Урок-подорож "В пошуках скарбів"

Про матеріал
Розробка може стати у нагоді вчителям початких класів НУШ при узагальненні і систематизаціії знань учнів. Матеріал містить цікаву інформацію про життя тварин, різні методи і форми роботи з дітьми.
Перегляд файлу

Інтегрований урок (математика,

українська мова, я досліджую світ)

«В пошуках скарбів»

Тема: Узагальнення і систематизація знань учнів.

Мета: закріплювати прийоми додавання і віднімання чисел з                                                                                                                         переходом через десяток в межах 20 і в межах 100 ; додавання і віднімання двоцифрових та круглих чисел; удосконалювати вміння розв’язувати і складати прості задачі;порівнювати математичні вирази; поглиблювати знання учнів про тварин та зовнішню будову риб, про види риб; удосконавлювати звуковий аналіз слів; розвивати розумову діяльність дітей, логічне мислення, пізнавальну активність;

 виховувати навички самоконтролю, бажання пізнавати нове, вчитися, любов до природи.

Тип уроку: урок-подорож.

Хід уроку

І.Організаційний момент

1.Хвилина мовчання

2.Психологічне налаштування на урок

Щоб вести кораблі,

Щоб у небо злітати,

Треба точно як слід

Математику знати.

Розпочинаємо урок  часу не гаючи

І радість ми пізнаємо, лиш труднощі долаючи.

 

-А запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку

 один одному, мені, поверніться до наших гостей, подаруйте їм,

бо усмішка:

-прикрашає обличчя;

-підвищує настрій;

-допомагає знайти друзів.

ІІ.Актуалізація опорних знань

-До нас завітав ще один гість, а хто ви дізнаєтесь, якщо правильно

і швидко обчислите приклади.

 

 

 

1.Усний рахунок

30+40                       84-4

62-60                        30-10

50+7                         15-5

8+6                           4+9

 

-Хто це? Що ви знаєте про цю рибу? Дізнаємося про неї трохи                     

більше?

2.Розповідь вчителя

Інша назва риби амфіпріон. Живуть вони на коралових рифах.

Свою назву отримали через яскравий вигляд. Риби-клоуни не

можуть існувати без анемони. Це кораловий поліп з

небезпечними щупальцями. Вони захищають риб і їх ікринки від

хижаків. Вважають, що риби вкриті особливим слизом. Тому

анемона їх не жалить.

-Немо запрошує нас на острів скарбів.

 Сьогодні ми будемо подорожувати математичним океаном, а

щоб не заблукати у Немо є карта.

 

3.Геометричний матеріал (робота в парах)

- На чому будемо подорожувати?( на кораблі)

   Зараз кожна група складе із геометричних фігур свій корабель і потім приклеїть його на аркуш паперу(демонстрація на дошці)

4.Фізкультхвилинка (трикутник, квадрат, круг)

5.Вправа «Утвори слово»

-Але у корабля має бути назва. На океані був невеличкий шторм

і деякі букви порозкидало. Давайте спробуємо відновити назву.

(ПЕРЕМОГА)

6. Звукова модель слова

-Під час подорожі ми іноді будемо використовувати замість слів

умовні знаки за допомогою наших пальців. Пригадаємо:

-         (твердий приголосний), = (м’який приголосний),

о (голосний).

П  е  р  е  м  о  г  а

[-  о - о –  о  -  о]

-Отже, вирушаємо!

ІІІ. Узагальнення знань учнів

  1. Бесіда про тиждень, частини доби.

-Сьогодні ваші зошити перетворюються на бортові журнали, які є на кожному кораблі. Запишемо дату нашої подорожі.

-Яке сьогодні число?

-Який місяць? 

22 листопада

Класна робота

 

-Пригадаємо. Який день тижня був учора, буде завтра? Який день йде перед середою, після суботи? Назвіть по порядку дні тижня.

Скільки годин у добі? Назвіть частини доби.

2. Розповідь про акул.

-Погляньте, хто це там попереду? Але не вимовляйте це слово, а

покажемо за допомогою мови знаків. Акула [о – о – о] 

А хто скаже акули- це риби? Назвіть ознаки риб. Яких риб ви ще

знаєте?

