Основи здоров’я, 5 клас Урок 15. Правила безпечної поведінки в басейні та на льоду
Мета: сформувати в учнів знання про правила поведінки в басейні та на льоду. Розвивати вміння надавати самодопомогу собі та допомогу тим, хто провалився під лід. Виховувати особисті цінності щодо збереження свого життя і здоров’я та оточуючих нас людей.
Очікуванні результати: учні знають правила безпечного користування басейном; способи самодопомоги та допомоги тим, хто провалився під лід; оцінюють небезпеку ігор на льоду; вміють надавати самодопомогу та допомогу тим, хто провалився під лід
Обладнання: комп’ютер,проектор, мультимедійна дошка
Тип уроку. Засвоєння нових знань
1.Організаційний момент. Налаштування на урок (5хв.)
1.1 «Привітання-побажання» на урок, день
Я бажаю вам гарного настрою, міцних знань!
(діти по черзі висловлюють свої побажання)
2.2. «Смайл». Запишіть дату в зошит та намалюйте олівцем смайлик, який відповідає вашому настрою на даний момент! (у презентації є варіанти смайликів, які діти можуть використати)
2.3. Наші очікування. Вправа «Мікрофон»
2. Актуалізація опорних знань
2.1 Тестування (тести роздати друковані , ключ до тесту в презентації. Можна пройти тестування на сайті На Урок при наявності смартфонів у всіх дітей. Тоді перевірка буде автоматична)
Запитання 1
Постава - це
а) це положення, в якому людина, стоячи, сидячи або лежачи утримує своє тіло, долаючи силу тяжіння;
б) це пам'ятник; в) це театральна вистава; г) це запитання
Запитання 2
Для збереження нормальної постави дитині краще використовувати : а) сумку; б) рюкзак; в) портфель;г) пакет
Запитання 3
Рюкзак краще вибрати з такими характеристиками:
а) вузькими лямками, шкіряний, з одним відділенням;
б) вузькими лямками, синтетичний, з одним відділенням;
в) широкими лямками, шкіряний, з багатьма відділеннями;
г) широкими лямками, синтетичний, з багатьма відділеннями
Запитання 4
Як правильно читати?
а) ляж зручно і читай;
б) сядь зручно, розслаб м'язи спини і шиї;
в) тримай книжку вище від підборіддя;
г) кліпай очима двічі на кожний рядок тексту
д) тримай книжку нижче від підборіддя
Запитання 5.
Як правильно працювати за комп'ютером?
а) частіше кліпати очима;
б) довше сидіти за комп'ютером;
в) не напружуватись;
г) не працювати, коли ти втомлений або хворий;
д) щоб не відволікатися від роботи за комп'ютером, треба брати із собою бутерброди, солодощі для перекусу
Запитання 6
Чому не слід бігати з олівцем, ручкою, палицею або іншим загостреним предметом у руках?
а) можна травмувати очі або інщі частини тіла;
б) можна їх загубити;
в) їх можуть відібрати у вас;
г) вони можуть зламатися;
Запитання 7
Що треба зробити, коли в око попала порошинка?
а) нічого, так пройде; б) промити водою; в) заплакати
г) достати її пальцями
Запитання 8
Кому треба сказати про те, що ти став гірше бачити?
а) подрузі або другові;
б) сусіду;
в) батькам;
г) будь-кому
2.2. Самоперевірка (за поданим ключом)
3. Оздоровча хвилинка
Руханка «Раз, два, три!»(2хв)
2.3. «Асоціативний кущ»
Складання схеми за уявленнями учнів до поняття «басейн»
Приклади відповідей: купання, загартовування, судоми, змагання, задоволення, веселощі, навчання плаванню
3. Мотивація навчальної діяльності здобувачів освіти
3.1.Повідомлення теми уроку
3.2. Формулювання разом з учнями мети і завдань уроку
3.3. Постановка проблемного питання:
Чому ігри на воді можуть бути небезпечні для життя і здоров’я?
4. Засвоєння нових знань
1) Значення плавання
Завдання. Розгорніть підручник на с.80, знайдіть заголовок «У басейні» і прочитавши перший абзац дайте відповідь на запитання : «Яке значення має плавання для здоров’я?»
( вид рухової активності, спосіб загартовування, знімає втому, покращує настрій, формує гарну поставу)
2.Правила користування басейном (загальні) – пояснення вчителя
3. Правила поведінки у басейні (парна робота або групова за наявності великої кількості дітей)
А) Об’єднання у групи
Б) Групова робота
Кожна група отримує завдання- правила для обговорення
Завдання.
1.Визначити, навіщо це правило
2. Спрогнозувати наслідки, які можуть статися у разі недотримання цього правила
1 пара(група)
2пара(група)
3 пара(група)
В) Звіт груп
Висновок!!!Для збереження життя і здоров’я необхідно дотримуватися правил поведінки у басейні!!! (записати)
4. Правила безпечної поведінки на льоду (пояснення вчителя за презентацією)
5. Дії у разі потрапляння під лід (складання пам’ятки) – д/з
5. Узагальнення та закріплення знань
Гра «Так» чи «Ні»
Аналіз ситуації
Двоє діток пішли на річку кататися на ковзанах. Одна дитина провалилася і почала тонути. Інша дитина розгубилася і почала голосно кричати та звати на допомогу. Оцініть ситуацію та дайте поради дітям, що треба робити.
Відповідь на проблемне питання
6. Підбиття підсумків. Рефлексія
Прийом «Кольорові знаки»
В учнів на партах кружечки:
Зелений-дізнався багато
Жовтий-дещо залишилося незрозумілим
Червоний-багато чого не зрозумів
Пояснення до кольору у презентації. Діти обирають відповідний кружечок і показують
7. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал с.80-83. Скласти пам’ятку допомоги тим, хто провалився під лід «Дії у разі потрапляння під лід»