Урок "Подорож у країну Книголяндію."

Про матеріал
розвивати пізнавальний інтерес до читання, виховувати любов та повагу до книги.
Перегляд файлу

Тема : Подорож у країну Книголяндію.

Мета: розвивати  пізнавальний інтерес до читання, виховувати любов та повагу до книги.

Обладнання: кросворд прислів’я.

Хід уроку

Доброго дня дорогі діти. Сьогодні ми зустрілися з вами, щоб знову вшанувати дорогого нашого друга книгу. Та йдучи до вас я зустріла хлопчика з незвичайним ім’ям Питайлик. І ось, що почула. «Годі. Не хочу ні про що більше запитувати, а хочу все зразу знати! От якби мені знайти квітку – семицвітну і попросити дати мені знання, які є у світі!»

Але от яка біда не може Питайлик знайти таку квітку. А ви можете йому допомогти. Ця квітка відвідувала ваші уроки і розгубила пелюстки. Я їх знайшла, але на них – нерозв’язані завдання.

Тож щоб скласти пелюстки до купи потрібно їх розв’язати.

  1. Червона пелюстка.

Склади прислів’я.

Книга – твій друг і вчитель.

Книга ключ до знань.

Книга – велика сила.

Хто багато читає, той багато знає.

2. Оранжева пелюстка.

Відгадати загадки.

  1. Стоїть вулик  при дорожній уночі завжди порожній.

()школа

  1. На базарі їх не купиш, на дорозі не знайдеш,

І не зважиш на терезах

І ціни не добереш.

(знання)

  1. Паперовий кораблик щодня.

Перевозить у трюмі знання.

Після плавання, цей корабель

Повертається в рідний портфель.

(книга)

  1. Маленький, сіренький на соняшник сів,

Надзьобався добре й далі полетів.

(горобець)

  1. Не думає не гадає, а інших навчає.

(Книга)

  1. Дерево – не дерево, а листки має.

(книга)

  1. Завжди в роті, а не ковтнеш.

(язик)

  1. Коли хочеш ти читати,

     Ти  мене повинен знати,

     А коли мене не знаєш,

   То нічого не вгадаєш.

(літери)

  1. Жовта пелюстка.

Розгадати кросворд.

 

 

 

 

 

 

 

К

 

 

 

 

 

 

 

А

 

 

 

З

 

 

 

 

 

 

 

 

К

 

 

 

 

 

 

А

 

  1. А лисичка його гам тай проковтнула. (Колобок)
  2. А мишка бігла, хвостиком зачепили тай розбила. (Курочка)Ряба
  3. Я не пили, я не їла: тільки бігла через місток. (Коза - дереза)
  4. Є у мене така звичка десь губити черевички. (Попелюшка)
  5. Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку…(Ріпка)

 

 

 

№ 2.

 

 

 

 

 

 

К

 

 

 

 

 

 

 

Н

 

 

 

 

 

 

 

 

 

И

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Г

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А

 

 

 

 

 

  1. Автор вірша «Садок вишневий коло хати» (Шевченко)
  2. Автор літературної  казки «Ріпка» (Франко)
  3. Педагог – письменник. З оповіданнями якого діти часто зустрічаються. (Сухомлинський)
  4. Співанки про місяці написала Марійка (Підгірянка)
  5. Який псевдонім взяла Л,П.Косач? (Л.Українка)

4)Продовжити назву казки.

1. Летючий (Корабель)

2. Лисичка та (Журавель)

3. Білосніжка та (сім гномів)

4, Мороз (Іванович)

5.Микити (Кожум’яка)

6. Бременські (Музиканти)

7. Кіт у (чоботях)

8. Золотий (ключик)

9. Язиката (Хвеська)

10. Яйце (райце)

11. Шапка (невидимка)

12. Коза (Дереза)

5) Фіолетова пелюстка.

 Розгадати закодоване слово.

 

 

 

 

2

24

15

3

1

21

 

б

у

к

в

а

Р

28

11

23

1

18

15

1

ч

и

т

а

н

к

а

15

18

11

4

1

 

к

н

и

г

А

10

18

1

18

18

33

з

н

а

н

н

я

6) Зелена пелюстка.

Дати відповіді на запитання.

  1. Як звати дітей які люблять читати книги?
  2. Річка яка протікає через Київ?
  3. Довгошия тварина.
  4. Листоноша з мультфільму.
  5.  Льодяний дощ.
  6. Вороняче слово.
  7. Найхитріша героїня казок.
  8. Хто написав книгу Кобзар?
  9. Коли народився Т.Г.Шевченко?
  10. Ім’я  дівчинки, яка жила у гномів?
  11. Є казки народні, а є….(літературні)
  12. Яким був колір волосся у Білосніжки?
  13. Як звали трьох поросят із казки?
  14. Хто був засновником першої на Русі бібліотеки?

7) Синя пелюстка.

Конкурс на кращу закладку.

(виготовляють команди)

Молодці , діти! Нарешті одержав Питайлик квітку семицвітну. Але подумав і відчув, що від цього у нього знань не побільшало. Як ви вважаєте чому?

  • Давайте підкажемо Питайликові – яка пелюстка дасть відповідь на його питання, де знайти знання.

Так вірно, діти:

  • А зараз уявіть будь ласка себе книгою. Ви віддаєте свої знання, як сонце – промінці.
  • Запишіть, по черзі, на дошці над кожним промінчиком, що саме як книжка даєте ви. Дорогі діти, ось і добігла до кінця наша зустріч. Любіть книгу, шануйте, бережіть! Читайте про історію нашого народу, його славних героїв. Дружіть з книгою! Вона розкриє перед вами скарби знань. До наступної зустрічі.
Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Голубіна Оксана Станіславівна
    Гарний урок для посвяти в читачі.
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 січня 2019
Переглядів
1511
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку