ПЛАН ЗАНЯТТЯ
Вид заняття: Лекція з елементами бесіди
Тема: Матеріальна точка
Мета:
Виховна: виховання високого рівня професійної підготовки.
Дидактична: забезпечення засвоєння студентами аксіом статики, всіх визначень основних понять, умінь визначати рівнодіючу систему сил, види зв’язків та їх відповідні реакції.
Розвиваюча: ознайомити студентів з видами в’язей та їх реакціями.
Матеріально – технічне забезпечення: навчальна література.
Література: Федуліна А.І. «Теоретична механіка», с. 9-17, Портаев Л.П. «Техническая механика», с. 11-25
СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ:
1. Організаційна частина заняття.
- перевірка присутніх;
- оголошення ходу, теми, мети та основних завдань заняття.
2. Актуалізація опорних знань:
- значення дисципліни, роль механіки в будівництві, задачі статики споруд;
- що вивчає теоретична механіка;
- розділи механіки;
- матеріальна точка;
- абсолютно тверде тіло;
- сила, чим характеризується сила?
- система сил, її складові.
3. Повідомлення теми, формування мети та основних завдань.
4. Мотивація навчальної діяльності. Студенти повинні знати:
- аксіоми статики та їх наслідки;
- види в’язей;
- напрям реакцій в’язей.
Вміти: графічно зображувати суть аксіом, види в’язей та напрям їх реакцій.
5. План заняття:
- аксіоми статики, наслідки з них;
- в’язі та їх реакції;
- основні види в’язей, напрям їх реакцій.
6. Підведення підсумків. Узагальнення матеріалу.
Питання для закріплення матеріалу:
- поняття «аксіома»;
- скільки існує аксіом статики;
- визначення аксіом та наслідків з них;
- вільне та невільне тіло;
- в’язі та реакції в’язей;
- види в’язей, зображення їх реакцій.
7. Видача домашнього завдання: конспект, Федуліна А.І. «Теоретична механіка», с. 9-17, Портаев Л.П. «Техническая механика», с. 11-25