Урок по темі "ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КИСНЮ"

Про матеріал
Мета уроку: ознайомити учнів з хімічними властивостями кисню; дати визначення реакцій розкладу та сполучення; навчити порівнювати горіння неметалів у кисні та повітрі
Перегляд файлу

Тема: Хімічні властивості кисню

Мета: ознайомити учнів з хiмiчними властивостями кисню; дати визначення

реакцiй розкладу та сполучення; навчити порівнювати горiння неметалу у киснi

i на повітрі

Тип уроку: урок-подорож

Форми роботи: бесіда, демонстрація.

Обладнання: три наповнені киснем, банки, порошок сірки, вуглинки, червоний

фосфор, порошок заліза, ложки для спалювання речовин, цукор.

Хід уроку

1. Організація початку уроку

На сьогоднішньому уроці ми здійснимо подорож у Країну Оксисен.

2. Оголошення мети і завдань уроку

3. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда.

Перш, ніж почати нашу подорож і потрапити до Країни Оксисену, нам

потрібно «перейти кордон».

Давайте пригадаємо:

А) як класифікують прості речовини;

Б) назвіть фізичні властивості оксисену;

В) що таке каталізатори.

4. Пояснення нового матеріалу

4.1 Перша станція Країни Оксисену - «Неметалічна».

Дослiд №1.Взаємодія кисню з фосфором: у ложку для спалювання речовини

набираємо червоного фосфору. Запалюємо його і вносимо у банку з киснем.

Видiляється білий дим - фосфор (V) оксид;

4P + 5О2=P2O

Учні записують рівняння реакцій в зошит.

Дослід №2. Взаємодія кисню із вуглецем. Нагріваємо до розжарення і

вносимо у другу банку з киснем:

С + O2 = CO2

Перевіряємо наявність карбон (II) оксиду. У цю ж банку вливаємо вапняної

води:

Ca (OH)2+ CO2=CaCO3 + H2O

Отже, прості речовини - неметали взаємодіють з киснем. Утворені сполуки

називаються оксидами неметалів.

4.2 Рухаємося далі. Наступна станція - «Металева» (учні записують назву в

зошити)

Дослiд № 3.

До стальної спіралі прив'язуємо сірник, запалюємо його і опускаємо в банку з

киснем.

Атоми феруму сполучаються з Оксисеном, утворюючи два оксиди: ферум (II)

оксид і ферум (III) оксид, що виражають формулою (Fe3 O 4):

3Fe + 2O=Fe2O, FeO

Fe3O4

4.3 Продовжуємо нашу подорож. Рухаємося до станції «Складна» або

«Горіння».

Горіння складних речовин не вiдрiзняється від горiння простих речовин.

Лише тим, що під час горiння складних речовин утворюється не один оксид, а

декілька.

Демонстрація

Горіння цукру

До зразка сахарози (шматок цукру - рафінаду) підносять запалена свічка

(сірник). З досвіду учнями відомо, що цукор не горить. Але якщо на сахарозу

дати каталізатор (Н2СО3), то він легко підпалюється і горить:

С12H22O + 12O2 = 12 CO2 + 11 H2O

Учні самі його урівнюють. Повторюють поняття каталізатора.

5. Узагальнення і систематизація знань

Завдання:

1) З перерахованих формул вiтьи:

H CI, KOH, CaO, O, SO2, H2SO4, BaO, SO2, ZnS, K2SO4

2) Здійсніть перетворення:

H2O=O2=Hg=Hg

4) Окиснили купрум (II) сульфід. Які речовини при цьому утворилися?

Напишіть рівняння реакцій.

6. Підведення підсумків

7. Домашнє завдання: $ 20, вправи 1,2,3.

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 7 клас, Розробки уроків
Додано
11 квітня 2023
Переглядів
236
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку