Урок: "Правила дорожнього руху".

Про матеріал
Урок для учнів 5 класу: "Правила дорожнього руху Мета: забезпечити знання учнів правил дорожнього руху, навчити правильно та раціонально їх дотримуватись, виховувати уважність та відповідальність".
Перегляд файлу

 Правила дорожнього руху

Мета: забезпечити trial учнів правил дорожнього руху, навчити правильно та раціонально їх дотримуватись, виховувати уважність та відповідальність.

 

  1.           Організація дорожнього руху.  Правила безпеки при переході

вулиці

Існує правосторонній, trial односторонній і двосторонній дорожній рух. У нашій країні транспорт рухається з правого боку або в одному напрямку. Пішоходи, щоб не створювати аварійної ситуації на дорогах, мають переходити проїзну частину по переходах — підземних, надземних або наземних. При наземному переході необхідно подивитися ліворуч, а дійшовши до середини дороги,—праворуч.

 

1.2 Типи перехресть. Правила переходу дороги на перехрестях

Перехрестям називається місце перетину вулиць. Воно є регульованим і нерегульованим. На регульованому перехресті рух транспорту упорядковується за допомогою регулювальника або світлофора. Переходити дорогу необхідно тільки на зелене світло світлофора. Якщо перехрестя регулюється регулювальником, то слід підкорятися його сигналам. Пішоходи не повинні затримуватися чи зупинятися на дорозі, переходити перехрестя по діагоналі. За відсутності і світлофора, і регулювальника перехрестя є нерегульованим. Переходити його слід біля знаку «Пішохідний перехід» або по дорожній розмітці «зебра».

 

1.3 Правила trial вулиці після висадки з міського транспорту

Після trial з транспорту автобус і тролейбус обходять позаду, а трамвай попереду.

 

1.4 Дорожні знаки

Існує кілька груп дорожніх знаків: попереджуючі, пріоритетні, забороняючі, наказові, інформаційно-вказівні та знаки сервісу. За допомогою дорожніх знаків учасники дорожнього руху розуміють одне одного.

 

1.5 Дорожня розмітка

Для trial можливості дорожньо-транспортних пригод на дороги наносять дорожню розмітку, яка уточнює або підкреслює вимоги дорожніх знаків.

Дорожня розмітка може бути горизонтальною (наноситься на проїзній частині або по верху бордюру у вигляді стріл, ліній, написів) або вертикальною (наноситься на дорожніх спорудах, елементах обладнання доріг у вигляді смуг білого і чорного кольору). Вона допомагає водію вибрати правильне положення транспорту на проїзній частині дороги.

 

1.6 Рух за сигналами регулювальника

Регулювання транспортного руху і пішоходів у необхідних випадках здійснюється регулювальниками. Всі учасники дорожнього руху зобов'язані керуватися сигналами регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофора, дорожнім знакам і розмітці на дорозі.

 

1.7 Правила поведінки пасажира в автомобілі.

Пасажир в автомобілі має поводитися так:

— посадку та висадку з легкового автомобіля слід здійснювати не на проїзній частині, а в спеціально відведених місцях або біля бордюру і лише після повної зупинки транспорту; |найголовніше — не зі сторони руху транспорту;

— під час руху автомобіля не можна відволікати водія; чіпати ручки дверей; гратися гострими предметами; висовувати руки і голову у вікна автомобіля;

— треба обов'язково користуватися ременями безпеки.

 

1.8 Основні trial дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Поведінка при ДТП.

Найбільш розповсюджені види ДТП — це наїзд на пішохода, зіткнення, перекидання автотранспорту.

Існує декілька правил для тих, хто виявився свідком або учасником ДТП:

— за будь-яких обставин не залишати постраждалого без допомоги;

— негайно trial про пригоду в ДАІ (це не обов'язково у разі відсутності жертв, а в учасників — претензій одне до одного);

               намагатися максимально зберегти всі сліди пригоди;

               свідкам наїзду або аварії, після якої водій покинув місце пригоди, запам'ятати та записати номер, марку, колір і прикмети машини та водія, викликати «швидку допомогу», сповістити дорослих та працівників ДАІ.

 

1.9 Безпека руху велосипедиста

Trial є транспортним засобом пересування, і на нього також поширюються правила дорожнього руху.

Правила користування велосипедом:

               кататися на дитячому велосипеді може навіть малюк, але тільки на закритих для руху машин майданчиках, стадіонах та інших безпечних місцях;

               їздити на велосипеді по дорогах дозволяється з 14 років;

               велосипед має бути обладнаний світловідбивачами — спереду білого кольору, з боків — оранжевого, ззаду — червоного;

Велосипедистові забороняється:

               рухатися по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка;

               рухатися по trial і пішохідних доріжках (крім дітей на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

               під час руху триматися за інший транспортний засіб;

               буксирувати велосипед;

               їздити, не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей;

               керувати велосипедом із trial гальмом і звуковим сигналом, а також без освітлення у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

 

1.10 Trial заняття. Самозахист від ДТП.

Кращим засобом trial від ДТП є виконання правил дорожнього руху. Досягти цього можна, завжди дотримуючись пішохідної дисципліни, а саме:

— не переходити trial на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів;

— не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;

— ходити лише тротуарами, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається,— тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід — водія;

— зібравшись переходити trial спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини,— праворуч;

— на дорозі відстань до автомобіля залежить від швидкості, з якою той рухається, отже, навчіться розраховувати, коли до авто далеко, а коли — близько; при цьому пам'ятайте, що навіть при швидкості 60 км/год гальмовий шлях автомобіля буде довшим за 15 метрів.

Пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах. Чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами.

 Заключна частина

1. У нас з вами, мої любі,залишилась ще невеличка справа: закріпимо  правила дорожнього руху. (практично переходимо по зебрі дорогу парами і обговорення так чи ні)

Вчитель: Дітки, ви trial знаєте як потрібно поводитися на вулиці, переходити  дорогу. Ви повинні пам'ятати, що правила дорожнього руху дуже важливі. Не потрібно їх порушувати, тоді не буде нещасних випадків на дорозі, і ви виростите здоровими і щасливими. А тепер швидко повернемось до нашого класу.(зайшли)

2.Рефлексія

Вчитель: Що ви бачите на партах? Так, сонечка та хмаринки. Якщо вам  сподобався урок, і ви дізналися багато нового і цікавого для себе – покажіть сонечко, якщо було нудно і не цікаво – хмаринку.(показали)

3. Прощання

Вчитель: Діти станьмо у коло, візьмемось  за руки та промовимо: "Я бажаю собі і всім людям на землі щасливої дороги!"

Вчитель. Урок закінчино. Я вам всім дуже вдячна.

 

docx
Додано
27 червня
Переглядів
210
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку