«Подорож до Карпат»
Конспект уроку з фізичної культури
для учнів 3-го класу
Тема уроку: Техніка виконання акробатичних вправ (гімнастика)
Мета уроку: Закріплення виконання вправи стійка на лопатках та
«міст»; удосконалення вміння лазити по похилій лаві з переходом на гімнастичну стінку, розвивати спритність у рухливих іграх , виховувати інтерес до занять гімнастикою та бажання самостійно займатися
фізичними вправами.
Тип уроку: Урок узагальнення знань.
Інвентар: гімнастичні мати, лави, стінка, набивні м’ячі, обручі, скакалка, фізична карта світу, малюнки, іграшки тварини.
Місце проведення: спортивна зала КЗ «Ліцей №13»
Структура уроку
Частина уроку |
Зміст |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
Підготовча частина уроку (10-12хв) |
1. Організаційний момент Шикування, сдача рапорту фізоргом класу.
|
До 30с |
Фронтальний |
2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. - Сьогодні ми з вами вирушимо в незвичайну мандрівку до Карпат. Карпати-це найвищі гори в Україні. Зараз ми будемо фотокореспондентами і зробимо фотоальбом із найцікавішими картинами рослинного та тваринного світу. А головне-з’ясуємо, які ми сильні, швидкі, спритні витривалі, гнучкі, як уміємо долати труднощі. |
До 30с |
|
|
3. Перша зупинка- стройові вправи - перевіримо, чи не зіб’ємося ми зі стежки, чи не заблукаємо під час походу. А для цього повторимо повороти. |
До 1хв |
Команди «Кругом!» «Ліворуч!», «Праворуч!» Слидкувати за чіткістю виконання. |
|
4. Різновиди ходьби та бігу - Підходимо до потяга (ходьба звичайним кроком) |
До 5хв одне коло |
Фронтально-потоковий метод. Дистанція-2м. |
|
- Вирушаємо, набираємо швидкість. (Біг) |
3 кола |
Збільшувати швидкість |
|
|
1коло |
Руки на поясі, руки за головою. Стежити за правильною поставою та диханням. |
|
Чудові краєвиди нашої країни-безкрайні поля, великі річки густі ліси . Це все перешкоди, що заважають нам доїхати до Карпат. Друга зупинка - Біг із перешкодами; (біг із високим підніманням стегна; біг із закиданням гомілки)
|
3 *20м |
Як перешкоди використовувати м’ячі, гімнастичні лави. Біг по діагоналі зали. |
|
|
-В карпатських лісах водяться змії. Найчастіше зустрічається мідянка. Але не треба хвилюватися, бо вона не отруйна. (Біг «змійкою»). |
30м |
По діагоналі зали. Учні тримають один одного за талію. |
-На нашому шляху болото. (Біг по купинах; ходьба з глибоким вдихом та видихом). |
2*20м |
Збільшити дистанцію. Дихання вільне. |
|
5. Загальнорозвивальні вправи -Виходимо на галявину, де розімнемо м’язи шиї, рук, тулуба та ніг, трохи підбадьоримось. |
До 5хв |
Зміст комплексу на окремій картці. |
|
Основна частина уроку 20-25 хв
|
Узагальнення знань, удосконалення вмінь і навичок. -Хлопчики у нас сильні, вони допоможуть перенисти вантаж. 1. Акробатичні вправи -Наша стежка простягається через навісний місток. Покажіть, по якому містку ви йтимете. (Вправа «Міст»). |
До 3хв |
Учні по черзі проходять по гімнастичній лаві,руки всторони (лава перевернута, тобто опора, по якій проходять учні, зменшена). |
-А хто бачив справжній місток покажіть який він. (Стійка «Міст») (Стійка на лопотках) |
До 3 хв |
Лікті зведені, тіло випрямлене, ноги вертикально. |
|
2. Лазіння по похилій лаві з переходом на гімнастичну стінку. -Ось погляньте на ці величезні дерева, (демонстрація малюнків), на яких сидять сови (лазіння по лаві), потім по дереву (гімнастична стінка)), сфотографуйте сову, обережно злізайте. |
До 3 хв |
Наочність: малюнки мавпочок. Лазіння по лаві на животі, по стінці (довільний спосіб). |
|
3. Вправи на рівновагу -Пройти по містку, де у прозорій воді видно рибу -це ще одне фото, далі пройти через болото, по купинах. |
До 3хв |
Наочність: малюнки річкової форелі. Ходьба по лаві на носках, руки вгору; приставним кроком руки на поясі; стрибки на двох ногах по купинах. |
|
4. Смуга перешкод -У Карпатах багато хижаків(бурих ведмедів, лисиць, вовків), тому деякі ділянку нашого маршруту треба проходити дуже швидко та дуже обережно. Змішана естафета:-подолання «крупинок» - перестрибування перешкоди; -оббігання трьох стійок; - повернення назад по прямій. |
До 3хв |
Слідкувати за дотриманням правил. |
|
5. Естафета «Павучки» -У Карпатах дуже багато павуків, комах, жуків. |
До 3хв |
Пересуватися до відмітки як павук і повернутися назад. |
|
6. Гра «Вудочка». -Якже опинитися біля річки та не наловити рибки? |
До 3хв |
Учні стають в коло в центрі якого учитель обертає скакалку, всі стрибають, щоб вона їх не торкнулась. |
|
Заключна частина уроку 3-5хв |
1.Ходьба у повільному темпі -Як головний провідник, я виведу вас із карпатських гір до потяга, адже вечоріє і завдання своє ми виконали. Ви втомилися і тому нам часто доведеться зупинятися, відпочивати. (Рухлива гра на увагу). |
До 2 хв |
Фронтальний метод. 1свисток-ходьба, 2-зупинка, 3-присід. |
2. Шикування в одну ширенгу -Спокійно підходимо до літака, яким дістанемось додому. |
До 30 секунд |
За зростом |
|
3. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія. -Чи сподобалась вам «Мандрівка до Карпат»? -які вправи на уроці ви виконували? -Яким чином виконується перекид вперед? -Як самостійно навчитися стійці на руках? -Якими якостями повинен володіти гімнаст, щоб виконувати акробатичні вправи? |
До 2хв |
Відмітити учнів, які найбільш вправно виконували завдання. |