанням учнів.
VII. Підбиття підсумків уроку
а) 2-y3 б) 5x×x³ в)(x-4)³ г) –x
а) 2a4y7x5 б) -x в) axyz.
Звернути увагу учнів на необхідність обґрунтувати відповіді.
VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
Підручник __________________________________
Дидактичні матеріали ________________________
Розв’яжіть рівняння:
а) x3×x4 = -1 б) -3x7×x3 = 3 в) 2x×x3 = 2.