Тема уроку. Урок-подорож у країну «Дієслова».
Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів про дієслово як частину мови; удосконалювати вміння працювати у групах та в парах, розпізнавати час дієслів; виховувати почуття любові до рідної мови, інтерес до її вивчення.
Тип уроку. Урок закріплення знань.
Обладнання: ілюстрації, схеми, «Дерево очікування».
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Оголошення теми уроку.
Перша зупинка «Дерево очікування»
Що очікують діти від уроку?
( Відповіді дітей)
Що очікує вчитель?
( Активності , гарного настрою, старанності).
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань.
Друга зупинка. Каліграфічна хвилинка
Запишіть велику та маленьку літери «ве», складіть з нею , слово.
Вв Ввв ве ес сна
весна
Весна іде , красу несе, а в тій красі радіє все.
Яку орфограму ви помітили? Добір перевірочного слова.( Весна-весни).
Чи є у реченні дієслова? Підкреслити дієслова і визначити час.
Третя зупинка. Бесіда про весну. Розвиток мовлення.
Чудова пора року весна! З великим нетерпінням чекають її люди. Адже в природі все оживає, пробуджується від сну. Пробуджує весна сонну землю, уквітчує її квітами. Тепленький вітерець заспівує свої мелодії. Вертаються птахи до рідних домівок. Завдяки сонечку відбуваються всі ці зміни.
Четверта зупинка. Повторення про дієслово.
У нашому класі сонечко, але без променів.
- це частина мови
- відмінювання дієслів за часами
(минулий,теперішній,майбутній)
- не з дієсловами пишемо окремо
- у реченні переважно виступає присудком
- змінюється за особами, числами,родами
- неозначена форма дієслова
- тепер.час –відмін.за особами та числами
- минул.час- змінюється за родами
- майб.час – змінюється за особами
Ось і в нашому класі засвітило сонечко!
П’ята зупинка. Словникова робота
Гра «Допоможи Незнайкові»
висна
в ранці
зимля
хвіалка
будь-ласка
Завдання:
1. Виправити помилки.
2.Скласти речення , щоб утворився зв’язний текст.
Шоста зупинка. Робота над прислів’ям.
Весняний день рік годує.
Завдання:
Сьома зупинка. Гра «Вилуч зайве».
Малюю,рахую,пишу,сонце,сиджу,робити,читаємо.
( сонце-іменник, робити -н.ф.,читаємо-множина)
IV.Фізкультхвилинка
Восьма зупинка. Робота в парах.
Дібрати антоніми.
Плакати-
Сваритися-
Лінитися-
Захворіти-
Дев’ята зупинка. Робота в групах.
Завдання: дібрати дієслова.
Усміхається пливе
Виглянуло сміється
Показалось летить
Пече плаче
Зазирнуло закриває
Десята зупинка « Сенкан»
1.Весна
2.Квітуча, рання,ароматна
3.Завітала,усміхнулась,прикрасила
4.Завітала чарівна весна до нашого краю.
5. Тепло, сонце,радість,мама.
V.Рефлексія.
Наша подорож завершилась. Я впевнена, що ви добре засвоїли тему.
Дякую! Молодці!