Розробка заняття з етики у 1 класі на тему:"Правила гостя та господаря".Метою якого є ознайомлення учнів з правилами гостя та господаря, виховання культури поведінки, гостинності.
Тема: Правила гостя та господаря.
Мета: Ознайомити учнів з правилами гостя. Пояснити обов’язки культурного господаря.
Виховувати культуру поведінки, гостинність
Нові поняття: гість, господар,
Інформаційне забезпечення: презентація до уроку, сонечко з промінчиками, картки-пазли, вірші, фото Маші та Міші.
План заняття: 1. Організація класу
2. Мотивація навчальної діяльності учнів
3. Повідомлення теми, мети уроку.
4. Діагностика набутих знань
5. Робота над темою уроку
6. Робота в групах
7. Віршовані правила гостя та господаря
8. Підсумок уроку
ХІД УРОКУ
1.1 Вітання
Вчитель:День почався, діти, будем сонечку радіти.
Будем дивуватись, про цікаве дізнаватись.
Учні: -Руку другу простягни,
Посмішку усім пошли.
Другу руку простягни
І міцніше обніми.
Вчитель: -Настрій кожен гарний має?
Починаймо, час спливає.
То ж часу ми не гаймо,
Загадку відгадаймо:
Вона в лісізаблукала,
До ведмедя в дім попала.
Стала там хазяйнувати –
Все навколо розкидати.
Ведмідь спершу розізлився
Згодом – також веселився. (Маша)
-Вона герой якого мультфільму?
Cьогодні до нас на урок завітали герої мультфільму «Маша та Ведмідь»
- Подивіться на Машу. Який у неї настрій?
-Вона сумна.
-А щоб вияснити чому вона сумна, нам допоможе гра «Машо,посміхнись!»
Ви, задаючи запитання Маші, маєте вияснити, чому вона така.
(Наприклад:- Машо, ти хочеш цукерку?)
-Ти хочеш в гості?
Подивіться на Машу, у неї змінився вираз обличчя. А це значить, що ми на правильному шляху. Маша хоче в гості, але чомусь не може піти.
-В тебе нема в що одягти?
-Ти не знаєш правила гостя?
Дійсно, вона не знає правил гостя. Допоможемо їй.
-А чи знаємо ми ці правила гостя?
Складання правил гостя. Гра «Подаруй сонечку промінчик»
по запрошенню
проходити вчасно
з подарунком
На сонечку з’явилося три промінчики,але їх замало.. Нам потрібно ще скласти правила. А допоможуть нам телекартинки. Подивіться та скажіть, яке правило гостя зображено.
Сонечко з промінчиками. Давайте ще раз повторимо, а Маша запам’ятає.
Отже,Маша може іти до Михасика,але дорога довга, тому спочатку потрібно відпочити.
Фізкультхвилинка
Подивіться, що робить Маша?
Маша хоче попередити Мішу про свій візит. Молодець Маша.
Нам на електронну пошту прийшло повідомлення. Давайте подивимось від кого.
Це від Міші. Про що він нам повідомляє?
Опишіть .
-Міша зажурився.
-Він згадує правила господаря.
Давайте допоможемо йому.
Робота в групах
Складання пазлів-правил.
Ми відправили по електронній пошті лист Міші.А це означає, що Міша буде готовий до приходу Маші.
А зараз давайте ще раз послухаємо правила гостя та господаря, але у віршованій формі.
Пам'ятайте ,що без попередження,
Не потрібно у гості іти.
Адже може господар буть зайнятим
І не зможе до вас підійти.
Не сидіть із сумним ви обличчям,
Та ще й і з нудьгою в очах.
Демонструйте талант всім присутнім.
Примиріться з усім, що не так.
А іще без хазяйської згоди
Не приводьте сторонніх людей.
Частування можливо і вистачить,
Та не люблять нежданих гостей.
А йдучи, щиро подякуйте,
За прекрасно проведений час.
Та гостинністю не зловживайте ви,
Пам'ятайте, ідіть без образ.
Гості прийдуть у твою оселю,
Одягнувши найкраще вбрання.
Ти також їх зустрінь у новому,
Цим повагу до них виявляй.
Якщо є серед них незнайомі,
Познайомити всіх не забудь,
Не шкодуй і приємного слова,
Чемним, приязним ти для них будь.
Поможи зав'язати розмову.
Спільну тему цікаву знайди.
Якщо хтось випадково розбив щось -
Намагайся не сердитись ти.
На прощання подякуй ти кожному,
Хто зумів на гостину прийти.
Побажай всім усього хорошого,
Покажи, як цінуєш їх ти.
От і підійшов до завершення наш урок. Залишилось останнє завдання - вияснити, чи запам’ятали ви правила гостя та господаря.
Якщо ви запам’ятали усі правила – ви даруєте фото Міші Маші,яка весело посміхається.
Якщо ви запам’ятали декілька правил - даруєте фото Маші, в якої ледь помітна посмішка.
Якщо ви не запам’ятали правил - даруєте фото Маші, яка сумна.