1
Комунальна організація (установа, заклад)
«Шосткинська спеціальна загальноосвітня школа № 10
Шосткинської міської ради Сумської області»
Конспект
інтегрованого уроку
я у світі та читання в інклюзивному 5 класі
«Праця- справжнє диво.
В. Сухомлинський «Чорні руки»»
Підготувала
вчитель початкових класів
першої кваліфікаційної категорії
Пендюрина Тетяна Василівна
Тема. Праця- справжнє диво. В. Сухомлинський «Чорні руки»
Мета: дати уявлення про працелюбство як людську чесноту українського народу; вдосконалювати навички свідомого читання, формувати вміння активно слухати, навчити пояснювати свій вибір, вчинки та дії людей; розвивати пам'ять, мислення, увагу; виховувати працелюбність.
Тип уроку: інтегрований- Я у світі. Читання.
Обладнання; інтерактивна дошка, ноутбук, ватман, клей, картки.
Інновації: кінезіологічні вправи.
Стратегії навчання:: «Мікрофон», незакінчене речення, імітаційна гра, оформлення колажу, займи позицію.
Форми роботи: фронтальна, кооперативна робота.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1.Привітання
- Діти! Поверніться до гостей і привітайтеся. Починаємо наш урок.
2. Кінезіологічна пісня.
Сонце підіймається
Серце зігрівається
Прокидається земля
З нею я.
ІІ Актуалізація знань учнів
Хоч у нас їх лише дві
Малюків- трудівників.
Кожен день вони працюють.(РУКИ) Сл.1
Шиють, в’яжуть, щось будують.
Праця- це робота.
Диво- це те що викликає подив, здивування.
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. СЛ.2
Тема нашого уроку: «Праця-справжнє диво. В. Сухомлинський «Чорні руки»
Завдання уроку: поговоримо про працю, дізнаємось що працелюбство одне із чеснот українського народу, розвиватимемо навички читання, аналізуватимемо зміст тексту, також дізнаємось що треба робити , щоб бути щасливим.
ІV. Робота над засвоєнням змісту.
- Діти! Кого ви бачите на малюнку? (Художника) СЛ.3- 7
- Що він робить? ( Малює, працює. Створює диво- картину)
- Хто це ? (Будівельники) Що вони роблять? (Будують будинок. Будинок- це теж диво)
- Що робить жінка? (Вишиває)
- Що роблять руки пекаря? (Місять)
Як називають руки які працюють? (Працьовиті).
Отже, руки цих людей- працьовиті. Вони створюють диво.
2. Спостереження за матеріалами.
Отже, працьовитість - одна з рис українського народу).
Кінезіологічні вправи. Дихання.
3. Гра « Покажи слово»
- Діти! У мене на таці лежать слова. Візьме собі одне слово прочитайте його про себе і рухами рук покажіть нам це слово. А ми маємо впізнати це слово і назвати його.
- Яке слово я вам показала? (Вмиватися)
Діти! Ви правильно про читали, зрозуміли і показали слова
4. Опрацювання тексту В.Сухомлинського «Чорні руки»
4.1 Робота над заголовком
Слайди 8 Чорні руки
Слайд 9
4.2 Розповідь про письменника Слайд 10
4.3 Кінезіологічна вправа (масаж вух).
4.4. Робота над текстом.
1) Первинне сприймання (читає вчитель)
2) Повторне читання. Аналіз змісту.
І ч.
- Що хлопчик попросив зробити бабусю?
ІІ ч.
(Раніше він не помічав, що вони чорні- чорні, сухі, зморщені від роботи, натруджені.)
ІІІ ч.
(Тільки працьовиті руки можуть створити диво) .
4.5 Робота за малюнком.
4.6 Кінезіологічні вправи.
5. Гра- Імітація «Печу, печу хлібчики».
Печу, печу хлібчики дітям на обідчики.
Маленькому-маленький, великому- великий
Шусть у піч.
Кінезіологічна вправа. «Я у будиночку»
6. Закріплення знань. Робота в парах. Складання прислів’я.
( Аби руки і охота, буде зроблена робота.
Бджола мала, а й та працює.
Роботящі руки гори звернуть.
Без трудів не їстимеш пирогів)
( Діти виходять до дошки читають прислів’я. Наклеюють його на ватман.)
- Чому вчать прислів’я? (Бути працьовитими)
V. Рефлексія
1. Вправа «Мікрофон».
- Діти, а зараз станем півколом і пограємо в гру « Незакінчене речення», передаючи мікрофон. Початок речення у всіх однаковий « Я вмію…..». А потім кожен з вас називає що саме він вміє. Я починаю « Я вмію готувати»
Діти молодці ! Ви багато вмієте робити, ви маленькі працьовиті українці.