Урок-подорож з хімії у 7 класі. Практична робота «Розділення сумішей»

Про матеріал
Урок-подорож з хімії у 7 класі. Практична робота «Розділення сумішей» Розробка містить цікавий матеріал.
Перегляд файлу

Урок-подорож з хімії у 7 класі.

Практична робота

«Розділення сумішей»

Мета:

-навчити учнів самостійно виготовляти і розділяти суміші; повторити правила техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії;

-формувати навички практичної роботи з лабораторним посудом, речовинами;

-розвивати мислення, увагу,пам'ять ;

-виховувати бажання вивчати хімію;

Обладнання:презентація, хімічний посуд,речовини,роздатковий матеріал.

Тип уроку:практичне застосування знань,умінь і навичок.

 

Епіграф уроку 

Природа має лише один секрет: 

чи тут, чи там, у космосу глибинах. 

Все: від малих піщинок до планет – 

із елементів складене єдиних.

С. Щипачов 

 

Хід уроку

Організаційний етап.

Доброго дня!

Коли людина щаслива, вона задоволена собою, впевнена в собі.

Сьогодні на уроці я бажаю вам бути успішними, впевненими в собі. Усміхніться, і до вас прийде радісний настрій.

 

Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні  ми з вами будемо проводити урок у хімічній лабораторії.Ви будете поділені на лаборантів та асистентів, а я буду завідуючим хімічної лабораторії. Хімічна лабораторія має декілька маленьких лабораторій і в кожній з них на нас з вами чекає завдання.

Для подорожі вам потрібні зошити,ручки і знання.Лінь у подорож небрати.

Перша лабораторія «Домашнє завдання».

Вправа «Чи знаєш ти?»

1.Що таке суміш?

2.Які є способи розділення сумішей?

 Завдання. 

 Розділити речовини на чисті та суміші: молоко, цукор,бензин,алюміній,золото,повітря,грунт,срібло.

Молодці! Гарно справилися із завданнями.Тож вирушаймо до наступної лабораторії.

 Лабораторія «Знаю все».

Повторити назви хімічного посуду.

Завдання для асистентів(підкласти картки з назвами посуду до хімічного посуду).

Завдання.

«Впізнай спосіб розділення суміші»

І з цими завданнями ви справилися на відмінно.Молодці!

 

Лабораторія «Безпека».

Повтор правил з техніки безпеки при роботі в кабінеті хімії.

 

Тестові завдання.

1.Заходти до кабінету хімії можна

А)без дозволу вчителя

Б) з дозволу вчителя

2.Виконувати досліди потрібно

А) швидко

Б) спокійно

3.Виконувати потрібно ті досліди,що

А) дозволені вчителем

Б) хочеться самому

4.На смак речовини куштувати

А) можна

Б) не можна

5.Нагрітати пробірку потрібно

А) тримаючи пробіркотримачем

Б) тримаючи руками.

Ключ:1-Б, 2-Б, 3-А, 4-Б, 5-А.

Лабораторія «Відпочинок».

Фізкультхвилинка для очей.

Нарешті ми дійшли до останньої лабораторії в якій ви побудете юними хіміками.

 Лабораторія «Практична».

Виконання практичної роботи.

 

 

Для виконання практичної роботи учні отримують інструкційні картки.

Інструкційна картка

Порядок виконання роботи

1. Налийте в хімічний стакан водопровідну воду, внесіть шпателем або ложечкою пісок і розмішайте рідину скляною паличкою.

Що спостерігаєте? 

2. Залиште рідину на деякий час, поки важкі частинки каламуті (нерозчинні домішки) не осядуть на дно.

3. Виготовте фільтр, як показано на малюнку 1.

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.jpghttp://olena28vydai.ucoz.ua/31.jpg

Мал.1

Для цього візьміть квадратний аркуш фільтрувального паперу. Складіть його спочатку вдвоє, а потім ще раз удвоє. Вільний кут одержаного квадрату зріжте ножицями по дузі кола. Відділивши один шар паперу, розправте готовий фільтр, який набуває вигляд конуса, одна половинка якого складається з трьох шарів паперу, інша – з одного.

4. Укладіть фільтр у лійку так, щоб він щільно прилягав усією своєю поверхнею до її стінок, як показано на
малюнку 2.

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpghttp://olena28vydai.ucoz.ua/bezymjannyj2.png

Мал.2

5. Фільтр у лійці злегка змочіть водою, щоб він щільніше прилягав до стінок лійки. Змочувати фільтр можна скляною паличкою, наносячи нею краплі води на поверхню фільтра.

При змочуванні притискайте фільтр пальцем до стінок лійки. Лійку тримайте над стаканом похило і обертайте, як показано на малюнку 3.

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image003.jpghttp://olena28vydai.ucoz.ua/bezymjannyj1.png

Мал.3

6. Помістіть лійку з фільтром у кільце штатива, як показано на
малюнку 4.

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image004.pnghttp://olena28vydai.ucoz.ua/bezymjannyj3.png

Мал.4

Під неї поставте хімічний стакан для збирання профільтрованої рідини – фільтрату.

Кінчик лійки повинен торкатися внутрішньої стінки стакана, щоб фільтрат повільно стікав по стінці і не розбризкувався.

7. Невеликими порціями по скляній поличці вилийте рідину. Нижнім кінцем палички обережно торкайтеся стінки фільтра (але не його середини!). Струмінь рідини ударятиметься в стінку лійки, до якої прилягає фільтр. Якщо струмінь рідини спрямувати в центр фільтра, останній може прорватися.

При фільтруванні ніколи не можна наливати повний фільтр рідини, тому що вона переходитиме разом з каламуттю через край фільтра і забруднюватиме фільтрат. Рідину в лійку треба наливати стільки, щоб вона не доходила до країв фільтра на 0,5 см. В міру витікання рідини слід підливати в лійку нові її порції.

Що спостерігаєте при фільтруванні рідини?

Висновок.

Зробіть загальний висновок про очищення води від нерозчинних домішок фільтруванням.

 

 

Домашня робота.

Прочитати параграф підручника.

Підбиття підсумків уроку.

1.Самооцінювання.

2.Оцінювання учнів учителем.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 7 клас, Розробки уроків
Додано
4 листопада 2020
Переглядів
535
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку