Урок "Органайзер для рукоділля"

Про матеріал
Запропонувати учням орієнтовний перелік об’єктів проєктування, які є цікавими i посильними, допомогти у виборі раціональної ідеї, оптимального варіанту та технології виготовлення даного об’єкту.
Перегляд файлу

Проєкт   «Органайзер для рукоділля» (7-8 клас)

 

Основна технологія: Технологія виготовлення швейних виробів ручним способом.

Додаткова технологія: Технологія оздоблення одягу.

 

Тема уроку: Підготовчий етап роботи над проєктом.  П/Р. ІБЖД.  Вибір технологічного об'єкту. Аналіз моделей - аналогів. 

Мета уроку:

- навчальна: навчити учнів робити аналіз технологічної, історичної, народознавчої літератури; формування вмінь та навички роботи з інформаційними джерелами, створювати банк ідей; визначати вимоги до об’єкту проєктування, закріпити вміння та навички у виготовленні виробу;

- виховна: виховувати потребу проявити себе в різноманітних видах творчої діяльності; виховувати і підтримувати інтерес до процесу отримання знань, культуру праці та вміння застосовувати одержанні знання на практиці;   

- розвиваюча: сприяти розвитку в учнів образного мислення та творчої уяви, вмінь аналізувати, порівнювати, узагальнювати та робити висновки.

 

Запропонувати учням орієнтовний перелік об’єктів проєктування, які  є цікавими i посильними, допомогти у виборі раціональної  ідеї, оптимального варіанту та технології виготовлення даного об’єкту.

Формування компетентностей

Предметна компетентність:

       сформувати  уявлення  про етапи створення органайзера;

       надати економічне обґрунтування  виконанню роботи;

       формувати в учнів  вміння виготовляти  органайзер  із різних матеріалів;

       розвивати  вміння  вести  пошук  об’єктів  для проєктування органайзера;

       встановити  зв’язок  між  дисциплінами, що  вивчаються  в школі, та поширеними   професіями  регіону.

 

            Ключові компетентності:

     спілкування  державною   мовою  - чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити   правильність  вибору;

     ініціативність і підприємливість – генерувати   нові  ідеї, аналізувати, ухвалювати  оптимальні   рішення;

     раціонально   використовувати  ресурси;

     математична  компетентность – оперувати  числовою  інформацією;

     уміння  вчитися  впродовж   життя – відбирати  і застосовувати  потрібні знання  та  способи  діяльності  для  досягнення  навчальної  мети;

     соціальна та громадянська  компетентності -  співпрацювати  в  команді, виділяти та виконувати  власну  роль  у  командній  роботі.

 

 Тип уроку: комбінований

 

Обладнання та наочність:  відео-презентації, комп’ютер, вироби-аналоги,  зошит, ручка, олівець, папір.

 

Міжпредметні зв’язки: образотворче мистецтво, математика, інформатика,    основи здоров’я.

                                                           Хід уроку

І.  Органiзацiйна  частина . 

     Визначення  готовностi  учнiв до  уроку.

     Створення психологічної атмосфери уроку.

Зберіть усі знання і сили,

  Згадайте все, що ви учили.

   Свою ви тему розкривайте,

Та все цікаво викладайте.

 

ІІ.   Актуалiзацiя   навчальної  діяльності  учнів.

Вправа «Незакінчене речення»

Проєктування - це комплекс робіт який складається з пошуку, досліджень, розрахунків та розрахування з метою отримання опису достатнього для створення нового об'єкту або виробу, його реконструкції.

Модель – аналог     це модель, що створена на основі базової моделі, але відрізняється формою деталей чи оздобленням.

Етапи проєктування -  організаційно-підготовчий,  конструкторський, технологічний,  заключний.

Організаційно-підготовчий етап об’єднує такі розділи

       Обґрунтування проблеми, що виникла,  необхідність її розв’язання.

       Коротка історична довідка та сучасні тенденції.

       Призначення проєктованого виробу.

       Вимоги до виробів даного призначення.

       Вимоги до матеріалів.

       Розробка технічної пропозиції. Вибір об’єкту проєктування.

       Аналіз зразків-аналогів.

       Висновок із технічної пропозиції.

ІІІ.  Мотивація  навчальної діяльності учнів

Тема зберігання речей є все більш актуальною.   Саме тому в сучасному житті  важливе місце займають вироби, які призначенні для комфортної праці людини. Щоб вони були неповторними та оригінальними існує багато різних ідей  про те, як зробити виріб своїми руками.  І ми з вами навчимося творити красу своїми руками. Для цього нам потрібні будуть певні знання, уміння і, звичайно ж, бажання.

ІV. Повідомлення теми, мети та завдань уроку

Хочу нагадати вам прислів’я «Як роботу розпочнеш, так її і закінчиш» та «Чим більше науки, Тим розумніші руки». Ці прислів’я говорять, що перш ніж щось розпочати робити, потрібно ретельно з’ясувати, обдумати, спланувати послідовність своєї роботи, тому й тема сьогоднішнього уроку така — «Підготовчий етап роботи над проєктом.   Вибір технологічного об'єкту. Аналіз моделей - аналогів». На цьому уроці ми розробимо завдання проєкту, спробуємо спроєктувати, проаналізувати майбутній виріб.

 Мета проєкту:

     Закріпити вміння по проведенню дослідницької роботи.

     Сприяти підвищенню рівня зацікавленості, активізації творчої діяльності учнів, а також розвиткові важливих особистісних рис: комунікабельності, взаємодопомоги, здорового духу суперництва.

