Урок математики у 3 класі
з елементами інтеграції
( природознавство )
Тема: Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд. Прості задачі на додавання. Розв’язування рівнянь.
Мета: Ознайомити учнів із прийомом письмового додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати уміння учнів розв’язувати прості задачі на дію додавання та розширені задачі на зведення до одиниці; пригадати складання та розв’язування рівнянь. Збагатити знання учнів про життя тварин. Виховувати любов до природи, а також інтерес до науки математики.
Обладнання: таблиці для усного рахунку, короткий запис задачі, малюнки тварин, магнітофон, інд. картки.
Хід уроку
1. Організація класу до роботи.
Девіз: Щоб досвідченою людиною стати,
Треба на відмінно математику знати!
Учитель Діти
Сидимо рівно!
Пишемо гарно!
Слухаємо уважно!
Відповідаємо точно!
У нас сьогодні незвичайний урок, протягом якого ми поєднаємо наші знання з математи-
ки і природознавства.
2. Оголошення теми і мети уроку.
Сьогодні ми навчимося письмовим способом додавати трицифрові числа, будемо удосконалювати уміння розв’язувати задачі, пригадаємо як складати рівняння.
Прослухайте вірш:
Ліс любити, дитино, треба
Не лише за тінь, росу.
Не тому, що він для тебе
Дарував свою красу.
Ліс – багатство, слава краю.
Він могутній, він живий.
Він од посух заступає
Лан широкий степовий…
Ліс – то сила для людини,
Ліс – окраса всіх країн…
Берегти його повинні
Всі народи, як один!
- Діти, про що цей вірш? Пригадайте, яку тему ми вивчаємо на уроках природознавства?
Отож, давайте завітаємо з вами до друзів наших менших і дізнаємося про них багато цікавого.
3. Усний рахунок.
(5 учнів працюють із інд .картками)
- Найвищий птах в Україні – журавель, його зріст – 120см, пропонує нам виконати
завдання і дізнатися дещо цікаве.
960 – 160 800
45 : 9 * 6 80
(120 – 30) + 10 30
7 * 8 + 24 900
600 + ( 230 + 70) 100
800м – висота польоту дикої качки
30 років – тривалість життя корови
100 років – тривалість життя лебедів
80 років – живуть степові орли
900м – висота польоту чаплі
Математична «Блискавка»
- Назвіть число, яке складається із сотні десятків ( 1000 )
- Яка одиниця довжини є десятою частиною см? ( 1 мм )
- Скільки грамів міститься в 1 кг? ( 1000 )
- Назвіть компоненти при діленні (ділене, дільник, частка.)
- Якою одиницею вимірюють великі відстані? ( км )
- Якою дією знаходимо частину від числа? ( діленням )
- Назвіть розряди від нижчого до вищого ( одиниці, десятки, сотні, тисячі. )
- Чи знаєте, діти, що найбільшою рибою, яка живе у прісних водоймах України є сом. Довжина його тіла досягає 3м, а яка маса тіла? (110 кг)
6 * 7 14 :8 * 10 +40
( 500г – така маса новонародженого ведмежати )
320+ 2 * 10 -40 +200
( 100 гусениць знищує зозуля за 1 год.)
300+ 5 * 9 -145 -100
Робота із числом 816
- Який найвищий розряд?
- Скільки всього одиниць у числі?
- Скільки сотень?
- Скільки одиниць першого розряду?
- Скільки всього десятків?
- Скільки одиниць другого розряду?
4. Основна частина уроку.
З усною лічбою ви добре впорались. Я вами задоволена.
1) Каліграфічна хвилинка
- Напишемо цифру 2 – бо лютий – другий зимовий місяць і 13 – сьогодні 13лютого.
А тепер виберіть чарівну трійку цифр, найкращу трійку, і намалюйте їй корону у клітинці над нею.
2) Вивчення нового матеріалу.
Діти, настав час навчитися чогось нового, і я нагадую , що ми будемо вчитися письмовим способом додавати трицифрові числа. Готові?
- Давайте пригадаємо, як ми вміємо письмово додавати двоцифрові числа? ( Записуємо десятки під десятками,… Додавати починаємо із одиниць…)
243
126
369
- Спробуємо закріпити наші знання.
Приклади №664 ( перші два – з коментуванням коло дошки, решту – самостійно)
-Тепер спробуємо застосувати це при розв. Задачі №665 ( за трьома варіантами, троє учнів коло дошки )
Фізкультхвилинка.
3. Розвиток математичних знань учнів.
Робота над задачею №666
(Учень читає і коментує розв’язання з місця )
- Спробуємо визначити тип задачі. ( На зведення до одиниці ускладнена)
Робота з рівняннями.
- Погляньте, діти, хто до нас прилетів на урок? ( Горобець)
З-поміж усіх птахів на Землі – горобців найбільше.
Наш горобчик пропонує нам пригадати рівняння.
- Невідоме число збільшили на 320 і одержали 800.
- Зменшуване – невідоме, від’ємник – 40, різниця 270.
5. Підсумок уроку.
« Мікрофон»
Дом. Завд. Пр. 670
З. 671