Бросківська ЗОШ
Урок математики
2-Б клас
проведений 22 листопада 2016 року
ФільчаковаВ.І.
Урок математики
Тема: Закріплення віднімання одноцифрових чисел від двоцифрових Розв'язування прикладів і задач.
Мета: перевірити, узагальнити, систематизувати знання учнів, вміння розв'язувати приклади і задачі вивчених видів, розпізнати геометричні фігури, розвивати логічне мислення учнів, пам'ять, увагу, , бажання допомагати птахам. розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне; формування ключових компетентностей.
Уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес.
Комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням термінів;
Соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.
Загальнокультурної: виховувати бажання вчитися., виховувати самостійність, охайність
Обладнання: скорочений запис умови задачі, геометричні фігури, мікрофон, таблиці.
Хід уроку:
Любі друзі, у наш клас
Завітали гості щирі
Привітайте у добрий час
Гостей посмішкою й миром
Любі гості – вчителі
Низький уклін вам до землі!
Дуже раді вас вітати
Щастя, радості бажати!
Добре, що прийшли до нас –
У чудовий другий клас
Всі почули вже дзвінок,
В гості йде до нас урок
Встало сонечко давно
Зазирнуло у вікно
На урок час поспішати,
Математику вивчати.
Математика – наука над науками цариця. Знову відкрила нам свої таємниці. Відправляємось в подорож в царство Математики.
Тема сьогоднішнього уроку: «Подорож в казкове математичне королівство».
Для початку розминка___
Скільки носів у 3 котів?
Скільки вух у 2 мишок?
Скільки на одній руці?
Який сьогодні день неділі?
Скільки раз в році буває день народження?
Яка зараз пора року?
Скільки кутів у трикутника?
Скільки днів має тиждень?
Скільки животиків у 5 бегемотиків?
Молодці! А тепер відправляємось в математичну країну. !
Сьогодні вас вітає країна Математика!
Ігри, приклади, задачі - все для вас!
Побажаю вам кмітливості
За роботу, в добрий час.
«Мікрофон» - продовжіть речення
«Усний рахунок»
Гра «Ланцюжок»
7+8 6+9 9+5
16-8 15-9 14-6
37+6 45+7 53+8
35-7 53-6 72-8
Назвати попереднє: 1 3,25,67,89.
Наступне: 43,75,86
Сусідів: 54,67,85
Яке число стоїть між 35 і37, 82 і 84
Плечі рівно відведу,
Сяду рівно не зігнусь
Буду я писати гарно
До роботи я берусь
З чистотою я дружу
Дуже гарно я пишу.
30 синичок на дерево сіли,
2 до них ще прилетіли,
Відповідайте швидко,сміливо
Скільки всіх їх прилетіло.
12 – попереднє, наступне збільшити на 1, зменшити на 1 сусідів.
В потаємній кімнаті попрацює….
М.д 23,5,7.9 ( взаємоперевірка)
2 ) (Робота в парах)
21збільшити н суму чисел 8 і1
Різницю чисел70 і20 зменшити на 6
3) Скільки всього пташок, якщо прилетіло 30 синички і 22 горобчика.
Як назвати компоненти дій додавання та віднімання? Х-24=52 Х-56=33
86-Х=32 97-х=32
Прочитайте по різному 7+9=16 85-21=64
Що наліво нахилився
Ви втомились! Да!
Час настав всім нам відпочити
І фізхвилинку в гості запросити
Рученьки всі розвели
Підвели їх догори
Кулачками потрусили
Руки знову опустили
Опустили і присіли
Хай рівненько буде спинка
Головою покрутили
Вліво-вправо, повторили…
А тепер часу не гаймо,
До роботи поспішаймо!
Погляньте 5 секунд( Принц Геометрик накреслений із геометричних фігур)
Скільки фігур?
Яка жовта?
Яка оранжева?
Яка сама велика?
Яка велика?
Про яку фігуру не запитала?
Яка фігура називається трикутнико м, прямокутником, квадратом?
Горобець і тридцять синиць
Он летять до годівниці,
Скільки птахів, підкажіть,
Будуть вдячні за обід?
У садочку біля годівниці
Їли зернятка 9 синиць,
Потім прилетіли ще 4 птиці.
Скільки птиць біля годівниці?
40 синичок, гарних пташок,
На вербі сиділи
3 подружки-щебетушки,
Раптом полетіли.
Вона має умову, запитання
Хто це? Що це? І завжди
Дає відповідь. Правильно, задача.
Яблук – 54 шт.
Груш - ? на 4 гр. більше
Хлопчиків – 4д
Дівчаток – 6д
Очам даємо відпочити!
Мерщій рівнесенько сідаймо,
Очима кліпать починаймо
Навіщо кліпать?
Така зарядка –
Вже краще бачать оченята
Оченята бачать вправи:
Вліво-вправо, вліво-вправо,
Потім вгору, потім вниз
Оченятами дивись (далеко – близько).
32+43= 67+6==
56+24= 46+8=
18-3= 54+8=
57-35= 50-4=
94-40= 63-7=
80+8= 34-5=
17 Ці завдання особливі, для уважних і кмітливих
Логічні задачі:
3) У курки одна пара лап. Скільки ніг у курки?
4) Скільки лап у 2 ведмедів?
5) Ти і я, та ми з тобою. Скільки нас усіх?
Підсумуємо урок
«Так – плещуть у долоні. Ні - не плещуть.
- я гарно працював на уроці
- я запам'ятав багато нового на уроці
- я вмію розв'язувати задачі
- мені сподобався урок
Ось і пролунав дзвінок –
- закінчився наш урок
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам, друзі.
Дякую, що ви мені щиро допомогти
Так завзято працювали
Всі приклади і задачі розв'язали
За урок всім подарунки – ці Сонечки.
Закінчити речення:
Сьогодні на уроці вчився …
Найбільше сподобалось …
Цікаво було …
«