     Удосконалити знання та вміння з виконання практичної роботи, додержання правил безпечної праці, санітарно – гігієнічних норм.

     Виготовити виріб, використовуючи необхідні матеріали, обладнання та інструменти.

      Питання для обговорення.   Бесіда  (або «Коло ідей»)              

      1.  Які види органайзерів існують?

2.  Які матеріали використовуються для їх виготовлення?

3.  Які технології  вам відомі?

  1. Які існують джерела  для інформації?

5.  З якими труднощами доведеться зіткнутися під час роботи?

 

  1. Основна частина. 
  1. Підготовчий етап роботи над проєктом.

 Пригадайте етапи проєктування  (І етап, який ми сьогодні маємо розглянути).     

І. Організаційно – підготовчий етап.

- Обґрунтування проблеми, що виникла, і необхідність її розв’язання.

- Призначення проєктованого виробу.

- Вимоги до виробів даного призначення.

- Вимоги до матеріалів.

- Вибір об’єкту проєктування.

- Аналіз зразків-аналогів.

ІІ. Конструкторський етап.

ІІІ. Технологічний етап.

VІ. Заключний етап.

 

  1. Вибір технологічного об'єкту.

До яких технологій відноситься ваш майбутній виріб?

(Метод «Прес» Я вважаю…, Тому що…., Отже…..)

- бути…  (гарним…)

- бути виготовлений  ...(для подарунку, для себе…)

- виріб   має  бути…  (  невелика за об’ємом….. )

 - виріб   має відповідати… (технології виготовлення швейних виробів ручним способом ….)

     3.    Які  вимоги до виробу ви ставите? (метод «Мікрофон»)

Необхідно  визначитися, яким  має бути ваш виріб.

  Підведемо підсумок  ваших відповідей:  Основними задачами при цьому виступатимуть наступні вимоги:

а) естетичні

б) технологічні

в) функціональні

д) економічні

4. Розробка банку ідей

  Визначити для чого або для кого можна виготовити ваш органайзер та розробіть схему «Банк ідей»

 

                                                               Банк ідей

 

 

 

VІ. Практична робота

  1. Вступний інструктаж.

Ознайомлення зі змістом уміння, складом і послідовністю виконання дій по складанню плану з виконання проєкту, пошуку інформації, аналізу зразків-аналогів.

2. Поточний інструктаж.

 Перш ніж приступимо до виконання практичної роботи проведемо дослідження:

 Якими технологіями я володію.

 Складання плану роботи з виконання проєкту. 

 Вибір теми проєкту, його обґрунтування.  ( учні аналізують та обговорюють вибір «робота в малих групах»)

3.  План роботи з виконання проєкту

  1. Визначити мету творчого проєкту.
  2. Обговорити тему з батьками на предмет необхідності такого виробу, його практичного застосування, виділення коштів на придбання матеріалів.
  3. Дібрати інформацію про  виріб в інформаційних джерелах.
  4. Проаналізувати моделі-аналоги.
  5. Виконати ескізний малюнок своєї моделі.
  6. Підготовити основу,  дібрати  матеріали та  інструменти.
  7. Розробити технологічні картки  послідовності виготовлення виробу.
  8. Виготовити  виріб.
  9. Розрахувати собівартість виробу.
  10.  Виконати міні-маркетингові  дослідження.
  11.  Розробити рекламу.
  12. Оформити портфоліо.
  13. Захистити проєкт.

 

4. Пошук аналогів та їх аналіз (самостійна робота учнів)

Гра «Знайди  пару» (картинки з видамита назвами органайзера)

Перед вами на картинках види органайзерів, розподіліть картинки до їх назв.  

-                До якої назви відноситься цей органайзер?  (відповідь усно)

-                В який кут перетягнути цю картинку?

  1.     Робота з інформаційними джерелами

    Для кого (або для чого) виконується проєкт?

    Яким має бути виріб? Запиши вимоги до виробу.

2

3

    Замалюй або вклей моделі – аналоги виробу, користуючись бланком творчих проєктів, друкованими виданнями, мережею Інтернет, власними світлинами.

 

4

 

 

 

 

 

5

 

6

 

 

Вимоги до конструкції

Модель №1

Модель №2

Модель №3

Модель №4

Модель №5

Модель №6

Призначення виробу

 

 

 

 

 

 

Естетичний та оригінальний вигляд

 

 

 

 

 

 

Зручність у використанні.  

 

 

 

 

 

 

Простота  конструкції та виготовлення.

 

 

 

 

 

 

Економічність

 

 

 

 

 

 

Кольорове вирішення

 

 

 

 

 

 

Екологічність

 

 

 

 

 

 

Власні вподобання

 

 

 

 

 

 

 

 VІІ.   Підсумок уроку.

               Рефлексія     (Вправа «Думки по колу»)

1.  Які завдання були визначені сьогодні на уроці?

2.  Чи справились ви з цим завданням?

3.  Чи актуально виготовлення  органайзера для рукоділля  сьогодні?

4. Які труднощі виникли у вас під час виконання практичної роботи?

5. Які орієнтовні матерiальнi затрати?

 

VІІІ. Оголошення  домашнього завдання.

     удосконалити аналіз моделей - аналогів проєктованого виробу.

     дібрати інструменти та матеріали.

     підготовитись до конструкторського та технологічного етапів.

     уточнити технологічну послідовність виготовлення задуманого виробу.

 

 

 

docx
Додано
4 лютого
Переглядів
186
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку