Урок 50. 04.12 Тема: Виконуємо дії з величинами
Мета уроку:
формування предметних компетентностей:
сприяти розумінню школярами понять математичного мовлення;
продовжувати знайомити учнів з одиницею вимірювання- сантиметром та сантиметровою лінійкою, дециметром;
учити вимірювати довжини відрізків;
вчити виконувати арифметичні дії з величинами;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце; виконувати розумові операції й практичні дії; працювати в колективі, оцінювати свою роботу; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, уміння говорити чітко;
соціальної : докладати зусиль для досягнення результату;
інформаційної: розширити знання про одиниці вимірювання.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: лінійки, кольорові полоски-відрізки для групової роботи, LEGO
Хід уроку
І Організація класу
Встали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Чи все необхідне до уроку ви приготували?
Голова-щоб думати.
Вуха-щоб чути.
Очі-щоб усе бачити.
Руки-щоб їх піднімати.
Серце-щоб усе відчувати і сприймати.
ІІ Мотивація навчальної діяльності
-Розгадування кросворду
1. Промежуток времени в 100 лет.
2. Отрезок, равный 100 см.
3. Самая маленькая единица длины (миллиметр)
4. Отрезок в 10 см.
5. 60 мин – ? (час)
6. Расстояние равное 1000 м?
7. За сколько времени длинная стрелка часов делает полный оборот?
8. Самая маленькая единица времени – ?(секунда)
- Какое слово получилось по вертикали?
- Как вы думаете, нужны ли нам знания о величинах? Докажите.
- А всё ли вы знаете о величинах? Хотите знать больше?
- Чтобы изучить что-то новое, необходимо повторить уже известное.
ІІІ. Активізація знань учнів
1. Усний рахунок ( з використанням Лего)
2. Гра «Шифрувальник» (слово-грудень)
ІV. Робота над темою уроку
1 Оголошення теми уроку
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися виконувати арифметичні дії з величинами. Вимірювати і записувати довжини відрізків.
2 Розмістити картки у порядку зростання
3. . Повторення співвідношення величин-мір довжини
Фізкультхвилинка
4. Виконання вправи з підручника ( №1 ст.56 – парна робота, двоє – на дошці)
№ 2 ст. 56 – інд.робота, взаємоперевірка
5. Робота над задачою
Длинна красной ленты – 20 см, а синей – на 3 см больше. Какая сумма длинн двух лент ?
6. Логічне завдання
Пара коней пробігла 20 км. Скільки км пробіг один кінь?(20 км)
Одна сторона квадрата 5 см, а друга – на 2 см більша. Обчислити периметр квадрата.(У квадрата всі сторони рівні)
V. Рефлексія.
-Що ми вчилися робити сьогодні на уроці?
-Якщо вам все вдавалося легко,то підніміть зелену цеглинку.
Якщо було важко- червону.