Мета: дослідити позитивні та негативні наслідки технічного прогресу на здоров'я людини; сприяти формуванню у дітей екологічної свідомості й активної життєвої позиції; формувати мотивацію до здорового способу життя, виховувати любов до природи.
Обладнання: підручники, зошити, схема «Екологічні проблеми людства», асоціації «Екологія», картинки «Забруднення природи».
Тип уроку: комбінований.
1
Дата Урок 5 клас 6
Тема: ЗДОРОВ’Я І ТЕХНІЧНИЙ ПРОГРЕС.
Мета: дослідити позитивні та негативні наслідки технічного прогресу на здоров'я людини; сприяти формуванню у дітей екологічної свідомості й активної життєвої позиції; формувати мотивацію до здорового способу життя, виховувати любов до природи.
Обладнання: підручники, зошити, схема «Екологічні проблеми людства», асоціації «Екологія», картинки «Забруднення природи».
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
На дошці напис «екологія», учні мають створити асоціативний кущ до цього поняття.
Учитель демонструє картинки екологічних проблем, учні мають їх вгадати та обговорити ці проблеми.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ.
1. Чи корисне для людей техногенне середовище?
2. Коли техногенне середовище стає небезпечним для людини?
3. Які екологічні акції відбуваються в школі, місті, де ти живеш?
Позначте всі правильні відповіді.
1. Позитивний вплив природного середовища на людину — це:
А психологічний комфорт
Б погіршення здоров’я
В загартовування
Г поганий настрій
2. Позитивний вплив людини на природу:
А забруднення водойм
Б виведення нових сортів рослин (селекція)
В знищення лісів та їхніх мешканців
Г кислотні дощі та смог
3. Аварія — це:
А планова зупинка підприємства
Б зменшення випуску готової продукції підприємства
В прискорення ритму роботи підприємства
Г несподіваний вихід із ладу обладнання або транспортних засобів
4. Наслідки катастроф:
А поліпшення стану навколишнього середовища
Б погіршення умов довкілля
В вихід із ладу техніки
Г людські жертви
5. Інтенсивна сільськогосподарська діяльність людини:
А виснажує ґрунти
Б забруднює довкілля мінеральними добривами
В руйнує природні екосистеми
Г спричинює ерозію ґрунтів
6. Причини аварій і катастроф:
А порушення дисципліни робітників
Б погіршення здоров’я робітників
В політичні кризи
Г стихійні лиха
VІ. Підсумок уроку.
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Опрацювати § 5. Створити агітаційну листівку "Бережи природу".
ТРАНСПОРТ
ЖИТЛО
ЗАСОБИ
ЗВ’ЯЗКУ
ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