Акули живуть на  нашій планеті понад чотириста мільйонів років. Вони ніколи не стоять на місці, кожного дня вони подорожують на сотні кілометрів у пошуках їжі. Коли акула гине морська вода повністю розчиняє скелет акули, який складається з хрящів, залишаються тільки зуби.  Більшість акул живуть близько 25 років, проте деякі можуть дожити навіть до ста років.

3.Каліграфічна хвилинка

-Але наша акула не страшна. Вона незвичайна, із цифр. Назвіть з яких цифр вона складається. А тепер запишіть у свої бортові журнали по рядочку ті цифри, яких не вистачає.Це 7 і 8.

4. Розповідь про рифи.

–Пливемо далі, але здається попереду якась перешкода. Це рифи.

Покажемо: [ – о – о]

Рифи — це підводні або невисокі надводні скелі. Найбільшими рифами є коралові. І насправді це живі організми.У коралів є спеціальні клітини, призначені для захисту. Вони, у разі небезпеки, випускають отруту і жалять ворога. Також корали використовують в якості будівельного матеріалу та виробництва лікарських препаратів.

 

         5.Завдання про час

         -Щоб їх пройти потрібно виконати завдання.         Треба виставити час.

          

Картинки по запросу фото годинника для дітейКартинки по запросу фото годинника для дітейКартинки по запросу фото годинника для дітей

 

       14 год                             21 год                              7 год

 

6. Розповідь про дельфінів

-Рухаємось далі. А хто це там за бортом? Покажіть.

[-  о =   = о – о]

Д е л ь  ф і н и

Дельфін може відтворювати звуки для спілкування. Вони здатні впізнавати себе в дзеркалі.
Дельфіни плавають колами і одним оком завжди спостерігають за тим, щоб до них не підкрались хижаки,а через певний час вони починають плавати у зворотний бік і спостерігають вже іншим оком. На відміну від риб, які рухають хвостом з боку в бік, дельфін махає хвостом вгору вниз.

-Дельфіни запрошують нас трохи відпочити і погратися з ними і їх друзями.

7. Фізкультхвилинка

8. Робота над задачами

-Ви чуєте? Що це за звуки? Попереду небезпека. Це ж …

Покажіть: пірати[ = о – о – о]

-Щоб вони нас пропустили, потрібно виконати їх умови.

а)Розв’яжіть задачу ( коротку умову і розв’язок діти записують у зошит)

 

На день народження Русалоньки прийшло 36 крабів і

 23 медузи. Скільки всього гостей прийшло на день народження Русалоньки?

 

-Про кого говориться в задачі?

-Що сказано про Русалоньку?

-Хто прийшов на день народження?

-Скільки прийшло крабів? Скільки медуз?

-Про що запитують у задачі?

-Давайте запишемо коротку умову. Виділяємо головні слова.

 

К.-36

                       ?

М.-23

 

-Чи можемо ми відразу дати відповідь на запитання задачі?

36+23=59(г.)

Відповідь: 59 гостей.

 

9. Гра «Розшифруй слово»

-Ось ми і дістались острова. Що нас тут чекає? Скринька зі скарбами! Та щоб її відкрити потрібно знати шифр, який можна дістати, виконавши завдання: порівняти числа, вирази, число і вираз. За правильно виконане завадання ви отримуєте мушлю з літерою.  З цих літер потрібно буде скласти слово, яке є шифром до скриньки.

48    84             о

20     100          м

12-7      9-7       і

14       8+6        л

11-4       11-7    о

2+62       65      д

30       32+16    ц

-Що за слово утворилось? Молодці. Скриньку відкрито. Скарби наші!

ІV.Підсумок уроку

1.Рефлексія

-Але перш ніж ви отримаєте монетки, загляньте у своїх каютах у шухлядки. Що там? (рибка)

-Якщо у вас все вийшло, не виникало труднощів під час уроку, намалюйте рибці веселий ротик.

-Якщо деякі завдання викликали труднощі, намалюйте звичайний ротик.

-Якщо вам було важко, завдання були складними, намалюйте сумний ротик.

Копилка приёмов рефлексии

-Відпускаємо рибок в океан:виходимо до дошки, чіпляємо свою рибку на карту і ділимо скарби!

Хто причепить рибку, бере із нашої скриньки 2 золоті монети.

Прощаємось з Немо. Наша подорож закінчилась.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
28 листопада 2023
Переглядів
384
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку