Урок позакласного читання "У золото вбралася земля" 3 клас

Про матеріал
Формування читацької компетентності. На уроці учні побачать красу природи очима письменників і поетів, захопляться неповторною чарівністю осінньої природи.
Перегляд файлу

                                           Урок позакласного читання

                                                            З клас

Тема: У золото вбралася земля.
Мета: Вчити учнів бачити і розуміти красиве в природі, в житті, в музиці, в поезії. Розвивати образне і логічне мислення, творчу думку. Виховувати почуття любові до рідної природи, намагання її оберігати.

                                                         Хід уроку
I. Організаційний момент
    У нас сьогодні ніби свято
    Гостей зібралося багато.
    Ану ж на мене подивіться
    І веселенько посміхніться
    На урок старання не забудьте взяти
    Сіли всі рівненько, починаєм працювати.

II. Активізація опорних знань учнів
-На уроках читання ми з вами опрацьовуємо тему "Золота осінь". Сьогодні проведемо позакласне читання і перегорнемо ще одну сторінку книги Природи.
-А куди запрошує вас цей листочок, здогадаєтесь, коли розгадаєте кросворд.
       О Н І Ь С
       1 4 3 5 2
-Так, він покличе вас до пори року осінь.
-До сьогоднішнього уроку ви готувалися дуже старанно:
        підібрали збірку книг на тему "Осінь" і зробили виставку;

Рекламний ролик.
        намалювали малюнки і зробили виставку;
        вчили вірші;
        складали опис осені.

III. Повідомлення теми і мети уроку
-Сьогодні на уроці ми поговоримо про красу природи восени, дізнаємось і збагатимо свої знання цікавими про неї спостереженнями.
Отже, тема нашого уроку:
земля, золото, У, вбралася
(У золото вбралася земля.)

IV. Опрацювання нового матеріалу
-Діти, а коли наша земля одягається в золото? (Восени)
-А звідки в осені стільки золота допоможуть вам дізнатися ось ці речення.
Розставте їх у певному порядку.

1. Робота з деформованим текстом

 

2. Якось послало воно Осінь на Землю.
4. І все навкруги засяяло, заблищало.
1. Осінь - старша дочка Сонця.
3. Взяла вона промінчик і доторкнулася до дерев, кущів трав.

-Зробіть висновок.
(Золото в осені від сонця)
-Так, це воно подарували стільки жовтого кольору.
-Яке речення можна перебудувати в окличне?
-Прочитайте весь текст з інтонацією.
-Пофантазуйте і скажіть від чого ще в природі осінь може взяти багато теплих фарб?
(Від соняшника, від осінніх квітів, від стиглих яблук, від поля пшениці, від жоржини, від чорнобривців,від хризантеми)
-Хто може назвати золоті кольори осені?
(Жовтий, червоний, багряний, жовтогарячий, пурпурний)

2. Читання вірша вчителем
     Тихенько осінь іде у світи,
     Міста і села фарбами квітчає
     Несе їх стільки щастя й доброти
     І стіл гостинно в хаті накриває.

Заходить дівчинка - Осінь.


     Вітаймо гостю, діти
     Ця гостя не проста
     З дарунками своїми
     До нас вона прийшла

-Я - красуня Осінь
     До вас прийшла сьогодні
     І щедрих подарунків
     Вам принесла багато.
(Показує осіннє листя, кошечок з фруктами.)
-Почула, що говорите про мене і вирішила до вас завітати на урок. Але прийшла я не сама. Дізнаєтесь, коли розгадаєте ребуси.

3. Вправа "Мозговий штурм"

Л И 100 П А Д
В Е Р Е С п Е Н Ь
Ж О В Т п Е Н Ь
-Це - мої брати-місяці. Вони мене скрізь супроводжують.
-А зараз який місяць? Чому його назвали жовтнем?

4. Складання павутинки.
-Ось цей листочок чарівний. Він вам допоможе дібрати ознаки осені.
(Щедра, золота, багата, яскрава, красива, різнобарвна, золотокоса, надзвичайна, таємнича, мила, різнокольорова, приваблива, мальовнича, гостинна, велична, чарівна, тендітна, тепла, беззвучна, надзвичайна...)

5. Складання осіннього букета з листя.
-Складемо осінній букет. Нехай він милує наше око.

6. Гра "З якого дерева цей листочок?"
-З'єднайте назву дерева з його листочком і дізнаєтеся якому листочку немає пари.
*Дуб
*Клен
*Граб
*Горобина
*Береза
*Каштан
*Липа

V. Підведення учнів до вивчення тексту.
-Ось цього листочка передала і подарувала берізка для вас, бо одного разу вона раздаровувала листочки. Українська письменниця Ірина Прокопенко написала казку "Як берізка листя роздаровувала". Над змістом казки, характеристикою героїв ми будемо сьогодні працювати. Будемо вдосконалювати техніку читання.

VI. Ознайомлення зі змістом казки.
-Панно-осінь, з ким ти ще завітала до нас на урок?
-Це - казкар. Адже, де я не ступлю, скрізь починається казка.
-Іди, казкарю, ознайом зі змістом казки.

Вправа "Крісло автора"
(Підготовлений учень читає казку)

Вправа "Словничок"
Позолотила
Заблищала
Засіяла
Позаздрив
Оксамитового
Ошатнішого

1. Прочитайте пошепки, правильно наголошуйте.
2. Прочитайте слова з однаковою кількістю складів.
3. Прочитайте найдовше слово.
4. Прочитайте знизу догори швидко.
5. Блискавки - картки.

Самостійне читання казки учнями.
-Чому одного разу берізка заплакала?
(Бо роздарувала свою красу - листочки.)
-Хто з лісових мешканців звернувся до берізки з проханням?

 

Гра "Розташуй у певному порядку"
-Розташуйте лісових мешканців у певному порядку.
(Мураха, Підберезник, Їжачок, Ялинка)
-Чому підберезник має таку назву?
-Що ви знаєте про цього гриба?

Вибіркове читання.
-Прочитайте, з яким проханням звернувся Підберезник?
-А ось в цьому лабіринті прохання їжачка.

           ме                   б                   тяч                 зо                  то                   тро     
І                       ні                 лис                  ка                ло                  го                    хи

-Прочитайте прохання ялинки.
-Для чого дійовим особам потрібно було листя берізки?
-Якою людською рисою характеру наділена берізка?
(Ввічлива, щедра, добра)
-Докажіть рядками з тексту.
-Знайдіть слова, назви дій, які виконувала берізка.

Читання в особах.

VII. Фізкультхвилинка.
1. Покажіть як шепоче осіннє листя.
2. Подміть, щоб листочки закружляли.
3. Покажіть як берізка заснула.
4. Закружляйте і ви в осінньому танку.
5. Покажіть як налетів вітер.

-Яким часто бачимо вітер в оповіданнях та казках?
(Розбишакою, сильним, швидким)
-А в нашій казці?
(Добрим, чесним, вірним другом, уважним)

VIII. Вправа "Малі поети"
-Люди здавна милувалися красою осені і намагалися передати свої почуття словом. Це - поети, письменники.
-А ви хочете бути поетами?
-Добавте риму.

        Довго листя зелені...ло
        А тепер позолоті...ло
        Золоте і червоняс...те
        Що очей не відвес...ти

        Ще недавно в небі си...нім
        Пролітали журав...лі
        А сьогодні тихо, тихо
        Ходить осінь по зем...лі.

-Інші талановиті люди своє ставлення до осені передавали на картинах.
Це - художники.
А ще дивовижну красу можна зобразити за допомогою музики. Музику створюють композитори.

IX. Слухання дитячої пісні "Осінь"
(Текст О. Тавман, вокал Ю. Нагорна)
-Ви вчили слова цієї пісеньки. Підспівуйте.

X. Підсумок. Рефлексія.

-Мені було цікаво...
-Тепер я можу...
-Мені захотілося...


 

 

docx
Додано
16 березня 2023
Переглядів
440
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку