Урок "Підсумок за розділом «Українські письменники — дітям». "

Про матеріал
Обраний тип і структура уроку відповідають його цілям і завданням. Для забезпечення активної інтелектуальної роботи здобувачів освіти на уроці використано різні методи, прийоми, дібрано різноманітні завдання, вправи, текстовий матеріал, що становить певний інтерес для учнів.
Перегляд файлу

Тема. Підсумок за розділом «Українські письменники — дітям».

Мета. Навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за розділом «Українські письменники — дітям»; формувати вміння і навички аналізувати, досліджувати, характеризувати вчинки персонажів, робити висновки з прочитаного; підтримувати інтерес до художніх творів, формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів, самоосвітню — через самостійну пошукову роботу, інформаційну — через використання комп’ютера на уроці, компетентність продуктивної творчої діяльності — через використання творчих завдань, створити умови для розвитку критичного мислення. Розвивальна: розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, уміння виділяти головну ознаку та порівнювати подібні
твори, кмітливість. Виховна: виховувати повагу до природи та рідної мови, бажання читати книги

Засоби навчання. Цеглинки LEGO, картки, мультимедійний комплект.

Інтеграція. Соціальна галузь.

Тип уроку. Узагальнення та систематизація знань.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Організація класу. Вправа «Ранкова зустріч. Настрій».

— Покажіть свій настрій цеглинками LEGO.

2. Налаштування на роботу на уроці.

— Діти, виберіть твердження, із яким ви погоджуєтеся.

o Хто буде працьовитим на уроці — підніміть праву руку.

o Хто буде гарно читати на уроці — підніміть ліву руку.

o Хто буде спостережливим на уроці — погладьте себе по голівці.

o Хто буде із задоволенням працювати на уроці — усміхніться.

3. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні на уроці ви удосконалите ваші знання з розділу «Українські письменники дітям»

 4. Фонетична зарядка.

• Дихальна вправа «Насос»

Накачаєм ми води,

Щоб полити квіточки.

1 – нахил тулуба в праву сторону ( вдих);

2 – руки ковзають, при цьому голосно вимовляти звук « с – с- с» ( видих).

• Чистомовка

Ія – ія  ія – а це що за чудасія?

Іг-  іг – іг – це ж ведмежий барліг.

Ить – ить – ить – тут ведмідь у ньому спить,

Ни – ни – ни –бачить він медові сни.

• Робота над скоромовкою

Ой був собі коточок,

Украв собі клубочок

Та й сховався в куточок.

5. Вправи на розвиток швидкості читання.

•Розчитування за складовою таблицею.

А О У И І Е
Л ла ло лу ли лі ле
В ва во ву ви ві ве
Д да до ду ди ді де
П па по пу пи пі пе
С                  са                   со                  су                  си                  сі                  се

6. Рухлива вправа.

ІІ. Основна частина.

1. Актуалізація опорних знань.

— Сьогодні ми закінчуємо вивчати розділ. Пригадайте його назву.
— На с. 110 знайдіть назву розділу. На які теми його поділено? Назвіть їх.
— Що таке оповідання? (Це невеликий за обсягом художній твір, написаний прозою.)
— Що автори описують в оповіданнях? (Здебільшого одну подію із життя одного або кількох персонажів.)

— Які бувають оповідання? (Оповідання можуть бути створені на основі реальних подій, пригодницькі, фантастичні, гумористичні.)

— Скільки в розділі прозових творів?

— Скільки віршованих?

— Який вам найбільше запам’ятався? Чому?

— Твори якого автора ви хотіли б ще прочитати?

— Отже, сьогодні ми підіб’ємо підсумок роботи за розділом «Українські письменники — дітям», перевіримо набуті знання.

2. Виконання завдань, поданих у підручнику (с. 50).

Учитель визначає, які завдання доцільно виконувати фронтально, а які — в парах чи групах.

3. Фізкультхвилинка.

4. Вправа «Крісло автора»

-  Кого із сучасних дитячих письменників/ письменниць ви полюбляєте читати?

5. Вправа «З яких творів узято рядки?»

*… То хоч в серце біль доходив,

я собі вставала тихо.  ( «Як дитиною бувало …»)

* Хлопці вибралися з – за столу й побрели збирати обгортки. ( «Наш сад»)

* Однодумці спілкуються, розповідать, як підростають кошенята, надсилають одні одним фотографії. («Знайди»)

* Я тут Юрка намалював,

та він побачив – і порвав. ( « Моя кишеня»)

6. Робота з творами.

— Українські письменники написали чимало творів для дітей. Прочитаймо оповідання Наталії Гуркіної «Як котенятко знайшло маму»

• Дайте відповіді на запитання.

1. Який твір з подібним змістом ви раніше читали? Хто його автор / авторка?

2. Хто головний персонаж твору?

• Попрацюйте разом.

  • Складіть «стіну слів» на тему «Мої друзі».

ІІІ. Заключна частина.

1. Рефлексія.

Гра «Закінчи речення».

o Найбільше мені сподобалося...

o Складно було...

o Треба повторити...

2. Самооцінка. Вправа «Капітошка»

D:\J9vdvB0.jpeg

docx
Додано
15 січня 2023
Переглядів
355
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку