Урок по предмету ЯДС в 3 класі. Дерева, кущі, трав’янисті рослини.

Про матеріал
Розширити знання учнів про значення рослин у природі. Формувати уявлення: дерево, кущ, трав’янисті рослини, хвойні рослини, однорічні, багаторічні, виховувати бережливе ставлення до рослин.
Перегляд файлу

Урок по предмету ЯДС в 3 класі.
Тема: Дерева, кущі, трав’янисті рослини.
Мета: Розширити знання учнів про значення рослин у природі. Формувати уявлення: дерево, кущ, трав’янисті рослини, хвойні рослини, однорічні, багаторічні, виховувати бережливе ставлення до рослин.
                    Хід уроку.
I. Організація  класу. Ранкове коло.
      1. Привітання.
          Знову день почався, діти,
          Всі зібрались на урок.
          Тож пора нам поспішати,
          Кличе нас усіх дзвінок.
          Щоб урок минав не марно,
          Треба вчитись дуже гарно.
    Діти стають в коло, торкаються долоньками один одного і кажуть побажання.
      2. Щоденні новини.
      Вправа «Синоптик». В класі обирають чергового синоптика. Він інформує дітей про те, який зараз місяць, яке число, яка погода.
    - Яким було небо вранці?
    - Що стосовно опадів?
    - Яка температура повітря?
II. Перевірка домашнього завдання
     1. Фронтальне опитування.
         - Які ознаки живого є у рослин?
         - Яку будову мають рослини?
         - Як ви розумієте вислів «Берегти рослини – зберегти                                  життя на Землі?»
         - Що дарують людям фруктові сади?
         - За допомогою якого органа рослина кріпиться у    ґрунті?
         - Що скидають рослини перед зимою?
         - На чому утримуються у рослин гілки, листя?
III. Актуалізація опорних знань учнів
      Бесіда з використанням таблиць, гербарієв, малюнків рослин.
         - Назвіть види рослин, які ви бачите.  Які в них органи?
         - Які рослини ростуть біля нашої школи?
         - Які дерева люди висаджують в садочках?
         - Які квіти ви любите?
         - Що ви любите збирати на кущах?
          - Можливо, ви догадалися, над якою темою ми будемо працювати?
IV. Робота над темою урока

 Створення проблемної ситуації.
Розгляньте кімнатні рослини фікус, китайську розу.  Чи можна їх об’єднати з кленом?
- Чи можна додати в цю групу смородину, шипшину, бузок, ромашку, кульбабу?
- Розгляньте рослини на малюнку. Які істотні ознаки цих рослин?  Зверніть увагу на стебла рослин, на те, скільки їх  росте від кореня. Чи міцні вони?
- Порівняйте зображені рослини за такими ознаками: кількість стебел, їх міцність. Зробіть висновок про істотні ознаки дерев, кущів, трав’янистих рослин.
Дерево – це рослина, у якої одне міцне дерев’янисте стебло, яке називається стовбур.
Кущі – це рослини, які мають багато міцних, дерев’янистих стебел.
Ще існують трав’янисті рослини. Вони мають одне соковите стебло.
- Порівняйте дуб і бузок. Чим вони схожі і чим різняться?
- Береза – дерево, а шипшина – кущ.  Доведіть це.
V.   Фізкультхвилинка
VI. Закріплення вивченого
   1. Робота з підручником (с. 53).
   2. Розкажіть про рослину, яка більше подобається.
   3. Робота з гербарієм.
   - Порівняйте листочки клена, дуба, ялини, сосни.
- Які дерева листяні, а які хвойні?
- Як ви думаєте, скільки років буде жити дуб, калина, ромашка?
   Дерева, кущі – багаторічні рослини.
  Трав’янисті рослини бувають однорічними, дворічними, багаторічними.
- Як ви думаєте, які рослини дикорослі, а які культурні?
На полях, в садах, городах люди вирощують культурні рослини.
4. Творча робота.
Відгадайте загадки. Розподіліть рослини в 3 групи (однорічні, дворічні, багаторічні).
   Довгий, зелений,
   Добрий солоний,
   Добрий і сирий -
   Хто він такий? (огірок)

  В земляній сиджу коморі,
  А коса моя  надворі (морква)

  Носить вона по сто одежинок.
  Правда немає на них застібок.
  Якщо будеш їх знімати,
  Сльози станеш проливати.  (цибуля)

На городі виріс дужий,
Круглий, дужий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися? (гарбуз)

Я привітний кущик.
Весною білим цвітом зацвітаю.
Восени червоними ягодами вітаю.
Взимку птахів пригощаю. (калина)

- За ознакою чого можна поділити рослини на групи?
Гра «Засади свій город». (Намалюй дві рослини однорічні, дві дворічні, дві багаторічні)
VII. Рефлексія
- Якщо дуже сподобалось на уроці, покажіть зелену цеглинку.
- Якщо сподобалось на уроці, покажіть цеглинку жовтого кольору.
- Якщо не сподобалось на уроці, покажіть цеглинку червоного кольору.
Домашнє завдання. Опрацювати статтю в підручнику с.53.






 

docx
Додано
26 травня 2025
Переглядів
280
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку