5 клас
Тема: Порівняння звичайних дробів з однаковими знаменниками
Мета: навчити учнів правил порівняння дробів з однаковими знаменниками та однаковими чисельниками, сформувати вміння та навички застосовувати ці правила; розвивати пам'ять, вміння логічно міркувати, порівнювати, самостійно робити висновки: виховувати активність, інтерес до математики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування.
, , , , , , , , , .
Як називаються дані числа ?
Як називається число, записане над (під) рискою дробу?
Що показує знаменник (чисельник) дробу?
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Сьогодні на уроці ознайомимось з правилами порівняння дробів з однаковими знаменниками та однаковими чисельниками
Порівняння дробів
з однаковими знаменниками з однаковими чисельниками
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Правила порівняння
Із двох дробів з однаковими знаменниками більший той, чисельник якого більший.
Із двох дробів з однаковими чисельниками менший той, знаменник якого більший.
Правильний дріб менший за одиницю.
Дріб, у якого чисельник дорівнює знаменнику, дорівнює одиниці.
Дріб, у якого чисельник більший від знаменника, більший від одиниці.
ІІІ. Вироблення початкових вмінь та навичок
1. Визначити, за яким правилом необхідно виконати порівняння дробів та порівняти дроби:
і , і , і , і , і , і , і , і .
2. Математична естафета
Розташувати дроби в порядку зростання.
І команда: , , , , , .
ІІ команда: , , , , , .
3. Робота в парах .
Чи правильно виконано порівняння? Виправіть помилку. Відповідь поясніть.
<, <, >, >.
6. Записати по два числа замість зірочки, щоб утворилась правильна нерівність:
< > < >
ІV. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
– Сьогодні на уроці ми розглянули …
– Найцікавішим для мене було …
– Корисним для мене було …
V. Домашнє завдання
< > < >
< > < >