Урок-подорож
Тема: Правила множення і ділення на 10. Розв'язування задач. Зчитування даних з таблиць, піктограм, схем.
Мета:
Навчальна: вчити учнів застосовувати під час обчислень правило множення та ділення на 10; формувати навички усних і письмових обчислень, уміння розв’язувати задачі; формувати навички зчитування даних з таблиць, схем.
Розвивальна: розвивати, мислення, уяву, математичне мовлення, аналітичні здібності, вміння коригувати результатами своєї діяльності ;
Виховна: виховувати інтерес до математики.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння дотримувати правильної постави під час письма і читання, здатність організовувати своє робоче місце; виконувати розумові операції й практичні дії; працювати самостійно, оцінювати свою роботу; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, уміння говорити чітко, висловлювати власну думку;
соціальної: докладати зусиль до досягнення результату;
громадянської: виховувати дбайливе ставлення до оточуючих предметів;
Обладнання: підручник ,картки, роздатковий матеріал, засоби ТЗН.
Хід уроку:
І.Організація класу
Привітання.
Ось дзвінок, сигнал нам дав,
Працювати час настав.
Тож, і ми часу не гаймо,
Роботу швидше починаймо!
Налаштування на роботу
– Діти, девізом нашого уроку будуть такі слова (хором):
Проблемне запитання через зв’язок з життям (+сторітелінг)
Налаштування на урок
Пасажирський чи товарний
Металевий він і гарний.
Все ховає у вагонах
І стає лиш на перонах (потяг)
ІІ. Актуалізація опорних знань. Математичний диктант
✵ Суму чисел 42 і 24 зменшити на 3.
✵ Різницю чисел 15 і 6 збільшити у 5 разів.
✵ Знайти половину числа 8.
✵ Яке число більше 6 у 4 рази?
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні ми з вами навчимось ділити та множити на 10 за правилом, також будемо вправлятися з задачами.
- Ось і наступна станція Усні задачі.
Чебурашка мріє стати хоча б трохи вищим. Тому двічі на день по 10 разів підтягується на турнику. Скільки разів за день Чебурашка підтягується? |
|
Змій Горинич миє кожну голову по 10 хв. Скільки хвилин він витрачає на миття трьох голів? |
|
За 1 хв Мальвіна встигає зробити 5 вправ для правильної постави. Скільки вправ вона виконує за 10 хв? |
|
IV. Вивчення нового матеріалу.
Робота за підручником.
Ст. 220-221 №2
Фізхвилинка
V. Засвоєння нових знань.
Робота з лего
(слайди в презентації)
2*10=
10*7=
4*10=
2+2*10=
10*3+2=
Розв’язування задач
Учні складають і розв’язують задачу за коротким записом.
Маса 7 однакових гусок складає 35 кг. Яка маса 1 гуски?
7 гусок — 35 кг
1 гуска — ?
— Про що йдеться в задачі?
Що означає вислів «однакових гусок»? Що в них повинно бути однаковим: колір, маса чи щось інше? (В них однакова маса.)
— Які величини містить ця задача?
— Про що запитується в задачі?
— Назвіть питання задачі. Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну масу гусок (відомо — 35 кг); та 2 — кількість гусок (відомо — 7).)
— Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією ділення)
— Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Так)
Робота з піктограмами (зображення роздруковуються та роздаються дітям)
|
|
Складання задачі за схемою
(самостійно з подальшим обговоренням)
Робота в парах
Перевірка робіт.
VI. Підсумок уроку
Бесіда
|
|
|
|
|
Рефлексія