Урок подорож з математики 1 клас. Повторення і закріплення вивченого матеріалу "Додавання і віднімання в межах 10".

Про матеріал
Мета. Закріплення таблиці додавання і віднімання в межах 10; вміння розв'язувати прості задачі на додавання і віднімання; розвивати пам'ять, логічне мислення, кмітливість; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики, почуття колективізму.
Перегляд файлу

Урок - подорож з  математики в 1 класі

Тема. Повторення  і закріплення вивченого матеріалу з теми: «Додавання і віднімання в межах 10»

Мета. Закріплення таблиці додавання і віднімання в межах 10; вміння розв'язувати прості задачі на додавання і віднімання; розвивати пам'ять, логічне мислення, кмітливість; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики, почуття колективізму.

Обладнання: малюнок поїзда із зупинками, малюнки казкових героїв: Буратіно, Сніговик, сова, вовк, лисиця, заєць; картки індивідуальні для складання і розв'язування задач на всіх учнів; математичні віяла; атрибути до дидактичної гри «Рибалки», «Автомобіль», «Чарівна ялинка», друковані цифри; малюнки для складання задач.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

Продзвенів і стих дзвінок.

Починається урок.

 Він зимовий і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

 Повернімося обличчям до гостей

 І промовим «Добрий день!»

II, Повідомлення теми і мети уроку.

-  Діти, сьогодні у нас незвичайний урок математики. Ми вирушаємо в цікаву подорож в країну «Математику».

І сувора й солов'їна Математики країна:

Праця тут іде завзята, вмій лиш спритно

Рахувати, додавати, віднімати:

Вмій кмітливо все збагнути,

Першим в відповіді бути.

Ледарів у нас не має!

Хто руки не піднімає?!

Вирушаємо і у путь

Нас цікаві речі ждуть.

-А тема нашої подорожі звучить так: «Повторення і закріплення вивченого матеріалу з теми: «Додавання і віднімання в межах 10». Подорожуючи ми повторимо все те, що вчили на попередніх уроках. Будемо розв'язувати задачі на додавання і відніманні, закріплювати таблиці додавання і віднімання в межах 10.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

- А на чому будемо подорожувати ви дізнаєтесь коли прочитаєте це слово:

П Я Т О Г 1  4  3  2    5

- Вірно! Ми здійснимо подорож на казковому потязі.

ІV. Усний рахунок.

 1. Робота в парі.

У вас у кожного на парті лежить «квиток» на потяг. Квиток не простий, він чарівний. Складається він із прикладу. Треба приклад розв'язати, щоб знати в який вагон сідати. Швидко приклади рахуємо, Ми уже подорожуємо. А сусід хай не зіває, а вас перевіряє.

 

3+2=

6-3=                             

10-5=

4-2=               

4-1=

9+1=

4+1=

10-8=

1+3=

8-3=

0+3=

5+5=

2-0=

7+3=

5-1=

- Встаньте ті, що їдуть:

- У 5 вагоні!  (4 учні)

- У 3 вагоні! (З учні)

- У 2 вагоні! (З учні)

- У 4 вагоні! (2 учні)

- У 10 вагоні! (З учні)

2. Пряма і зворотна лічба. Сусіди чисел. Порівняння чисел.

- Гляньте діти ось сюди. Хтось видніється в далі. Буратіно нас стрічає.

Він щось у руках тримає (Ключ!)

Ключ від знань хоче віддати,

Якщо зуміємо порахувати від 1 до 10, потім зразу навпаки, сусіди чисел

назвати І числа порівняти.

- Порахуйте від 1 до 10; від 10 до 1.

- Назвіть сусідів чисел: 3, 5, 9, 8, 2, (цифри показую)

- Порівняємо числа враз бо у нас сильний 1 клас

 

7О5                     4О9                       6О4                               9О5

 

0  і  1 ;         3 і 2 ;         10  і 3 ;     6 і 6.

3. Гра «Автомобіль»

- Ось зупинка зараз буде.

Ми під'їхали.  Стаємо.

Ця зупинка чарівна називається: «Жнива»

- У яку пору року відбувається жнива? (Влітку)

- Що везе автомобіль? (мішки)

- У мішках зерно. Дорога звивиста, крута. Машина їхала і згубила деякі

мішки. Мішків яких номерів не вистачає? (5, 7, 3)

- Піднімемо мішки і покладемо на машину.

- З яких геометричних фігур складається машина?

Малюнок машини

-  Скільки кругів? (12)

       - Скільки чотирикутників?(5)

4. Гра «Мовчанка» Робота із математичними віялами.

- Знайдіть суму чисел 4 і 2;  5 І 4.

(Показую цифри)

- З збільшити на 5;

- 9 зменшити на 1;

- 6 зменшити на 2.

З. Дидактична гра «Рибалки»

- Далі вирушаємо, загадку відгадаємо. Прийшла до нас бабуся

 У білому кожусі.

Поля, сади причепурила,

Все навколо снігом вкрила. (зима)

- Ця зупинка чарівна називається «Зима»

- Назвіть зимові місяці: Скільки їх? (три)

- Який зараз місяць? (лютий)

- Хто у казці ловив рибу хвостом? (вовк)

- Чи можна ловити рибу хвостом? (ні)

- А чим ловлять рибу? (вудкою)

- Зараз візьмемо вудку і допоможемо вовкові наловити риби

(на кожній рибці із зворотної сторони написані приклади на додавання і віднімання; 7-4-; 3+3=;

10-5=; 4+2=; 2+3=; 5+5=; 7+3=)

V. Робота в зошитах.

1. Каліграфічна хвилинка.

- Відгадайте загадку: «Що за цифра, як кочерга, в неї лиш одна нога?» (сім)

- Відкрийте зошити і напишемо каліграфічно цифру 7 за зразком у зошиті.

(Діти кажуть: «Зошит свій я відкриваю, навкоси його кладу. Ручку я ось так

тримаю. Сяду рівно, не зігнуся, за роботу я беруся».)

2. Робота в парах. Гра «Конкурс красунь»

(Після того, як учні написали рядок цифри пропоную обрати "Красуню» (найкраще написану цифру і одягнути їй на голову корону).

- Діти, обміняйтесь зошитом Із сусідом і оберіть «красуню» (найкращу

цифру) і одягніть їй корону і «Попелюшку» (найгірше написану цифру) і

поставте над нею лише крапочку.

- А тепер перетворіть своїх «Попелюшок» на прекрасних принцес, написавши

якомога краше рядок цифри.

3.  Гра «Чарівна ялинка».

- Діти, зима до нас не сама прийшла, Сніговичка - Мандрівничка з собою

привела.

- Як ви думаєте, чому він Мандрівничок? (Дуже любить мандрувати)

-Але Його мандрівка добігає до кінця, тому, що весна стукає в двері.

Мандрівка в нього до нас остання і незвичайна. Сніговичок - Мандрівничок

просить, щоб ми допомогли йому розв'язати приклади на «Чарівній ялинці»,

які сховались на сніжинках. Допоможемо?

(Діти записують приклади в зошити, а 1 учень на дошці коментовано)

Фізкультпауза

Пальчики ваші стомились. Хай вони відпочинуть. Пограємо з ними у гру.

- Пальчику, пальчику, де ти бував?

- З цім я братом в ліс ходив.

- З цім я братом борщ варив.

- З цім я братом кашку куштував.

- З цім я братом пісеньку співав.

- Ось який я молодець.

5. Робота з задачами.

А) Творча робота над задачами

- Далі поїзд вирушає, вітерець допомагає. Не зупинка, а дива, зветься діти «Лісова»

- Ми з вами потрапили в лісову школу.

- Хто навчається в лісовій школі?

(Заєць, вовк, лисиця, сова, дятел). Вчителька Мудра Сова. Звірята просять допомогти розв'язати задачі Мудрої Сови з якими вони не можуть справитись.

- Скласти і розв'язати задачу за малюнком. (Малюнок на дошці).

(У їжачка у кошику 4 гриби, а у білочки стільки ж. Скільки грибів у звіряток?) 4+4=8 (чотири плюс чотири дорівнює вісім, або до чотирьох додати 4 буде 8)

- Запишемо задачу у зошит. (1 учень коментовано біля дошки) 4+4-8 (гр.)

- Це завдання від вовка і лисиці.

Звірята просять допомогти порахувати рибу, яку наловила лисичка.

За малюнком задачу складемо, розв'яжемо і звірятам допоможемо,

(У вовка у відрі 7 рибин, а у лисички в кошику на 2 рибини менше. Скільки

риби в кошику Лисички?)

7-2=5 (р.)   (сім мінус 2 дорівнює 5; від 7 відняти 2 буде 5)

Запишемо задачу у зошит.  (1 учень біля дошки)

Лисичка дякує за допомогу і запрошує нас з нею пограти у гру.

Фізкультхвилинка.

Все у лиски вже в порядку .Вийшла лиска на зарядку, Лапки - вгору, лапки - вниз й роззиралась геть у скрізь. І на місці поскакала і вставала, й присідала. Головою покрутила, вітрячок вона зробила, потім лапки опустила і взялась собі до діла.

Б) Робота в парах. Самостійна робота.

- Наступне завдання від зайчика.

- Скласти і розв'язати задачу за коротким записом самостійно і записати

розв'язування в зошит.

Попрацюйте в парах.

Кленів – 7                         Кленів   - 7

Беріз -  3                             Беріз -? на 3 більше

7      3                                          7      3

Перевірка, (біля дошки)

Кленів росло 7, а беріз на 3 більше. Скільки росло беріз?

Я думаю, що потрібно 7+3=10 (б.)

Якщо на 3 більше то потрібно додавати. (Аналогічно проводиться робота і над

другою задачею). Кленів росло 7, а беріз 3 . Скільки росло кленів і беріз разом?

Я думаю, що потрібно 7+3=10 (б.)

 

- В кого так. У кого не так виправте помилку.

IV. Робота з геометричним матеріалом.

- Хто у лісі лікує дерева? (Дятел)

- Дятла називають санітаром лісу.

- Дятел приніс нам конверти із завданнями. Необхідно з поданих у конвертах

геометричних фігур скласти «Чомучок»

 - У кого вийшли такі «Чомучки» як у мене на дошці?

 - З яких геометричних фігур вони складаються?

VII. Задачі - вірші від Мудрої Сови

- А ось Мудра Сова зовсім не хоче випускати нас із лісу. А випустить вона нас тоді, коли ми зможемо розв'язати задачі-вірші від Мудрої Сови.

-  6+1=7

Шість маляток - дошкільнят

Стали струнко в один ряд.

Підійшов до них Панас.

Скільки стало нас?

5+5=10

Руки вгору підніміть, Пальці швидко полічіть. Зліва п'ять і справа п'ять. Скільки разом? Як сказать?

3+1=4

Три веселі киці

Грались на травиці.

Рижик теж до них прибіг — Скільки кошенят усіх?

4+6=10

Їжаки додому йшли,

Груши на голках несли.

Один приніс 4, другий - 6. Скільки груш сімейка з'їсть?

УШ. Підсумок уроку

- Дякують вам звірята, час вже далі вирушати. Ось зупинка ця казкова зветься

діти «Підсумкова»

- Що ж вам діти запам'яталось?

- На яких зупинках побували?

- З ким ви діти зустрічались?

- Наш потяг швидкість набирає.

-Погляньте, як любо і гарно довкола, бо зупинка наша «Школа».Молодці, що гарно працювали. Приклади і задачі розв'язали.

- Чи сподобалась наша подорож?

- Що допомогло нам виконати всі завдання? (Знання)                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 листопада 2024
Переглядів
248
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку