Урок "Пошук інформації в мережі Інтернет"

Про матеріал
Розробка уроку з інформатики (інформаційна галузь) для 5 класу НУШ на тему "Пошук інформації в мережі Інтернет". За навчальна програмою "Інформатика 5-6 клас" для закладів загальної середньої освіти (автори: Завадський І.О., Коршунова О.В., Лапінський В.В.)
Перегляд файлу

5 клас НУШ

 

УРОК 8

Тема: Пошук інформації в  мережі Інтернеті

Мета уроку: 

  • навчальна: сформувати уявлення про рядок пошуку, ключові слова, правила пошуку необхідної інформації в Інтернеті; формувати вміння використовувати рядок пошуку для знаходження інформації в мережі Інтернет.
  • розвивальна: розвивати увагу, пам'ять, словниковий запас, логічне мислення;
  • виховна: виховувати допитливість, взаємоповагу у спільній діяльності.

Тип уроку: комбінований урок

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Інформаційний диктант.

  1. Сукупність комп’ютерів та інших пристрої, що з’єднані між собою для обміну даними. (комп’ютерна мережа)
  2. Комп’ютерні мережі бувають….(локальні та глобальні)
  3. Мережа, яка об’єднує комп’ютери, які розміщені на невеликих відстанях – це …. (локальна мережа)
  4. Мережа, яка з’єднують комп’ютери, які розміщені в різних частинах світу – це …. (глобальна мережа)
  5. Найвідомішою глобальної мережею є (Інтернет)
  6. Комп’ютер, що надає послуги іншим комп’ютерам – це (сервер)
  7. Комп’ютер, що використовує ресурси сервера – це (клієнт)
  8. Які є типи з’єднання? (бездротові, кабельні)
  9. Пристрій потрібний для роботи в мережі Інтернет – (модем)
  10. Яка мережа в комп’ютерному класі? (локальна)

 

IV. Подання нового матеріалу

Проблемне питання.

На наступному тижні весь клас планує екскурсію до осіннього лісу.

 Як дізнатися, яка погода буде на наступному тижні? В який день можна запланувати проведення екскурсії?

 

Інтернет подібний до океану. Він весь час оновлюється, змінюється. У ньому з’являється нова інформація у великих обсягах. Тому для пошуку інформації існують спеціальні пошукові сервери, за допомогою яких ми можемо знайти потрібну інформації. 

Які пошукові сервіси Вам відомі?

Пошук даних в Інтернеті з використанням пошукових систем здійснюється за  ключовими словами, які вводять у спеціальне поле пошуку. Але не можна гарантувати, що всі знайдені документи стосуються потрібної теми. Адже ти отримаєш посилання на всі сайти, де зустрічаються ці слова.

Ключові слова — слово або кілька слів, за якими здійснюється пошук потрібних відомостей.

Результат пошуку в Інтернеті залежить від уміння користувача правильно визначати ключові слова. Для більш точного пошуку можна використовувати відразу кілька слів. При цьому слова мають якомога точніше відображати суть шуканої інформації.

Є певні правила визначення ключових слів.

1. Ключові слова мають чітко відбивати тему шуканої інформації.

2. Використовуй для пошуку більш ніж одне ключове слово.

3. Великі букви використовуй тільки для написання першої букви у власних іменах.

4. Перевіряй правильність написання ключових слів. Якщо пошук не дав результату, можливо, ти припустився помилки в написанні слів. 

Як зберегти знайдений малюнок, фотографію або інше зображення?

Алгоритм збереження зображень у різних програмах-браузерах є схожим.

1. Вибери на веб-сторінці зображення та виклич його контекстне меню, клацнувши зображення правою клавішею миші. 

2. Вибери команду Зберегти зображення як... . У вікні Збереження зображення, що з’явилося на екрані, вибери потрібну папку. 

3. Введи ім’я файла в поле Ім’я файла.

4. Клацни кнопку Зберегти.

5. Збережи ім’я автора малюнка та адресу сайта.

 

V. Первинне закріплення матеріалу

Практичне завдання . Пошук інформації в мережі Інтернет. Збереження знайдених даних.

Завдання 1. Заповнити таблицю відомостями, використовуючи мережу Інтернет.

Завдання

Відповідь

Середня довжина ніг у жирафа?

 

Скільки літер в українському алфавіті?

 

Найнижча температура повітря у вересні?

 

Яка вага  у бегемота?

 

Скільки років живе білка?

 

 

Завдання 2. Зробити повідомлення про сучасні пристрої: кейпад, геймпад, денспад, використовуючи програму Word.

  1. Знайти фото пристроїв: кейпад, геймпад, денспад та зберегти їх в власній папці в папці Мережі.
  2. Відкрити програму Word.
  3. Додати фото в текстовий документ та 2-3 речення про пристрій.
  4. Зберегти документ в власній папці під назвою Сучасні пристрої.

 

VІ. Підсумок уроку.

VІІІ. Рефлексія.

Закінчіть речення: «Сьогодні я дізнався про...»,

«Мені найбільше сподобалося на уроці ….»

 

ІХ. Домашнє завдання 

Виконати завдання 3 ст.48 (Інформатика: підруч. для 5 класу. Автор: Ольга Коршунова, Ігор Завадський. Видавництво: Київ, «Освіта», 2022)

 

 

Вчитель інформатики: Інна Кухарук  Сторінка 1

 

docx
Додано
15 листопада 2022
Переглядів
1302
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку