Урок "Практична робота 6. Створення відео кліпу. Додавання відео ефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відео-ряду"

Про матеріал

Конспект уроку інформатики на тему: "Практична робота 6. Створення відео кліпу. Додавання відео ефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відео-ряду". 8 клас.

Перегляд файлу

Тема. Практична робота 6. Створення відео кліпу. Додавання відео ефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

Цілі:

  • навчальна: формувати вміння створювати вдіеокліп з готових матеріалів; перевірити навички створення відео кліпу, додавання відео ефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду;  удосконалити навички використання відео переходів та відео ефектів,

створення назв та титрів;        

  • розвивальна: розвивати вміння використовувати отримані знання в різних ситуаціях під час роботи за комп'ютером;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація, ілюстрації до фільмів, карта знань.

Програмне забезпечення:Кіностудія Windows, браузер.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку
  • Повторення правил ТБ

ІІ. Мотивацій навчальної діяльності

На даному уроці ви будете демонструвати свої знання, вміння та навички створення відео кліпу, додавання відео ефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

Але перш ніж ми приступимо до роботи, давайте пригадаємо основні терміни й поняття.
 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Створення «Карти знань»
- У 8 класі ми вчилися створювати Карти знань. Давайте пригадаємо як це робиться і колективно створимо карту знань на тему, яка записана на дошці.

На дошці в центрі карти знань «Застосування відео».
Учні по черзі записують сфери застосування (варіанти відповідей: реклама, освіта, розваги, кіноіндустрія, наукові дослідження, телеконференції).

Бесіда
       - Ми вже пригадали, де і як можна застосовувати відео.

З чого складається будь-який відео кліп або фільм? (з кадрів)

Я пропоную перевірити, чи добре ви засвоїли вивчений матеріал  і чи добре ви знаєте сучасні фільми за допомогою гри.

 

Гра «Відгадай фільм за кадром»

  • За цими питаннями захований фрагмент фільму. Даючи відповідь на питання ви відкриваєте частинку зображення, склавши яке ви зможете відгадати з якого фільму цей фрагмент.

 

  1. Як називаються програми для прослуховування музики? (плеєри)
  2. Як називаються програми призначені для редагування відео?
  3. Що таке конвертори?
  4. Як називаються програми для запису звуку?
  5. Що таке відеофільм?
  6. Чим відрізняється відеофільм від кінофільму?
  7. Що можна додати до відео кліпу?
  8. Що таке титри?
  9. Поясніть, для чого розробляються сценарії відеофільму?
  10. Опишіть етапи створення відеофільму.
  11. Що таке кадр??
  12. Для чого призначена програма Windows Movie Maker?

 

Результат пошуку зображень за запитом "аватар"

C:\Users\Назар\Pictures\завантаження (1).jpg C:\Users\Назар\Pictures\481423.700xp.jpg

 

IV. Формування вмінь та навичок

Практична робота 6.Створення відеокліпу. Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.

Підручник ст. 145-146

 

  1. Створіть, використовуючи програму відео редактора, відео кліп з розповіддю про термометри тривалістю до 2,5 хв.
  2. Розробіть сценарій відео кліпу, передбачивши:
  • титульну сторінку з назвою відео кліпу, наприклад Термометри;
  • огляд різних видів термометрів, використавши для цього фотографії (4-6 фото) з папки Розділ 4\Практична 6\Фото. До кожного фото додайте підписи з назвою типу термометра, що відповідає імені файлу. Тривалість демонстрації кожного з фото - не більше 5 с;
  • розповідь про термометр Галілея, використавши для цього 2-3 фотографії з папки Розділ 4\Практична 6\Фото та відео з папки Розділ 4\Практична 6\Відео. До фотографій додайте підписи, а до відео фрагменту - дикторський текст. Для підготовки підписів і дикторського тексту використайте матеріал з файлу Розділ 4\ Практична 6\Термометр Галілея.dос;
  • кінцеві титри з власним прізвищем як сценариста та режисера фільму;
  • музичний супровід усіх частин тексту, за винятком тих, де використовується дикторський текст. Для цього використайте файли музичних творів з папки Розділ 4\Практична 6\Музика.
  • 3. Збережіть відео кліп у вашій папці у файлі з іменем Практична робота 6.
  1. Закрийте всі відкриті вікна.
  2. Повідомте вчителя про завершення роботи.

 

  1. Практична робота за комп’ютерами.
  2. Вправи для очей.

Оцініть власний відео кліп, використовуючи при цьому лист само оцінювання, відповідно до критеріїв.

 

Лист само оцінювання

Характеристика відео кліпу

Бали

Наявність відео ефектів (застосовано до всіх слайдів, вибірково) 1-3 бали

 

Музичний супровід фільму (3 бали)

 

Наявність відео переходів між кадрами (2бали)

 

Наявність титрів (2 бали)

 

Естетичний рівень відео кліпу (1-2 бали)

 

Всього

 

 

 

 

VIІ. Підсумки уроку

Оцінювання обсягу і якості виконання практичної роботи. Формулювання висновку: яким чином можна синхронізувати аудіо-та відеоряд фільму; що краще з естетичних міркувань; налаштовувати відеоряд під тривалість аудіо ряду чи навпаки – налаштовувати аудіо ряд під тривалість відеоряду.

 

Додаткове завдання для колективної роботи.

Впишіть у відповідні кола діаграми Вена номери властивостей, що притаманні кліпам і фільмам одночасно (на перетині кіл) або одному з цих елементів (у колах).

 

 

  1. Відтворення звуку;
  2. Виконання за клацанням миші;
  3. Анімаційні ефекти;
  4. Кадри;
  5. Вставка об’єктів;
  6. Кнопки, що дозволяють керувати показом;
  7. Можливість збереження у різних форматах;
  8. Редагування.
  9. Довготривалий

 

 

C:\Users\Василина\Documents\stvorennya_videoklopu4.png

 

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 4.2 ст. 145-46

ІХ Оцінювання роботи учнів

docx
До підручника
Інформатика 8 клас (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
13 липня 2018
Переглядів
6907
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку