Урок "Організм людини"

Про матеріал
Це перший урок нової і цікавої теми "Людина та її організм", який мотивує дітей до вивчення організму людини, допомагає зрозуміти важливість цих знань для власного здоров'я.
Перегляд файлу

                  Урок  природознавства                                        

                                  3 клас

                          Організм людини

 

                                                    Підготувала учитель початкових класів

                                                   загальноосвітньої  школа І –ІІІ ступенів №6

                                                   Мирноградської  міської  ради  Донецької   обл.   

                                                   Шпота  Тетяна  Миколаївна 

Мета: систематизувати і розширити знання учнів про організм людини як єдине ціле;

розвивати інтерес до пізнання власного організму; виховувати інтерес до предмета,

сприяти ціннісному ставленню до власного здоров’я і прагненню до здорового способу життя.

                                                           Хід уроку

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ  МОМЕНТ

Ми починаємо урок, а під час роботи, давайте будемо…

Уважні!

Розумні!

Організовані!

Кмітливі!

 

II. МОТИВАЦІЯ  НАВЧАЛЬНОЇ  ДІЯЛЬНОСТІ 

— Ми закінчили вивчати  розділ «Рослини, тварини і

середовища їх існування», дізналися багато про навколишню природу, про рослини і тварин.

— Ми починаємо вивчати новий розділ «Людина та її організм».(слайд 1)

— Про людину говорять по-різному. Вчені-біологи говорять: «Людина – частина живої природи»; лікарі говорять: «Людина – живий організм»; іноді можна почути: «Людина – цар природи» і навіть «Людина відноситься до тварин».(слайд 2)

— Які ж означення людини, на вашу думку, правильні, а які – ні?

— У цій темі ви дізнаєтеся:

—Про будову тіла людини, про системи органів  та їхнє значення в нашому житті.

— Чому потрібно берегти органи тіла людини і як запобігти їх захворюванню?

— Що таке здоровий спосіб життя і які його основні правила?

 

— Навчимося досліджувати правильність своєї постави і вимірювати

частоту пульсу.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

  • Сьогодні у нас перший урок цієї нової і цікавої теми, на ньому ви дізнаєтеся як працює організм людини, які існують системи органів та яке  значення вони мають.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розповідь учителя.

Як і всі організми, людина народжується, живиться, дихає, рухається, росте, розмножується.  Від тварин людина відрізняється не тільки тим, що ходить на двох ногах,

її руки виконують різну роботу, вона розмовляє, уявляє, мислить, здатна свідомо відповідати за свої вчинки. (слайд 3)

Тіло людини складається з багатьох частин – органів. Серце, легені,шлунок – це органи.

Кожен орган надзвичайно важливий для організму людини і виконує певну функцію. Наприклад, за допомогою легенів людина дихає, шлунка і кишечника – перетравлює їжу; м’язів і кісток – рухається.

Усі органи залежать один від одного. У тілі здорової людини вони діють злагоджено. Органи, які виконують спільну роботу, утворюють системи органів.(слайди 4,5)

Наприклад, стравохід, шлунок, кишечник і деякі інші органи утворюють травну систему.(слайд 6) Ще одними з найважливіших є дихальна та опорно-рухова.(слайди 7,8)   Серце і кровоносні судини утворюють кровоносну систему. Вона забезпечує рух крові в організмі – кровообіг.(слайд 9) Злагодженою роботою всього організму керує нервова система.(слайд 10) Вона складається з головного мозку, спинного мозку і нервів .До всіх органів тіла від головного і спинного мозку відходять нерви, схожі на нитки. По них у мозок надходять різні сигнали, а від мозку йдуть зворотні сигнали всім органам тіла.(слайд 11)

2. Робота за підручником (читання статті с. 142–144)

3.Бесіда за прочитаним.

— До якої природи належить людина?

— Які ознаки організмів ви знаєте?

— З чого складається тіло людини?

— Назвіть органи, зображені на малюнку 115.

— Доведіть, що кожен орган надзвичайно важливий для організму людини.

— Що таке система органів? Наведіть приклади системи органів.

— Розгляньте малюнок 116. З чого складається нервова система?

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?

4. Фізкультхвилинка

 

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Практичне завдання

1. Гра «Слухай та показуй»

Учитель називає органи зовнішньої будови людини (ніс, очі, вуха, рот, руки тощо), а діти їх показують. Потім називає кілька внутрішніх органів, наприклад, серце, легені, шлунок.)

— Чому ви не змогли показати ці органи?

— Які ще внутрішні органи ви запамятали?

—Хто може знайти їх на моделі людини?

2. Робота в парах..

—Спробуйте обєднати органи в системи.

— Заповніть таблицю.(слайд 12)

— Навіщо треба знати свій організм?

Учитель додає: знати особливості свого організму, зберігати і зміцнювати своє здоров’я, прислухатися до нього і розуміти, коли йому потрібна медична допомога.

3. Гра «Встанови відповідність»

— А чи знаєте ви до якого лікаря з якою хворобою треба звертатися?(слайд 13)

- Травматолог —            це лікар, який допомагає при вадах зору...

- Кардіолог                  це лікар, який допомагає при захворюваннях шкіри ...

- Дерматолог —              це лікар, який допомагає при захворюваннях серця...

- Нервопотолог —          це лікар, який допомагає при переломах та травмах…

- Офтольмолог —            це лікар, який допомагає при неврологічних захворюваннях..

— Яких лікарів ви ще знаєте?

4. Робота над прислів’ями в групах

— Прочитайте прислів’я про здоров’я та поясніть їх зміст.(слайд14)

- Дав би бог здоров’я, а щастя знайдемо.

- Здоров’я не купиш — його розум дарує.

- Здоров’ям слабкий, так і духом не герой.

- Не радий хворий і золотому ліжку.

- У кого що болить, той про те і говорить.

- Швидкого і спритного хвороба не наздожене.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

1.Продовж речення (слайд15)

—Людині властиві всі ознаки ...

— Організм людини складається з …, які працюють ... .

—Органи, які виконують спільну роботу, складають … .

— Злагодженою роботою всього організму керує … .

— Оберіть смайлик,  який відповідає вашому настрою.(слайди 16,17)

VІІ . Домашнє завдання : с. 144–146 підручника; знайди загадки про органи тіла.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Вольдемарович Вильгельм
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
13 червня 2019
Переглядів
3113
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку